Co nowego w Windows 10 Enterprise LTSC 2021?
05/31/2023
3 min
0

Co nowego w Windows 10 Enterprise LTSC 2021?

05/31/2023
3 min
0

Windows 10 Enterprise 2021 to najnowsza wersja systemu Windows 10 Enterprise. Edycja 2021 została wydana w maju 2021 roku i jest dostępna zarówno jako aktualizacja dla obecnych użytkowników systemu Windows 10 Enterprise, jak i jako samodzielny produkt. W dalszej części artykułu omawiamy funkcje systemu Windows 10 Enterprise 2021 i różnice między edycją z roku 2019.

Czym jest Windows 10 Enterprise LTSC?

Windows Long Term Service Channel to wersja systemu Windows, która jest aktualizowana znacznie rzadziej niż zwykła wersja konsumencka systemu Windows. Oprogramowanie zostało zaprojektowane specjalnie dla organizacji z dużymi i złożonymi środowiskami informatycznymi. Ideą Windows 10 Enterprise LTSC jest utrzymanie stabilności funkcjonowania na urządzeniach stacjonarnych.

Windows 10 Enterprise 2019 i 2021

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 jest systemem z 5-letnim cyklem życia. Z tego powodu wersja LTSC 2021 nie może być uważana za bezpośredni zamiennik LTSC 2019, która ma cykl 10-letni.

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 opiera się na systemie Windows 10 Enterprise LTSC 2019. Jednocześnie posiada dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowana ochrona przed nowoczesnymi zagrożeniami bezpieczeństwa i kompleksowe zarządzanie urządzeniami, zarządzanie aplikacjami i funkcje sterowania. System Windows 10 Enterprise LTSC 2021 zawiera również zbiorcze ulepszenia przewidziane w wersjach systemu Windows 10 1903, 1909, 2004, 21H1 i 21H2.

Przeczytaj więcej o różnicach między Windows 10 i Windows 11.

Windows 10 Enterprise LTSC 2021: Co ulepszono

System Guard

Ta funkcja jest zasadniczo ulepszoną ochroną SMM, która opiera się na bezpiecznej wersji System Guard. Ma on na celu „zmniejszenie powierzchni oprogramowania narażonej na atak ”. Windows Defender "umożliwia jeszcze wyższy poziom ochrony System Management Mode (SMM)" i zapewnia lepszą niż dotychczas ochronę.

Aplikacja Windows Security

Windows Security zawiera funkcje bezpieczeństwa i blokowanie dostępu do plików. Za jej pośrednictwem można również korzystać z narzędzia do skanowania offline programu Windows Defender.

Bitlocker i Mobile Device Management (MDM) z Azure Active Directory

Teraz możesz skorzystać z lepszej ochrony przed przypadkowym wyjawieniem hasła. Jest to ułatwione dzięki innowacyjnej funkcji, która bezpiecznie żongluje hasłami odzyskiwania na urządzeniach zarządzanych przez MDM.

Zapora systemu Windows Defender

Zapora Windows Defender zmniejsza ryzyko ataku na urządzenie przy pomocy reguł regulujących ruch. Wykorzystują one takie właściwości jak adresy IP, porty lub ścieżki programu. Oznacza to, że administrator ma możliwość dostosowania zaawansowanych ustawień zabezpieczeń, zezwalając i odmawiając dostępu do adresów URL i adresów IP.

Więcej informacji na temat ulepszonych zabezpieczeń można znaleźć w ulepszonych dziennikach zdarzeń Zapory systemu Windows Defender, łatwiejszej analizie i debudowaniu oraz integracji IPsec z Packet Monitor. Co więcej, używanie IPsec (Integrated Internet Protocol Security) wymusza uwierzytelnioną komunikację sieciową typu end-to-end. W systemie Windows 10 Enterprise LTSC 2021 istnieje również wsparcie dla Windows for Linux Subsystem (WSL). Ogólnie rzecz biorąc, rozszerzone zabezpieczenia nowej generacji umożliwiają obronę przed oprogramowaniem wymuszającym okup, niewłaściwym wykorzystaniem danych uwierzytelniających i wymiennymi atakami na pamięć masową.

Windows 10 banner

Ochrona przed manipulacją

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 ma zabezpieczenie oparte na wirtualizacji, które izoluje Microsoft Defender, pod kątem bezpieczeństwa punktów końcowych, od systemu operacyjnego i potencjalnych zagrożeń.

Ochrona przeciwprzepięciowa

Urządzenia zostaną automatycznie zaktualizowane o „nową inteligencję” po wykryciu ognisk. Windows 10 Enterprise LTSC 2021 posiada również ulepszoną obsługę ścieżek plików innych niż ASCII, obsługuje geolokalizację danych oraz Windows Sandbox.

Ulepszenia Microsoft Defender Application Guard

W najnowszej wersji systemu Windows 10 Enterprise istnieje możliwość zmiany ustawień programu Windows Defender Application Guard bez konieczności zmiany ustawień klucza rejestru. Dodatkowo można wrócić do domyślnej przeglądarki z poziomu Application Guard Microsoft Edge. Aplikacja Guard jest rozszerzeniem dla Google Chrome oraz Mozilli. Wspiera również Microsoft Office.

Pamięć zarezerwowana

Pamięć zarezerwowana to miejsce na dysku, które jest wykorzystywane przez aktualizacje systemu, aplikacje, pliki tymczasowe i pamięć cache. Usprawnia codzienną pracę komputera, zapewniając, że podstawowe funkcje systemu operacyjnego zawsze mają dostęp do miejsca na dysku.

Podsumowanie

Chociaż system Windows 10 Enterprise LTSC 2021 ma skrócony czas wsparcia w porównaniu z poprzednią wersją, posiada wiele przydatnych funkcji, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa. W ten sposób Microsoft uczynił nowy system bardziej niezawodnym i bezpiecznym. Co więcej, dzięki tej nowej edycji można korzystać ze zaktualizowanego środowiska oraz bardziej stabilnego i niezawodnego systemu operacyjnego. Dzięki Windows 10 Enterprise LTSC 2021 można lepiej i wydajniej wykorzystywać dostępne funkcje i dodatki.

Potrzebujesz wyceny licencji Windows 10 Enterprise? Skontaktuj się z nami! Softtrader oferuje wszystkie wersje systemu Windows 10 Enterprise w przystępnych cenach. Zaoszczędź do 70% dzięki licencjom zbiorczym Microsoft z Softtrader.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments