Informacje o projekcie Microsoft

Microsoft Project

Czym jest Microsoft Project?

Microsoft Project to renomowane oprogramowanie do zarządzania projektami. Project został zaprojektowany specjalnie dla kierowników projektów, ponieważ pozwala im kontrolować bieżące i nadchodzące projekty. Dzięki Microsoft Project można planować projekty, tworzyć raporty, rozdzielać zadania, zarządzać zasobami i nie tylko. Project jest aplikacją pakietu Microsoft Office, podobnie jak Word i PowerPoint. Project nie jest jednak dołączany do żadnego z pakietów Microsoft Office, lecz sprzedawany jako osobna licencja. Pomysł takiego oprogramowania powstał we wczesnych latach 80-tych. Następnie zaczął się coraz bardziej rozwijać, aż do początku lat 2000. Od tego czasu co 2/3 lata (średnio) wydawana była nowsza edycja z coraz lepszymi funkcjami i możliwościami, aż do najnowszej edycji; Microsoft Project 2021.

Jakim typem licencji jest Microsoft Project?

Microsoft Project jest licencją zbiorową. Licencja zbiorowa wykorzystuje jedną licencję do autoryzacji oprogramowania dla wielu użytkowników lub urządzeń. Okres obowiązywania licencji Microsoft Project jest wieczysty, co oznacza, że jest to jednorazowy zakup i możesz go używać na zawsze, jeśli chcesz.

Jakie wersje programu Microsoft Project są dostępne?

Trzy najnowsze edycje Microsoft Project to 2016, 2019 i 2021. Wszystkie z nich mają 2 różne wersje: Standard i Professional, przy czym Professional jest droższą wersją. Wynika to po prostu z faktu, że Professional oferuje więcej funkcji i możliwości niż Standard. Więcej informacji na ten temat znajduje się w kolejnych akapitach.

Nowe funkcje Microsoft Project: 2016 vs 2019

Oto nowe funkcje w programie Project 2019:

 1. Pole nazwy podsumowania zadania
 2. Ulepszenia dostępności
 3. Etykiety paska osi czasu i postęp zadania
 4. Łączenie zadań za pomocą menu rozwijanego

Nowe funkcje programu Microsoft Project: 2019 vs 2021

Oto nowe funkcje w programie Project 2021:

 1. Scenariusze "co jeśli
 2. Wyświetlanie złożonych harmonogramów
 3. Automatyczne systemy planowania
 4. Automatyczne daty rozpoczęcia i zakończenia

Microsoft Project 2021 Standard vs Professional

Visio Professional ma więcej funkcji i możliwości niż Visio Standard. Dotyczy to wszystkich wersji. Logicznie rzecz biorąc, Professional ma wyższą cenę. Microsoft Project 2021 Standard jest wyposażony w automatyczne daty rozpoczęcia i zakończenia, aplikację komputerową Project, zarządzanie harmonogramem i kosztami, wizualizację złożonych harmonogramów z wieloma osiami czasu, zarządzanie informacjami biznesowymi i wiele innych. Professional również zawiera wszystkie te funkcje i możliwości, ale ma kilka dodatkowych. Są to obsługa LTSC, kompatybilność z Office LTSC i Office 2021, zarządzanie zasobami, wgląd w sprawy administracyjne oraz synchronizacja Project Online i Project Server.

Czy mogę używać Microsoft Project na MAC?

Nie, niestety nie można używać Microsoft Project na MAC, ponieważ oba programy nie są ze sobą kompatybilne.

Wymagania systemowe Microsoft Project 2021

Oto minimalne wymagania, które powinien spełniać komputer, jeśli chcesz uruchomić Microsoft Project 2021:

 1. 1,6 GHz lub szybszy
 2. Windows 10/11 lub Windows Server 2019
 3. 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 4. 4 GB pamięci RAM; 2 GB pamięci RAM (32-bit)
 5. Karta graficzna obsługująca DirectX 10
 6. Rozdzielczość ekranu 1280 x 768

Daty zakończenia wsparcia dla Microsoft Project 2021:

Jeśli aktualizacje oprogramowania Microsoft Project są ważne, sprawdź datę zakończenia standardowej pomocy technicznej poniżej. Jeśli aktualizacje zabezpieczeń są dla Ciebie priorytetem, sprawdź datę zakończenia rozszerzonego wsparcia poniżej:

 1. Data zakończenia standardowej pomocy technicznej (aktualizacje): 13-10-2026
 2. Data zakończenia wsparcia rozszerzonego (bezpieczeństwa): 13-10-2026