Informacje o porównaniu wersji programu Microsoft Visio

Microsoft Visio

Czym jest Microsoft Visio?

Microsoft Visio to oprogramowanie do tworzenia diagramów, planów konstrukcyjnych, schematów blokowych procesów, schematów blokowych 3D, modeli procesów biznesowych, planów i wielu innych. Podobnie jak Word, Excel i PowerPoint, Visio jest aplikacją pakietu Microsoft Office. Microsoft Visio nie jest jednak dołączany do pakietów Microsoft Office, lecz sprzedawany oddzielnie. Visio powstał w latach 90. ubiegłego wieku. Wersja 1.0 została wydana w 1992 roku. W 2000 roku Visio został kupiony przez Microsoft i dodany do produktów Microsoft. Od tego czasu wydano wiele edycji, z których najnowszą jest Microsoft Visio 2021.

Jakim typem licencji jest Microsoft Visio?

Microsoft Visio jest licencją zbiorową. Licencja zbiorowa wykorzystuje jedną licencję do autoryzacji oprogramowania dla wielu użytkowników lub urządzeń. Okres obowiązywania licencji Microsoft Visio jest wieczysty, co oznacza, że jest to jednorazowy zakup i możesz go używać na zawsze, jeśli chcesz.

Do czego można używać Microsoft Visio?

Microsoft Visio to aplikacja, za pomocą której można tworzyć wszelkiego rodzaju diagramy i rysunki schematyczne, łącząc tekst i rysunki. Istnieje wiele celów, do których Visio może być dobrym rozwiązaniem. Na przykład:

 1. Architekt, który tworzy plan budowy
 2. Planista, który tworzy wykres Gantta
 3. Marketingowiec, który mapuje podróż klienta
 4. Właściciel firmy, który tworzy diagram burzy mózgów
 5. Inżynier, który tworzy schemat blokowy
 6. I wiele więcej

Możesz stworzyć schematyczny przegląd w zasadzie wszystkiego, o czym możesz pomyśleć, w czym Microsoft Visio jest dobry. Dla prawie każdej firmy i funkcji istnieje odpowiednia aplikacja w Visio.

Jakie wersje programu Microsoft Visio są dostępne?

Trzy najnowsze edycje Microsoft Visio to 2016, 2019 i 2021. Wszystkie z nich mają 2 różne wersje: Standard i Professional, przy czym Professional jest droższą wersją. Wynika to po prostu z faktu, że Professional oferuje więcej funkcji i możliwości niż Standard. Więcej informacji na ten temat znajduje się w kolejnych akapitach.

Nowe funkcje Microsoft Visio; 2016 vs 2019 vs 2021

Oto nowe funkcje w Visio 2019:

 1. Visio Wireframe
 2. Ulepszona obsługa programu AutoCAD
 3. Nowe szablony wykresów w kategorii Schematy blokowe
 4. Wbudowane diagramy modeli baz danych
 5. Tworzenie diagramów szkieletowych dla witryn internetowych
 6. Nowe narzędzia UML
 7. Przekazywanie opinii o produkcie

Nowe funkcje programu Microsoft Visio; 2019 vs 2021

Oto nowe funkcje w programie Visio 2021:

 1. Nowe szablony i kształty Azure/AWS
 2. Odświeżanie wizualne
 3. Nowe pole wprowadzania na karcie kolorów
 4. Ogólne poprawki wydajności i stabilności
 5. Nowe szablony fałszerstw na miejscu zbrodni
 6. Biblioteka Stockphoto dla obrazów
 7. Visio 2021 jest znacznie szybszy

Microsoft Visio 2019 Standard vs Professional

Visio Professional ma więcej funkcji i możliwości niż Visio Standard. Dotyczy to wszystkich edycji. Logicznie rzecz biorąc, wiąże się to również z wyższą ceną. Microsoft Visio 2019 Standard jest wyposażony w inteligentne kształty, pełną wierność, Skype dla firm, funkcję współpracy, wbudowane motywy i wiele innych. Wersja Professional również posiada wszystkie te funkcje, ale ma też kilka innych, które nie są zawarte w wersji Standard. Są to nowe narzędzia ULM, zabezpieczone diagramy, grafika danych i ulepszona obsługa autoCAD.

Microsoft Visio 2021 Standard vs Professional

Microsoft Visio 2021 Standard zawiera funkcje współpracy, obsługę standardów procesów, zarządzanie prawami do informacji, funkcje łącza SQL Server i SharePoint i nie tylko. Wersja Professional również posiada wszystkie te funkcje, ale ma też kilka innych, które nie są zawarte w wersji Standard. Są to szeroki wybór kształtów i motywów, walidacja diagramów, tworzenie i udostępnianie złożonych diagramów, edycja z wieloma współautorami jednocześnie, funkcje łącza Excel, Exchange Server i Azure Active Directory.

Czy powinienem uaktualnić Microsoft Visio Standard do wersji Professional?

Visio Professional dodaje dodatkowe funkcje w razie potrzeby. Podczas gdy edycja standardowa zawiera więcej nowych funkcji, potrzeby biznesowe mogą wymagać uaktualnienia z edycji profesjonalnej. Funkcje współpracy mogą być wymagane w dużych organizacjach, podczas gdy niektóre wymagania biznesowe dotyczące bezpiecznych danych mogą dodatkowo zwiększyć potrzebę uaktualnienia do wersji Professional. Podobnie użytkownicy, którzy muszą importować dane do plików Office Visio, mogą skorzystać z nowej nakładki danych na żywo, danych schematów blokowych, funkcji jednoetapowego łączenia danych i odświeżania danych.

Wymagania systemowe Microsoft Visio 2019

Oto minimalne wymagania systemowe dla komputera, jeśli chcesz zainstalować i używać Microsoft Visio 2019:

 1. Procesor 1 GHz
 2. 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 3. 1 GB pamięci RAM (32-bit) / 2 GB pamięci RAM (64-bit)
 4. Windows 8 lub nowszy

Wymagania systemowe Microsoft Visio 2021

Oto minimalne wymagania systemowe dla komputera, jeśli chcesz zainstalować i używać programu Microsoft Visio 2021:

 1. Procesor 1,6 GHz
 2. 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 3. 2 GB pamięci RAM (32-bit) / 4 GB pamięci RAM (64-bit)
 4. Windows 10, 11 lub Windows Server 2019