remotework
09/19/2023
2 min
0

Wszystko, co musisz wiedzieć o Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021

09/19/2023
2 min
0

Mówiąc najprościej, Windows IoT Enterprise to kompletna wersja systemu Windows Enterprise, która zapewnia bezpieczeństwo i możliwość zarządzania biznesem online. Oferuje więc te same znane narzędzia do zarządzania i rozwoju, co Windows 10 Enterprise. W skład Windows IoT Enterprise (w przeciwieństwie do Windows Enterprise) wchodzi również usługa Windows Defender. Jest to funkcja, która zapewnia dodatkowe sterowanie blokadą i funkcje dla sprzętu KIOSK i POS. Windows 10 i Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 działają tak samo, ale są oferowane jako oddzielne licencje.

Co oferuje Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021?

  1. Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 oferuje LTSC lub Long-Term Servicing Channel. W ramach tej opcji oferowany jest system, który nie wymaga żadnych nowych funkcji przez długi czas. Ponadto zapewnia dobrą i stabilną obsługę systemu Windows i zabezpieczeń opartych na wirtualizacji.
  2. Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 ma nowe funkcje ochrony danych, takie jak nowy tryb KIOSK, który autoryzuje blokady niektórych aplikacji w systemie. Zapewnia to wyższy poziom bezpieczeństwa. Ponadto poprawa bezpieczeństwa sprawia, że dział IT będzie mniej obciążony.
  3. Kolejną nowością jest Device Guard. Ta funkcja wykorzystuje nowe zabezpieczenia oparte na wirtualizacji i izoluje Code Integrity Service od samego jądra Microsoft Windows. Można na przykład używać usługi podpisu, która zostały sprawdzone przez firmę pod kątem niezawodności.
  4. Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 oferuje 10-letni cykl wsparcia. Windows 10 Enterprise oferuje 5-letni cykl wsparcia. System Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 oferuje zatem stabilną platformę, która otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń.
  5. W systemie Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 dostępne jest wsparcie przeglądarki Microsoft Edge. Dzięki możliwościom zmian kolorów i wiadomości Twoje doświadczenie z aktualizowania systemu możesz dostosować do swoich potrzeb. Pojawiła się również nowa funkcja o nazwie „soft realtime”, która umożliwia producentom urządzeń udostępnianie na urządzeniach funkcji w czasie rzeczywistym.

Windows 10 banner

przeczytaj więcej o różnicach pomiędzy Windows 10 professional i Windows 10 Enerprise

Jak pobrać i aktywować system Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021?

Możesz pobrać Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021, przy pomocy stron, które oferują licencje. Można to zrobić na stronie samego Microsoftu, ale można również poprosić o wycenę w Softtrader i uzyskać tanie, używane licencje. Po złożeniu zamówienia otrzymasz dokument zawierający instrukcję działania podczas instalacji. Otrzymasz dokument ISO zawierający link, z którego można pobrać oprogramowanie. Aby aktywować oprogramowanie, program poprosi o kod aktywacyjny. Kod ten jest zawarty w dokumencie wraz z instrukcjami.

Cykl życia systemu Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021

Wsparcie dla systemu Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 rozpoczęło się 29 lipca 2015 roku. Jego zakończenie planowane jest na 14 października roku 2025. Oznacza to, że oprogramowanie nie będzie otrzymywać nowych aktualizacji zabezpieczeń. Będzie ono mogło być nadal wykorzystywane.

Przeczytaj więcej o różnicach między Windows 10 i Windows 11

Jak zdobyć tanio licencje Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021?

Szukasz tanich licencji Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021? W Softtrader mamy coś właśnie dla Ciebie! Oferujemy różne licencje na oprogramowanie z rabatami aż do 70%. Poproś o wycenę, by zobaczyć, ile będzie Cię to kosztować.

  Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments