Windows 10
07/06/2023
2 min
0

Windows 10 Professional vs. Windows 10 Enterprise LTSC

07/06/2023
2 min
0

Windows 10 Professional i Windows 10 Enterprise LTSC to systemy operacyjne stworzone przez Microsoft do użytku biznesowego. Każda z tych wersji ma własne specyfikacje, które mogą pomóc w spełnieniu różnych wymagań stacji roboczych. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, czym jest system operacyjny i jakie funkcje mają obie z omawianych wersji systemu Windows 10, które są objęte programem licencjonowania zbiorowego Microsoft.  

Czym jest system operacyjny?

System operacyjny (OS) to oprogramowanie, którego funkcją jest administrowanie i zarządzanie zasobami systemu, od komponentów sprzętowych i systemów plików po programy innych firm, tworząc interfejs między komputerem a użytkownikiem. 

Na tym blogu omówimy dwie wersje systemu operacyjnego Windows, o które najczęściej proszą nasi klienci w środowisku korporacyjnym: Windows 10 Professional i Windows 10 Enterprise LTSC. 

Windows 10 Professional

Windows 10 Professional jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych systemów operacyjnych na świecie i jest oferowany przez Microsoft w trzech różnych modelach licencjonowania: OEM, Retail i Volume. Na tym blogu odnosimy się do wersji licencji volume. 

Poza typowymi funkcjami, do Windowsa 10 Professional dodano również zaawansowane usługi, takie jak możliwość dołączenia do domeny sieciowej Azure Active Directory, obsługa wirtualizacji i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym Bitlocker (szyfrowanie dysku), a także możliwość zaplanowania instalacji aktualizacji w celu uniknięcia przypadkowych restartów.

Ta wersja systemu operacyjnego jest wysoce zalecana do użytku korporacyjnego i jest dostępna w ramach programu licencji volume Microsoft. W ramach licencji volume jeden klucz MAK lub KMS może być instalowany masowo, co oznacza, że administratorzy mogą używać jednego klucza produktu do wielu instalacji.

Windows 10 banner

Windows 10 Enterprise LTSC

Jeśli szukasz systemu operacyjnego, który rzadko wymaga aktualizacji, Windows 10 Enterprise LTSC będzie dla Ciebie odpowiedni. Ta wersja systemu Windows dostosowuje się do przedsiębiorstw na w jeszcze lepszym stopniu. Najważniejszą różnicą między tą wersją a Windowsem 10 Professional jest to, że wymaga ona wyłącznie aktualizacji zabezpieczeń wydawanych co dwa, trzy lat i jest objęta 5-letnią gwarancją.

LTSC to wersja przydatna w sytuacjach, w których sprzęt i maszyny nie zmienią się przez wiele lat. Główną ideą, stojącą za wersją LTSC, jest uczynienie systemu tak stabilnym, jak to tylko możliwe, bez niepotrzebnych aktualizacji, które mogłyby wpłynąć na stabilność lub kompatybilność używanych aplikacji. Wersja ta jest dostarczana przez Microsoft w ramach licencji volume.

Podsumowanie

Chociaż oczywiste jest, że istnieją inne systemy operacyjne używane zarówno na poziomie osobistym, jak i biznesowym, w tym artykule przedstawiliśmy główne cechy dwóch wersji licencjonowania zbiorowego, które Softtrader najczęściej dostarcza firmom w całej Europie.

Nadal nie wiesz, który Windows 10 będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej firmy? Softtrader posiada zespół ekspertów licencyjnych Microsoft, którzy pomogą Ci znaleźć licencję na system operacyjny, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie. Zaoszczędź do 70% na kosztach zakupu licencji. Skontaktuj się z nami tutaj.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments