Office 365 wad
07/19/2023
2 min
0

Office 365: 6 powodów, dla których lepiej kontynuować pracę on-premise

07/19/2023
2 min
0

Office 365 jest obecnie popularny ze względu na szerokie wsparcie i niskie koszty wejścia, które oferuje Microsoft. Jednak w porównaniu do wersji on-premise, korzystanie z Office 365 ma wiele wad. W tym artykule omawiamy 6 największych wad Office 365 i sprawdzamy, czy Office 365 jest naprawdę tak dobry w porównaniu z rozwiązaniami lokalnymi.

1. Cena subskrypcji Office 365

Jedną z największych wad Office 365 jest i pozostanie forma subskrypcyjna. W krótkim subskrypcje są często kuszące, ale łatwo policzyć, że wersje on-premise będą o wiele tańsze w średnim lub długim okresie.

Office 365 może funkcjonować w trybie offline, jednak użytkownik musi być podłączony do Internetu raz na 30 dni, aby subskrypcja została odświeżona. Oznacza to, że Office 365 nie może być używany po 30 dniach bez połączenia z Internetem.

2. Aktualizacje usługi Office 365

Office 365 często otrzymuje aktualizacje, czasami bardzo znaczące. Zakłóca to bieżące procesy pracy, głównie w przypadku zastosowań biznesowych. Może to mieć poważne i kosztowne konsekwencje dla organizacji. Softtrader, by temu zapobiec, zawsze zaleca firmom licencje on-premise. Jeśli mimo to organizacja zdecyduje się na licencję Office 365, ważne jest, aby wziąć pod uwagę szybko zmieniające się procesy pracy. Wymaga to wysokiego stopnia elastyczności w organizacji.

3. Office 365 działa wolno

Wielu użytkowników zgłasza, że Office 365 może działać wolno. Może to być spowodowane dużym obciążeniem serwerów Microsoft. Organizacje, które same hostują swoje Office 365, również mogą doświadczać problemów, nawet na najbardziej wydajnych serwerach. Może mieć to wiele przyczyn, często bez jasnego rozwiązania. Na szybkość działania Office 365 może również wpływać powolne połączenie internetowe użytkownika końcowego. Chociaż Office 365 jest instalowany lokalnie na poszczególnych urządzeniach, wolne połączenie może nadal wpływać na szybkość ze względu na funkcje chmury.


4. Office 365 nie zawiera wszystkich aplikacji biurowych

Subskrypcje Office 365 obejmują:

  1. Microsoft Word
  2. Microsoft Excel
  3. Microsoft PowerPoint
  4. Microsoft OneNote
  5. Microsoft Outlook
  6. Microsoft OneDrive
  7. Skype

Są one wystarczające dla wielu osób/organizacji, niektórzy użytkownicy mogą jednak wymagać bogatszych możliwości. By je uzyskać, należy wykupić oddzielne i często drogie subskrypcje. Może to stanowić problem dla wielu użytkowników, którzy chcieliby korzystać z Visio, Projecta lub Publishera. Wszystko zależy od sytuacji. Ostateczne koszty subskrypcji mogą okazać się o wiele większe niż planowano.

5. Trudność ze zrezygnowaniem z Office 365

Trudno jest zrezygnować z Office 365 ze względu na integrację z chmurą. W przypadku przejścia na wersję on-premise, przeniesienie danych na zasoby fizyczne może stanowić nie lada wyzwanie. Jest to trudny i bardzo czasochłonny proces. Dlatego też należy dobrze się zastanowić przed wyborem swojej wersji Office 365.

6. Podwyżki cen Office 365

Microsoft od czasu do czasu wprowadza podwyżki cen Office 365. To oraz fakt, że trudno jest zrezygnować z tego rozwiązania, może stanowić powód do irytacji dla wielu osób i firm. Dla przykładu, Microsoft podniesie ceny Office 365 nawet o 25% w marcu 2022 roku, co stanowić będzie znaczny wzrost. Wielu konsumentów nie jest świadomych tych podwyżek, co jest irytującą strategią cenową...


Kup tanie licencje Office

Softtrader oferuje szeroką gamę używanych licencji Microsoft. Poproś o wycenę poniżej!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments