Office 365 ceny
10/03/2023
5 min
0

Korzystanie z usług Microsoft 365 z pakietem Office on premise

10/03/2023
5 min
0

Łączność między usługami Microsoft 365 a pakietem Office on premise zapewnia Twojej firmie funkcje upraszczające współpracę. W tym artykule przeczytasz o tym, do jakich usług Microsoft 365 możesz uzyskać dostęp dzięki licencjom Office on premise i jakie korzyści mogą one przynieść Twojej firmie.

Które wersje pakietu Office mogą łączyć się z usługami 365?

Z usługami Microsoft 365 można łączyć się tylko z wieczystymi licencjami pakietu Office z ważnym wsparciem głównym. Na przykład, jeśli masz pakiet Microsoft Office 2019 lub nowszy, możesz połączyć się bez żadnych problemów. Oznacza to, że łączność z Microsoft 365 za pomocą pakietu Office 2016 nie będzie obsługiwana, ponieważ data zakończenia głównego wsparcia upływa 10 października 2023 r. Poza tym starsze wersje nie będą objęte wsparciem, nie będą mogły uzyskać dostępu do nowych usług Microsoft 365 i ich najnowszych funkcji. Firma Microsoft nie gwarantuje prawidłowej łączności ze starszymi wersjami pakietu Office tylko dlatego, że nie przeprowadza testów ze starszymi wersjami. Z tego powodu może wystąpić wiele problemów, takich jak obniżona wydajność i niezawodność.

Dlaczego warto korzystać z usług Microsoft 365 w ramach pakietu Office on premise?

Korzystając z licencji lokalnych do łączenia się z usługami Microsoft 365, tworzysz środowisko hybrydowe. Rozwiązania hybrydowe przyczyniają się do sprawniejszego przesyłania informacji i użytkowników do Microsoft 365. Ułatwia to podział informacji, umożliwiając przechowywanie jednej części użytkowników lub danych on-premise, a drugiej części w chmurze.

W rezultacie licencje lokalne zapewniają większą kontrolę nad danymi, ponieważ możesz je przechowywać lokalnie, a nie w chmurze. Oznacza to, że nie musisz martwić się o ujawnianie prywatnych lub poufnych danych. Ponadto licencje lokalne oferują lepszy sposób kontroli zgodności z przepisami. W ten sposób Twoja organizacja ma pełną kontrolę nad swoimi zasobami, usługami i danymi. ponadto kupując on-premise nabywasz bezterminowe prawa do oprogramowania. Ponieważ istnieje tylko jeden punkt zakupu, inwestowanie w rozwiązanie lokalne jest w dłuższej perspektywie bardziej korzystne finansowo w porównaniu z modelem licencjonowania subskrypcyjnego. Wreszcie platforma Microsoft 365 on-premise zapewnia łatwy sposób pracy zdalnej. Jedyne, czego potrzebujesz, to działające Wi-Fi i możesz pracować z platformą chmurową Microsoft 365. Sprawdź tutaj, jak korzystać z Pulpitu zdalnego w pakiecie Office.

Do jakich usług Microsoft 365 możesz uzyskać dostęp za pomocą pakietu Office on-premise?

Łączność między lokalnym pakietem Office a platformą Microsoft 365 zapewnia dostęp do usług Microsoft 365, takich jak SharePoint Online, OneDrive dla Firm i Exchange Online.

SharePoint Online umożliwia skonfigurowanie intranetu dla siebie, swoich współpracowników i innych osób, dzięki czemu możesz udostępniać dokument i jednocześnie nad nim pracować. Osoby w firmie i poza nią mogą współpracować przy użyciu SharePoint. To świetny sposób na połączenie pracy wielu osób pracujących zdalnie i przekształcenie jej w projekt grupowy.

Inną usługą Microsoft 365, do której możesz uzyskać dostęp za pomocą lokalnego pakietu Office, jest OneDrive dla Firm. Ta usługa umożliwia wielu użytkownikom pracę nad tym samym plikiem, niezależnie od ich lokalizacji i urządzenia. Dzięki OneDrive dla Firm wszystkie dane i dokumenty są przechowywane w jednym miejscu. Każdy, kto ma uprawnienia, może uzyskać dostęp do OneDrive w dowolnym czasie i lokalizacji. Dzięki OneDrive dla Firm możesz korzystać z wyjątkowych funkcji, takich jak współtworzenie, przywracanie danych i kontrola wersji. Funkcje te przyczynią się do efektywnego zarządzania czasem i przepływem pracy.

Trzecią usługą Microsoft 365, z której możesz skorzystać, jest Exchange Online. Łącząc usługę z Exchange on-premise, tworzysz hybrydowe środowisko, w którym możesz przechowywać część swoich danych lokalnie, a część w chmurze. W tym przypadku Microsoft zainwestował dużo czasu i zasobów, aby zapewnić bezpieczną usługę, która nie zagraża Twojemu bezpieczeństwu, gdy wybierzesz Exchange Online jako dodatek do swojej sieci.

Dowiedz się więcej o lokalnym serwerze Exchange.

Wymagania dotyczące łączności z platformą Microsoft 365 z pakietem Office on premise

Od 1 listopada 2021 r. do łączenia się z usługami Microsoft 365, takimi jak Exchange Online, trzeba używać niektórych wersji programu Outlook dla systemu Windows. Wynika to z faktu, że starsze wersje nie będą mogły uzyskać dostępu do usług z powodu zasadniczych zmian serwerowych. Zobacz poniżej.

Na przykład, jeśli używasz Outlooka 2007 i 2010, nie będziesz mógł pracować z niektórymi następnymi zmianami usług:

 • Microsoft 365 zwiększa bezpieczeństwo swoich usług, nie polegając już na podstawowym uwierzytelnianiu, ale wdrażając nowoczesne protokoły uwierzytelniania. Protokoły te zapewniają również łatwe zarządzanie danymi, przestrzegając i kontrolując niezbędne zasady.
 • Kolejną zmianą usługową w Microsoft 365 jest dodana obsługa protokołu dupleksowego HTTP/2. Ten nowy dodatek zmniejsza opóźnienia za pomocą multipleksowania i kompresji nagłówka. Dodana obsługa protokołu HTTP/2 poprawia priorytetyzację żądań, co z kolei dostarcza dane użytkownikom w zoptymalizowany sposób.

W tej chwili są to obsługiwane wersje Outlooka:

 • Outlook 2021 (obsługiwany do października 2026)
 • Outlook 2019 (obsługiwany do października 2023)
 • Outlook 2016 (obsługiwany do października 2023)

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, powinieneś zwrócić uwagę na używaną wersję pakietu Microsoft Office. W zasadzie musisz mieć co najmniej Microsoft Office 2019 lub nowszy. Powodem tego jest główne wsparcie dla Office 2016, które wygasło już 13 października 2020 roku.

Za pomocą następujących wersji programu Project możesz łączyć się z usługami Microsoft 365:

 • Project Standard 2021 i Project Professional 2021 (do października 2026)
 • Project Standard 2019 i Project Professional 2019 (do października 2023)
 • Project Standard 2016 i Project Professional 2016 (do października 2023)

Microsoft Project 2016, 2019 & 2021 Softtrader

Za pomocą następujących wersji programu Visio możesz łączyć się z usługami Microsoft 365:

 • Visio LTSC Standard 2021 i Visio LTSC Professional 2021 (do października 2026)
 • Visio Standard 2019 i Visio Professional 2019 (do października 2023 r.)
 • Visio Standard 2016 i Visio Professional 2016 (do października 2023 r.)

Microsoft Visio 2016, 2019, 2021 Softtrader

Koniec głównego nurtu wsparcia i co to oznacza?

Każde oprogramowanie, które możesz kupić w Softtrader, ma koniec głównego wsparcia. Oznacza to, że oprogramowanie może nadal otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i poprawki błędów, jednak większość nowych funkcji zawartych w nowszych wersjach nie będzie już dodawana do starszego oprogramowania. To główne wsparcie trwa zwykle 5 lat. W ciągu tych 5 lat firma Microsoft będzie dostarczać nowe wydania, aktualizacje, poprawki itp. Po zakończeniu głównego wsparcia nadal możesz polegać na rozszerzonym wsparciu. Rozszerzone wsparcie również trwa 5 lat i będzie obejmować wyłącznie aktualizacje związane z bezpieczeństwem.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments