On-premise Exchange Server
05/19/2023
3 min
0

On-premise Exchange Server

05/19/2023
3 min
0

Microsoft Exchange Server to platforma, w ramach której użytkownik może wysyłać wiadomości e-mail, porozumiewać się, planować swoje działania i współpracować z innymi. Wszystko odbywa się za pośrednictwem komputerów stacjonarnych, urządzeń mobilnych i systemów internetowych. Platforma Microsoft Exchange Server została umieszczona w systemie operacyjnym Windows Server, by umożliwić korzystanie z niej firmom. On-premise Exchange oznacza, że Exchange Server jest ustanawiany lokalnie, a nie online. W ramach licencji, Microsoft Exchange Server może być wykorzystywany na urządzeniach, na których serwer jest zainstalowany.

On-premise Exchange vs Office 365 (online)

On-premise Exchange: Jakie są korzyści?

 • Platforma zapewnia pełną kontrolę. Specyfikacje i ustawienia można łatwo i szybko dostosowywać. Sprawia to, że zarządzanie, na przykład,skrzynką pocztową, nie sprawia żadnych problemów. 
 • Możliwe jest bezproblemowe kontrolowanie aktualizacji serwera, tworzenia kopii zapasowych, ponownego uruchamiania i zamykania samej platformy. 
 • Dzięki on-premise Exchange jest się niezależnym od serwerów online i ma się pełną kontrolę nad platformą. 
 • Dane przechowywane są na własnych urządzeniach, co sprawia, że są one o wiele lepiej zabezpieczone. 
 • Możliwa jest również rozbudowa funkcji bezpieczeństwa.

Office 365 (online): Jakie są jego zalety?

 • Platforma Office 365 udostępnia wiele dodatkowych usług. 
 • Jej użytkownicy mogą zawsze korzystać z aktualnej wersji pakietu Office. 
 • Instalacja niezbędnego oprogramowania nie jest wymagana. 
 • Usługa Office 365 może być używana w dowolnym miejscu, o ile możliwe jest połączenie się z Internetem.

On-premise Exchange vs Office 365 (Online): Różnice

 • Wszystkie akcje w ramach On-premise Exchange odbywają się wewnętrznie, z kolei do korzystania Office 365 wymagany jest Internet. Z tego względu on-premise Exchange zapewnia większe bezpieczeństwo danych niż Office 365.
 • On-premise Exchange jest pod całkowitą kontrolą użytkownika. Wszystkie ustawienia mogą być regulowane w razie potrzeby. Nie jest to możliwe w przypadku usługi Office 365.
 • Office 365 zawiera zawsze aktualne wersje programów. On-premise Exchange oferuje różne aktualizacje, ale nie jest w pełni aktualny.
 • Office 365 jest oferowany w formie subskrypcji, którą trzeba regularnie opłacać. On-premie Exchange kupujesz jednorazowo. Dzięki temu On-premise Exchange pozwala z czasem zaoszczędzić sporo pieniędzy. Różni się w zależności od wersji, w ramach których próg rentowności waha się między 6 i 18 miesiącami. Jeśli planujesz korzystać z jednego z tych dwóch programów przez kilka lat, najlepszym wyborem będzie Exchange Server.

Exchange Server 2019 banner

On-premise Exchange: Uwierzytelnianie wieloskładnikowe

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (ang. Multi-Factor Authentication - MFA) oznacza, że do korzystania z platformy potrzebnych jest wiele dowodów potwierdzających tożsamość. Użytkownik musi wykazać, że coś wie, jest kimś i ma się do czego zalogować. System ten zapewnia lepszą ochronę platformy przed hakerami. Dzięki on-premise Exchange dane są jeszcze lepiej chronione, ponieważ serwer jest lokalny. 

On-premise Exchange: Koniec wsparcia

Licencje on-premise Exchange nie są wspierane w nieskończoność. Okres wsparcia różni się w zależności od wersji. Po wygaśnięciu wsparcia program może nadal być używany, ale Microsoft będzie oferować już wsparcia. Wsparcie dla Exchange 2019 i 2016 kończy się 14 października 2025 r. Wsparcie dla Exchange 2013 skończyło się 11 kwietnia 2023 r. Wsparcie dla programu Exchange 2010 zostało już zakończone. 

On-premise Exchange: 2019

Wersja 2019 jest obecnie najnowszą wersją licencji on-premise Exchange. Ogólnie rzecz biorąc, robi dokładnie to samo, co jej poprzednicy. Wprowadzono jednak szereg poprawek, które sprawiają, że program jest jeszcze lepszy i płynniejszy. Możliwe jest również korzystanie z licencji grupowych Exchange. Są one przeznaczone dla dużych firm i pozwalają wielu użytkownikom uzyskać dostęp do platformy. 

On-premise Exchange: Ceny

Zastanawiasz się, ile kosztowałyby Cię licencje on-premise Exchange? Możesz nas poprosić o niewiążącą wycenę. Softtrader oferuje bardzo tanie licencje na oprogramowanie z rabatami do 70%! Poproś o wycenę i dowiedz się, ile będzie Cię to kosztować. 

On-premise Exchange: Kalendarz Teams

Aby połączyć Teams z Exchange, należy wykonać pamiętać, że: 

 • Użytkownicy muszą być zsynchronizowani z usługą Azure Active Directory 
 • Użytkownik musi mieć lokalną skrzynkę pocztową Exchange Server 
 • Należy utworzyć hybrydowy Exchange Server. 
 • Użytkownik musi mieć zainstalowaną wersję 2016 lub nowszą. 
 • Tożsamość użytkownika musi być potwierdzona. 
 • Po spełnieniu tych warunków będzie można użyć kalendarza aplikacji Teams w połączeniu ze skrzynkami pocztowymi programu Exchange Server.

On-premise Exchange: Zakup

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments