RDS CALs 2022 (Remote Desktop Services)

Zkratka CAL znamená "Client Access License" a popisuje licenci, která umožňuje klientovi (majiteli firmy) poskytovat přístup svým zaměstnancům. Licence CAL pro zařízení jsou nejlepší volbou pro flexibilní firmy s větším počtem zaměstnanců a menším počtem zařízení. Tímto způsobem můžete zařízením poskytnout přístup k síti.

Przystępne Remote Desktop Services (RDS CALs) 2022

Remote Desktop Services 2022

User CAL

SKU: DG7GMGF0D7HX-0009

pudełko z produktem Remote Desktop Services 2022 User CAL
 • Marka: Microsoft
 • Język: Jednojęzyczny
 • Stan: Przedużyty
 • Typ licencji: Licencja na Objętość
 • Okres licencji: Wieczysta
 • Dostawa: Instrukcje Aktywacji RDS

Remote Desktop Services 2022 Device CAL

SKU: DG7GMGF0D7HX-0006

pudełko z produktem Remote Desktop Services 2022 Device CAL
 • Marka: Microsoft
 • Język: Jednojęzyczny
 • Stan: Przedużyty
 • Typ licencji: Licencja na Objętość
 • Okres licencji: Wieczysta
 • Dostawa: Instrukcje Aktywacji RDS

Usługi pulpitu zdalnego 2022

Microsoft Remote Desktop Services (RDS CALs) są częścią modelu licencjonowania Microsoft. CAL w RDS CALs 2022 oznacza Client Access License i autoryzuje zdalny dostęp do serwera i jego usług. RDS, znany również wcześniej jako Terminal Services, jest najczęściej używany przez firmy, aby ich pracownicy mogli zdalnie uzyskiwać dostęp do aplikacji i komputerów stacjonarnych Windows. Dzięki funkcji pulpitu zdalnego Microsoft RDS użytkownicy mogą łączyć się z komputerami stacjonarnymi ze swoich urządzeń. W zależności od uprawnień, które firma przyznaje każdemu użytkownikowi, mogą oni odpowiednio wchodzić w interakcje ze zdalnym pulpitem. Jedną z największych zalet RDS CALs 2022 jest to, że korzystając z nich, pracownicy mogą pracować elastycznie niezależnie od czasu, miejsca czy urządzenia. Proszę sprawdzić poniżej, dla których produktów Microsoft można używać licencji RDS CAL.

Jak korzystać z Usług pulpitu zdalnego 2022 dla licencji serwerowych?

Usług pulpitu zdalnego można używać do zdalnego dostępu do serwerów Microsoft i licencji Microsoft Office. Poniżej znajdą Państwo pełną listę produktów Microsoft, które można połączyć z usługami RDS.

 • Windows Server
 • Microsoft Exchange Server
 • Microsoft SQL Server
 • Microsoft Sharepoint Server
 • Microsoft Office (Office LTSC Standard 2021 i Office LTSC Professional Plus 2021)

W przypadku wszystkich serwerów najpierw wymagane są standardowe licencje CAL dla użytkowników/urządzeń. Po uzyskaniu standardowych licencji CAL można dodać licencje RDS User/Device CAL, aby uzyskać zdalny dostęp do serwera. Proszę przeczytać dalej, aby dowiedzieć się, jak aktywować licencje RDS CAL 2022.

Jak aktywować RDS

Przed uzyskaniem zdalnego dostępu do serwera muszą Państwo aktywować licencje RDS CAL 2022. Po zakupie licencji RDS CAL od Softtrader otrzymają Państwo również przewodnik aktywacji. Pierwszym krokiem jest przejście na tę stronę internetową: https://activate.microsoft.com/. Następnie należy wybrać preferowany język i wybrać opcję "Zainstaluj licencje dostępu klienta". Następnie należy zapisać swój identyfikator serwera licencji. (Wskazówka: identyfikator serwera licencji można znaleźć w kliencie pulpitu zdalnego. Proszę zobaczyć poniżej).

rd-licensing-manager-


Następnie należy zmienić program licencyjny w OPEN-License, dodać nazwę firmy, kraj, język i region. Mogą je Państwo wybrać w zależności od kraju. W polu typ produktu proszę wybrać wersję RDS, którą Państwo zakupili oraz ilość CAL, które Państwo nabyli. W polu programu licencyjnego można wpisać klucz produktu w dokumencie licencyjnym otrzymanym przy dostawie. Następnie otrzymają Państwo indywidualną identyfikację pakietu kluczy. Następnie mogą Państwo kontynuować instalację w RD License Manager z numerem licencji i numerem autoryzacji.

rds-licensing-manager-image-2

Licencje RDS CAL są idealnym rozwiązaniem dla organizacji, aby zapewnić dostęp do swoich serwerów. Tak długo, jak pracownicy mają połączenie z Internetem, mogą pracować w sieci firmowej z dowolnego miejsca i urządzenia. Proszę przeczytać poniżej, w jaki sposób mogą Państwo korzystać z RDS w życiu codziennym i zawodowym.

Usługi pulpitu zdalnego 2022 - zastosowania i korzyści

Remote Desktop Services 2022 oferuje dwie funkcje - RemoteApp i Remote Desktop. Dzięki RemoteApp można uruchamiać aplikacje lokalne wraz z aplikacjami zdalnymi na tym samym urządzeniu. Aplikacje lokalne i zdalne można rozróżnić za pomocą małej ikony w prawym dolnym rogu aplikacji.

Kolejną przydatną funkcją RDS 2022 jest Pulpit zdalny. Ta funkcja działa dokładnie tak, jak sugeruje jej nazwa. Dzięki Pulpitowi zdalnemu można zdalnie połączyć się z innym pulpitem z własnego urządzenia. Funkcja ta umożliwia uruchamianie systemu Windows na urządzeniach z systemem Android i iPad.

Jeśli Państwa urządzenie nie ma możliwości lub mocy do lokalnego uruchamiania niektórych aplikacji, można obejść tę przeszkodę dzięki RDS. Firmy mogą również obniżyć koszty, nie musząc aktualizować wielu urządzeń, ale nabywając licencje RDS CAL. Kolejną zaletą RDS 2022 jest to, że firmy mogą przechowywać swoje dokumenty i dane w chmurze. Gwarantuje to, że w przypadku awarii urządzenia żadne ważne dane nie zostaną utracone. Wreszcie, gdy nowi pracownicy dołączą do zespołu, ich urządzenia będą wymagały znacznie mniej czasu na konfigurację, jeśli firma korzysta z RDS.

Jaka jest różnica między RDS User CAL 2022 a RDS Device CAL 2022?

Licencje RDS CAL, podobnie jak proste licencje Server CAL, mogą być licencjami User CAL lub Device CAL. Jak sama nazwa wskazuje, licencja RDS User CAL ułatwia zdalny dostęp pojedynczego użytkownika do serwera. Z kolei licencje RDS Device CAL zapewniają urządzeniom zdalny dostęp do serwera i jego usług. Aby wybrać między licencjami RDS CAL dla użytkowników i urządzeń, można spojrzeć na liczbę posiadanych użytkowników i urządzeń. Najbardziej przyjazną dla budżetu opcją jest licencjonowanie tych, których jest mniej. Na przykład, jeśli mają Państwo 5 użytkowników, którzy potrzebują zdalnego dostępu do serwera z 20 urządzeniami, można zakupić 5 licencji RDS User CAL zamiast 20 licencji RDS Device CAL. Proszę pamiętać, że najpierw należy licencjonować serwer standardowymi licencjami użytkownika/urządzenia. Dopiero potem można dodać licencje RDS CAL. Biorąc to pod uwagę, proszę pamiętać, że licencje RDS CAL nie zastępują standardowych licencji CAL serwera!