Office 2021 Professional Plus
04/19/2024
6 min
0

Office 2021 Professional Plus: wszystko, co musisz wiedzieć

04/19/2024
6 min
0

Microsoft Office to pakiet oprogramowania, który składa się z różnych aplikacji firmy Microsoft. Na przykład obejmuje aplikacje takie jak Word, PowerPoint, Outlook i Excel. Office 2021 Professional Plus to najbardziej wszechstronna edycja pakietu Microsoft Office, a dzięki tej edycji użytkownik uzyskuje dostęp do dodatkowych aplikacji.

Informacje o pakiecie Office 2021 Professional Plus

Microsoft Office 2021 Professional Plus ułatwia wykonywanie zadań zarówno użytkownikowi, jak i komputerowi, zwiększając tym samym wydajność. Aplikacje umożliwiają użytkownikowi formatowanie różnych zadań w najlepszy możliwy sposób. Microsoft oferuje różne aplikacje w swoim pakiecie oprogramowania do różnych celów. Microsoft oferuje również wersję LTSC (Long Term Servicing Channel) pakietu Professional Plus. Wersja LTSC jest przeznaczona wyłącznie dla firm i rządów. Jest to licencja wieczysta, co oznacza, że produkt należy zakupić tylko raz. Poniżej znajdują się aplikacje, z których składa się Microsoft Office 2021 Professional Plus i do czego służą.

Microsoft Office 2021 banner

Przeczytaj więcej o różnicach między Office 2021 i Office LTSC.

Przeczytaj więcej o wszystkim, co musisz wiedzieć o LTSC.

Microsoft Word

Microsoft Word to edytor tekstu, który może pomóc użytkownikom w przygotowywaniu dokumentów. Oprócz tworzenia dokumentów, Word może również formatować dokument za pomocą różnych narzędzi. Przykłady obejmują dodawanie cieni, zmianę kontrastu, dostosowywanie czcionki i rozmiaru tekstu oraz dodawanie ilustracji. Word oferuje również sprawdzanie pisowni lub możliwość dodawania tabel. Istnieje również wiele innych funkcji, których użytkownik może użyć, aby dokument wyglądał porządnie.

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint umożliwia tworzenie prezentacji. Dzięki PowerPoint użytkownik może korzystać z różnych narzędzi oferowanych przez PowerPoint, aby zapewnić dobrze przygotowaną prezentację. Prezentacje zapewniają wizualizację i są dobrym narzędziem do prezentacji lub pitchingu, dając publiczności lepsze wyobrażenie o tym, co się mówi. Korzystając z efektów oferowanych przez PowerPoint, użytkownik może przyciągnąć uwagę publiczności.

Microsoft Excel

Microsoft Excel to edytor arkuszy kalkulacyjnych z narzędziami obliczeniowymi, graficznymi i tabelami przestawnymi. Aplikacja ta jest najczęściej wykorzystywana przez użytkowników zajmujących się przetwarzaniem danych. Dzieje się tak, ponieważ Excel działa z różnymi formułami, co pozwala na szybsze przetwarzanie danych.

Microsoft Access

Microsoft Access to aplikacja, która pomaga użytkownikom zarządzać bazami danych. Access to system zarządzania bazami danych, który łączy graficzny interfejs użytkownika z narzędziami do tworzenia oprogramowania. Pomyśl o zarządzaniu kontami i fakturami, dodawaniu tabel, wyszukiwaniu relacji między istniejącymi danymi lub ich porównywaniu.

Microsoft OneNote

Microsoft OneNote umożliwia tworzenie notatek. Jest przeznaczony do gromadzenia informacji i może być również wykonywany wspólnie z wieloma użytkownikami. W ten sposób użytkownicy mogą nie tylko łatwo udostępniać notatki, ale także tworzyć je razem w pliku. OneNote gromadzi wycinki ekranu, notatki, rysunki i komentarze audio od użytkowników.

Microsoft Publisher

Microsoft Publisher to aplikacja do publikowania na komputerze, która kładzie nacisk na układ strony i projekt graficzny. Dzięki Publisher użytkownicy mogą tworzyć bogate wizualnie i profesjonalne publikacje. Przykłady obejmują wizytówki, kalendarze, biuletyny, kartki okolicznościowe lub kalendarze.

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook to menedżer informacji osobistych i klient poczty e-mail. Umożliwia użytkownikom zarządzanie wiadomościami e-mail. Można je wysyłać, tworzyć i archiwizować. Ponadto Outlook pozwala użytkownikom zarządzać kontaktami, zadaniami lub działaniami, luźnymi notatkami i terminami w elektronicznym kalendarzu. Organizacje zazwyczaj używają Outlooka do komunikowania się ze sobą lub udostępniania danych. Można to zrobić bardzo łatwo za pomocą centralnych list mailingowych lub list dystrybucyjnych.

Microsoft Teams

Microsoft Teams to platforma do komunikacji i współpracy. Oferuje użytkownikom różne możliwości efektywnej współpracy, nawet zdalnej. Na przykład Teams oferuje funkcje czatu, wideokonferencje, przechowywanie plików i integrację z innymi aplikacjami Microsoft.

Office 2021 Professional Plus: Korzyści

Administratorzy mogą łatwo centralnie kontrolować komputery i konta za pomocą Office 2021 Standard. Wielu użytkowników można dodać poprzez aktywację zbiorczą. Ponadto Microsoft oferuje telemetrię aplikacji w pakiecie Office 2021. Zapewnia to automatyczne zdalne pomiary i gromadzi dane. Pakiet Office 2021 oferuje również usługi RMS (Rights Management Services), które pomagają zabezpieczyć informacje cyfrowe przed nieautoryzowanymi użytkownikami. Co więcej, Office 2021 oferuje również ulepszone funkcje współpracy.

Powyższe funkcje są również dostępne w pakiecie Office 2021 Professional Plus. Professional Plus oferuje jednak dodatkowe funkcje, takie jak archiwizacja wiadomości e-mail z programu Outlook. W tym przypadku można również skonfigurować automatyczne zasady przechowywania, którymi administratorzy IT mogą zarządzać centralnie. W edycji Professional Plus pakietu Office 2021 możliwe jest korzystanie z natywnych funkcji Power Pivot i Power View w celu szybkiego kompilowania i analizowania dużych ilości danych.

Professional Plus, jak wspomniano wcześniej, jest najbardziej wszechstronnym pakietem Office 2021. Office 2021 Professional Plus zawiera więcej aplikacji niż wersja Standard. W rzeczywistości w tej edycji użytkownik otrzymuje również Microsoft Teams i Microsoft Access. Dzięki Professional Plus użytkownik może również uzyskać dostęp do dokumentów SharePoint i Exchange z Outlooka.

Office 2021 Professional Plus vs Microsoft 365 Business Premium

Office 2021 Professional Plus i Microsoft 365 Business Premium to najbardziej wszechstronne rozwiązania programowe dla klientów biznesowych. W rzeczywistości oba oferują szeroką gamę aplikacji i usług. Główną różnicą między nimi jest metoda zakupu. Mianowicie, Professional Plus, jak wspomniano wcześniej, jest licencją wieczystą, podczas gdy Microsoft 365 Business Premium wykorzystuje model subskrypcji. W przypadku Microsoft 365 Business Premium użytkownik otrzymuje prawo do korzystania z oprogramowania i powiązanych usług przez ograniczony czas, do momentu zakończenia subskrypcji. Subskrypcja może być opłacana lub wypowiadana w cyklu miesięcznym lub rocznym. Kolejną różnicą jest to, że Microsoft 365 Business Premium jest częścią programu Software-as-a-Service firmy Microsoft. Pozwala to na korzystanie z aplikacji i usług opartych na chmurze. Nie są one jednak wymagane dla każdego klienta, ale mogą usprawnić ogólny przepływ pracy. Office 2021 Professional Plus oferuje jednak większą kontrolę nad lokalnym przechowywaniem danych, co może być bardzo ważne dla firm, które dużo pracują z poufnymi informacjami.

Przeczytaj więcej o różnicach między Office 2021 Professional Plus i Microsoft 365 Business Premium.

Office 2021: Koniec okresu użytkowania

Wszystkie produkty Microsoft mają datę zakończenia okresu użytkowania (EoL). Oznacza to, że produkt jest obsługiwany tylko przez określony czas. Zazwyczaj okres ten wynosi około 10 lat od daty premiery. Po tym okresie produkt nie jest już wspierany. Wsparcie to można podzielić na dwa rodzaje: Regularne oraz Rozszerzone. Przez pierwsze 5 lat obowiązywać będzie regularne wsparcie, zapewniające użytkownikowi najnowsze aktualizacje. Chodzi o nowe funkcje lub ulepszenia. Gdy regularne wsparcie osiągnie datę zakończenia po 5 latach, zastosowanie będzie miało rozszerzone wsparcie. W ramach rozszerzonego wsparcia użytkownik będzie otrzymywać tylko aktualizacje zabezpieczeń. Nie będzie więc więcej nowych funkcji podczas rozszerzonego wsparcia. Po zakończeniu obu form wsparcia nadal można korzystać z produktu, ale nie będzie już żadnych aktualizacji, a sama firma Microsoft nie będzie już mogła zapewnić wsparcia. Jeśli więc wystąpią jakiekolwiek problemy po zakończeniu okresu wsparcia, Microsoft nie będzie w stanie nic zrobić.

Jednak Office 2021 nie będzie już dostarczany z rozszerzonym wsparciem. Oznacza to, że ogólne wsparcie dla wszystkich edycji Office 2021 zakończy się 13 października 2026 roku. To około 5 lat później, ponieważ Office 2021 został wydany 5 października 2021 roku.

Zakup pakietu Office 2021 Professional Plus

Office Professional Plus to najbardziej wszechstronny pakiet oprogramowania Office i zasadniczo ta licencja kosztuje około 579 euro za nową na oficjalnej stronie Microsoft. Cena może się jednak różnić w zależności od miejsca zakupu. Zamiast kupować nowe oprogramowanie, istnieje również możliwość zakupu oprogramowania używanego. Oprogramowanie, w przeciwieństwie do produktów fizycznych, pozostaje w tym samym stanie. Jeśli zdecydujesz się na licencję z drugiej ręki, możesz zaoszczędzić do 70% w stosunku do pierwotnej ceny.

Sprawdz nasze uzywane licencje banner

Przeczytaj więcej o oprogramowaniu z drugiej ręki.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, które oprogramowanie Microsoft i które licencje są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Można się z nami skontaktować za pośrednictwem poniższych kanałów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 .

Comments