sql-server-management-jpg-1
11/16/2023
4 min
0

Office 2021 Professional Plus kontra Microsoft 365 Business Premium

11/16/2023
4 min
0

Office 2021 Professional Plus i Microsoft 365 Business Premium to dwa najbardziej kompleksowe rozwiązania programowe dla klientów biznesowych. Obie licencje oferują szerokie spektrum aplikacji i usług, jednak wybór licencji, która najlepiej odpowiada potrzebom oprogramowania korporacyjnego, może być trudny. Z tego powodu w niniejszym artykule możesz przeczytać więcej na temat oferty Microsoft 365 Business Premium i Office 2021 Professional Plus, ich różnic oraz wymagań systemowych. Na końcu artykułu możesz także zobaczyć, która z dwóch licencji odpowiada potrzebom Twojej firmy.

Office 2021 Professional Plus

Microsoft Office 2021 Professional Plus to najbardziej kompleksowy pakiet Office. Licencja wymaga jednorazowego zakupu i obejmuje wszystkie klasyczne aplikacje pakietu Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Excel, Teams, OneNote, Access, Publisher i Teams. Office 2021 Professional Plus to licencja wieczysta, którą można zainstalować na jednym urządzeniu jednocześnie. Ponieważ Office 2021 Professional Plus jest licencją zbiorczą, można ją łatwo odinstalować i zainstalować ponownie, co umożliwia przeniesienie licencji na inne urządzenia. Dzięki temu pakiet Office 2021 Professional Plus nie jest przypisany do jednego urządzenia, ale może być używany tylko na jednym urządzeniu w danym momencie. Możliwość przenoszenia jest szczególnie korzystna w przypadku nabycia nowego urządzenia lub w przypadku awarii systemu lub urządzenia. Pod względem bezpieczeństwa Office 2021 Professional Plus jest licencją on-premise, co oznacza, że wszystkie Twoje dane są domyślnie przechowywane lokalnie, a nie w chmurze. Lokalne przechowywanie danych mogłoby chronić wrażliwe dane firmy i dane przed atakami cybernetycznymi.

microsoft-office-2021-standard-vs-pro-plus

Microsoft 365 Business Premium

Kupując produkty Microsoft 365, otrzymujesz prawo do korzystania z oprogramowania i jego usług przez ograniczony czas – do zakończenia lub odnowienia Twojej subskrypcji. Microsoft 365 Business Premium to najbardziej wszechstronna profesjonalna subskrypcja. Jako taki obejmuje podstawowe aplikacje PowerPoint, Word, Excel, Teams, OneDrive, Outlook, SharePoint, Exchange, Publisher i Access. Możesz zainstalować te aplikacje na kilku urządzeniach. Microsoft 365 Premium zawiera najnowsze wersje wszystkich aplikacji i wszelkie nowe aktualizacje, gdy tylko staną się dostępne. Microsoft 365 Business Premium został stworzony z myślą o małych i średnich organizacjach liczących maksymalnie 300 użytkowników. Zawiera bardzo rozbudowane funkcje bezpieczeństwa, które dbają o ochronę Twoich danych. W tym celu dodano aplikacje i usługi Information Protection, Microsoft Defender i Microsoft Entra ID.

Różnice pomiędzy Office 2021 Professional Plus i Microsoft 365 Business Premium

Rodzaj licencji

Jedną z głównych różnic pomiędzy Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 jest rodzaj licencji. Podczas gdy Microsoft 365 to subskrypcja , którą należy odnawiać co miesiąc lub rok, Office 2021 Professional Plus to zakup jednorazowy. Ponieważ usługa Microsoft 365 Business Premium stanowi część oferty oprogramowania jako usługi firmy Microsoft, subskrypcja obejmuje zarówno aplikacje, jak i usługi. Przeczytaj więcej o różnicach między funkcjami poniżej.

Cechy

Zarówno w przypadku pakietu Office 2021 Professional Plus, jak i Microsoft 365 Business Premium możesz korzystać z podstawowych aplikacji Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher i Teams. Główna różnica w funkcjach między tymi dwiema licencjami dotyczy charakteru Microsoft 365 Business Premium. Ponieważ licencja subskrypcyjna jest częścią oprogramowania Microsoft jako usługi, obok wyżej wymienionych aplikacji, Microsoft 365 Business Premium obejmuje ekskluzywne aplikacje i usługi oparte na chmurze. Chociaż nie są one potrzebne każdemu klientowi, mogą uprościć przepływ pracy w organizacji. Dostępem do zasobów firmy zarządza na przykład Microsoft Intune. Kolejną różnicą między funkcjami obu licencji jest miejsce na dane. Podczas gdy w przypadku Microsoft 365 Business Premium Twoje dane są przechowywane w chmurze, w pakiecie Office 2021 Professional Plus masz znacznie większą kontrolę nad lokalnym przechowywaniem danych. Jest to szczególnie ważne dla firm przetwarzających wrażliwe informacje.

Microsoft Office 2021 banner

Aktualizacje

Microsoft 365 zawiera najnowsze wersje wszystkich aplikacji i usług. Jeśli pojawi się nowa przyszła aktualizacja , otrzymasz ją, gdy tylko stanie się dostępna. Pakiet Office 2021 będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do końca swojego cyklu życia – 13 października 2026 r. Ponieważ Office 2021 jest najnowszą wersją pakietu Office, nie można dokonać aktualizacji do innej, nowszej wersji. Jeśli w przyszłości będzie dostępna kolejna aktualizacja, należy ją zakupić jako oddzielną licencję.

Wsparcie

Microsoft 365 Business Premium i Office 2021 Professional Plus różnią się czasem trwania wsparcia. Ponieważ pierwsza z nich jest oprogramowaniem jako usługą, otrzymasz wsparcie techniczne do końca okresu subskrypcji. W przypadku wieczystego pakietu Office 2021 wsparcie techniczne trwa 60 dni. Dodatkowo wsparcie techniczne dla pakietu Office 2021 Professional Plus obejmuje wyłącznie instalację i wszelkie problemy z nią związane. W przypadku właścicieli Microsoft 365 Business Premium wsparcie jest bardziej kompleksowe. Pamiętaj, że instalacji pakietu Office 2021 może dokonać każdy, pod warunkiem, że posiada klucz aktywacyjny i plik ISO. W przypadku produktów Microsoft 365 Microsoft sam zaleca klientom skontaktowanie się ze sprzedawcą Microsoft w celu kontynuowania instalacji i konfiguracji infrastruktury. Dlatego stałe wsparcie techniczne może być bardziej potrzebne w przypadku produktów Microsoft 365 niż w przypadku licencji Office 2021.

Wymagania systemowe pakietu Office 2021 Professional Plus

Zapoznaj się z wymaganiami systemowymi pakietu Office 2021 Professional Plus i upewnij się, że Twoje urządzenie jest dobrze wyposażone. Należy pamiętać, że wymagania systemowe dla Microsoft 365 są identyczne.

 • Procesor: 1,6 GHz, 2-rdzeniowy
 • System operacyjny: Windows 10 lub Windows 11
 • Pamięć: minimum 2 GB RAM
 • Dysk twardy: 4 GB
 • Wyświetlacz: 1024X768
 • Dodatkowo: dostęp do Internetu i konto Microsoft

Jak wybrać pomiędzy Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 Business Premium?

Różnice między tymi dwiema licencjami na oprogramowanie sugerują również, że są one odpowiednie dla różnych potrzeb oprogramowania.

Microsoft 365 Business Premium może być lepszym rozwiązaniem, jeśli:

 • Polegasz na stałym wsparciu technicznym
 • Preferujesz licencję opartą na subskrypcji
 • Musisz zawsze aktualizować aplikacje pakietu Office
 • Wolisz przechowywać swoje dane w chmurze niż lokalnie

Office 2021 Professional Plus lepiej spełni Twoje wymagania programowe, jeśli:

 • Planujesz korzystać z licencji przez dłuższy czas – dzięki oprogramowaniu on-premise zaoszczędzisz pieniądze już po kilku miesiącach
 • Nie musisz koniecznie pracować z najnowszymi aktualizacjami swoich aplikacji
 • Wolisz jednorazowy zakup niż płacenie co miesiąc lub rok za prawa do korzystania z oprogramowania
 • Wolisz przechowywać swoje wrażliwe dane i informacje lokalnie niż w chmurze (ze względów bezpieczeństwa)

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments