Licencje OLP dla firm

Licencje OLP/Volume

Co to jest licencja OLP/Volume?

Open License Program (OLP) to program przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw. Open License Program oferuje oprogramowanie zwane licencjami OLP. Są one również nazywane licencjami otwartymi lub licencjami wolumenowymi. Open License Program może obejmować do 750 urządzeń. Dużą zaletą licencji OLP jest ich elastyczność w przypadku wahań liczby licencji, urządzeń lub użytkowników. Sprawia to, że licencje OLP są popularnym i odpowiednim wyborem dla firm każdej wielkości, ponieważ jakikolwiek przyszły wzrost lub spadek nie spowoduje problemu z licencjonowaniem. Dodatkowo, w przypadku licencji OLP nie ma obowiązku minimalnego zakupu, o ile co najmniej pięć licencji OLP jest używanych w organizacji. Jak wspomniano na początku, licencje OLP są również znane jako licencje wolumenowe. Wynika to z zasady instalacji, zgodnie z którą jeden klucz aktywacyjny zawiera wiele aktywacji. Pozwala to na masową instalację jednego oprogramowania na wielu urządzeniach. Łatwa instalacja oprogramowania w licencjach OLP to kolejna zaleta dla firm dowolnej wielkości.

Co zawierają licencje OLP/Volume?

Licencje OLP/Volume obejmują kilka funkcji oprócz oprogramowania. W odróżnieniu od licencji OEM, licencje OLP/Volume zapewniają prawa do transferu i obniżenia wersji. W razie potrzeby firmy mogą zamówić dokumentację licencyjną jako dodatek do licencji. Licencje OLP/Volume są wieczyste, co oznacza, że nigdy nie wygasną, a zatem mogą być używane bezterminowo. W pakiecie znajduje się również Software Assurance od Microsoft, które ma na celu wyłącznie pomoc firmom w rozwiązywaniu problemów i pytań związanych z oprogramowaniem. Wreszcie, masz nieograniczoną liczbę instalacji. Na przykład w przypadku licencji detalicznych na jeden klucz przypada 1 instalacja. W przypadku licencji OLP/Volume liczba ta jest nieograniczona.

Rodzaje aktywacji

Istnieją dwa różne typy aktywacji dostępne dla licencji OLP/Volume. Są to Key Management Service (KMS) i Multiple Activation Key (MAK). Dzięki KMS organizacje mogą aktywować systemy w swojej sieci. MAK wykorzystuje hostowane usługi aktywacyjne Microsoft do jednorazowej aktywacji systemów. KMS wymaga minimalnej liczby wirtualnych lub fizycznych komputerów w środowisku sieciowym. Te tak zwane progi są tworzone w taki sposób, aby klienci korporacyjni mogli z łatwością je spełnić.

Zasady

Logicznie rzecz biorąc, obowiązują tu pewne zasady dotyczące nabywania/używania licencji OLP. Po pierwsze, jest to możliwe tylko jako firma. Licencje OLP nie mogą być używane jako indywidualne lub do celów prywatnych. Po drugie, licencje OLP są przeznaczone do sprzedaży firmom, które chcą nabyć licencje zbiorcze. Zazwyczaj dotyczy to małych i średnich firm. Poza tym, instytucje edukacyjne, organizacje rządowe oraz organizacje non-profit i międzynarodowe są również w porządku. Wreszcie, musisz kupić "legalne" licencje i mieć na to dowód. Oznacza to, że musisz być odporny na audyt, na wypadek gdyby Microsoft chciał sprawdzić Twoją firmę.

Uwaga: zasady mogą się różnić w zależności od licencji. Jedna licencja może mieć inne przepisy niż inna.

Przykłady licencji OLP/Volume:

  1. Microsoft Exchange Server 2019
  2. Microsoft SharePoint Server 2019
  3. Microsoft Office 2021
  4. Microsoft SQL Server 2022
  5. Windows 11
  6. Usługa pulpitu zdalnego 2022 Licencje CAL użytkownika/urządzenia