alesia-kaz-vwcplbhglyc-unsplash
12/07/2023
2 min
0

Jak zainstalować Office LTSC na MAC?

12/07/2023
2 min
0

W przypadku zakupu licencji Office LTSC dla komputerów Mac metoda instalacji różni się całkowicie w porównaniu z wersją Office LTSC dla systemu Windows. Dzieje się tak dlatego, że gdy uzyskasz licencję na swój komputer MAC dla pakietu Office, nie będziesz potrzebować kodu aktywacyjnego, ale raczej serializatora VL, aby aktywować oprogramowanie na urządzeniu MAC. Więcej o sposobie instalacji i Serializatorze VL znajdziesz w artykule poniżej.

Czy potrzebuję innej licencji Office dla komputerów MAC?

Tak, firma Microsoft zaprojektowała pakiet Office dla komputerów MAC, co oznacza, że aby aktywować pakiet Office na urządzeniu MAC, należy zakupić specjalną licencję na komputer MAC. Licencja ta zwykle kosztuje nieco więcej niż pakiet Office dla Windows i wymaga również innej metody aktywacji.

Microsoft Office 2016, 2019 and 2021 Softtrader

Microsoft Office LTSC dla komputerów MAC: instalacja i aktywacja

Po nabyciu pakietu Office LTSC dystrybutor udostępni dwa różne pliki do pobrania, jeden z nich to oprogramowanie, a drugi to serializator licencji zbiorczej. Serializator licencji zbiorczej pełni rolę klucza (kodu składającego się z liter i cyfr, zwanego ogólnie kluczem aktywacyjnym) umożliwiającego aktywację oprogramowania. Zatem nie potrzebujesz klucza aktywacyjnego, aby aktywować pakiet Office na komputerze MAC, ale po prostu uruchomić serializator VL.

Instrukcje dotyczące instalowania pakietu Office na komputerze MAC składają się z dwóch kroków: najpierw musisz zainstalować pakiet Office na komputerze MAC, a następnie uruchomić program VL Serialiser , aby go aktywować . Jeśli chcesz aktywować pakiet Office dla więcej niż jednego MAC, proces ten należy powtórzyć za każdym razem .

Gdzie znaleźć serializator VL?

Jeśli Twój dystrybutor nie wysłał Ci pliku VL Serializer w celu aktywowania pakietu Office na komputerze MAC, możesz go pobrać z VSLC ( centrum usług licencjonowania zbiorowego ). Przeczytaj więcej o VLSC tutaj.  Aby znaleźć serializator VL , wyszukaj w VSLC „Office LTSC Standard for Mac 2021” lub „Office 2019 for Mac Standard” (w zależności od zakupionej wersji). Po znalezieniu odpowiedniej wersji pobierz ją, rozpakuj i uruchom plik, aby móc aktywować pakiet Office. Tutaj możesz sprawdzić, które wersje pakietu Office można zainstalować na komputerze Mac.

Wniosek

Pakiet Office dla komputerów MAC jest aktywowany inaczej niż większość oprogramowania firmy Microsoft. Dzieje się tak dlatego, że zamiast pobierać oprogramowanie i aktywować je kluczem aktywacyjnym – wspomnianym powyżej kodem składającym się z liter i cyfr, pakiet Office dla MAC jest aktywowany za pośrednictwem Serializera VL .
 Ta metoda jest również prosta i można ją łatwo przeprowadzić, ale wadą jest to, że proces ten należy powtórzyć na każdym indywidualnym urządzeniu MAC, jeden po drugim. Jeśli planujesz zainstalować wiele urządzeń MAC z pakietem Office LTSC, proces instalacji zajmie więcej czasu w porównaniu na przykład do instalacji pakietu Office w systemie Windows.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Czy potrzebujesz licencji pakietu Office na swoje urządzenie MAC? Skontaktuj się z Softtrader i poproś o wycenę. Softtrader współpracuje z odnowionymi licencjami Office dla komputerów MAC, co pozwala zaoszczędzić do 70% kosztów.

Comments