usluga O365
07/19/2023
3 min
0

Czym jest usługa Office 365?

07/19/2023
3 min
0

Office 365 to pakiet produktywności stworzony i nadzorowany przez Microsoft, który jest dostępny na zasadzie subskrypcji. Office 365 łączy dobrze znane aplikacje Office z innymi usługami zwiększającymi produktywność przez Internet. Office 365 jest usługą w chmurze, dostarczaną jako oprogramowanie jako usługa (SaaS). Co dokładnie można zrobić z Office 365 i jak działa Office 365 można przeczytać na tym blogu. 

 

Jak działa usługa Office 365?

Office 365 to pakiet aplikacji i usług zwiększających produktywność, które można zakupić na zasadzie subskrypcji. O tym, jak działa Office 365, można przeczytać tutaj.

Office 365 jako oprogramowanie jako usługa (SaaS)

Office 365 można najlepiej opisać jako rozwiązanie typu oprogramowanie jako usługa (SaaS). SaaS to model licencjonowania, w ramach którego oprogramowanie jest oferowane na zasadzie subskrypcji, a aplikacje są centralnie hostowane. Zaletą SaaS jest to, że użytkownik uzyskuje dzięki niej większą swobodę, ponieważ pakiet produktywności może być używany w dowolnym miejscu, o ile użytkownik ma dostęp do Internetu. Office 365 wykorzystuje różne funkcje chmury i dlatego jest najbardziej efektywny, gdy urządzenie, które ma być używane, ma połączenie z Internetem. Pliki i zdjęcia są przechowywane w usłudze OneDrive, chyba że użytkownik zrezygnuje z tej opcji.

Jakie aplikacje są zawarte w usłudze Office 365?

W zależności od wybranego planu Office 365 otrzymasz kombinację następujących aplikacji Office:

 1. Microsoft Word
 2. Microsoft Excel
 3. Microsoft PowerPoint
 4. Microsoft OneNote
 5. Microsoft Outlook
 6. Microsoft OneDrive
 7. Skype
 8. Microsoft Teams
 9. Microsoft Exchange
 10. Microsoft SharePoint
 11. Microsoft Access
 12. Microsoft Publisher

Więcej informacji na temat aplikacji wchodzących w skład usługi Office 365 można znaleźć w tym artykule!

Subskrypcja Office 365

Jeśli chcesz korzystać z Office 365, musisz wykupić subskrypcję. Dostępnych jest kilka wersji subskrypcji Office 365. Subskrypcję można opłacać w trybie miesięcznym lub rocznym. Więcej informacji na temat różnych subskrypcji można znaleźć tutaj.

Więcej o wadach Office 365 można przeczytać tutaj.

Jak korzystać z usługi Office 365?

W tej sekcji dowiesz się, jak korzystać z usługi Office 365.

Aktywacja usługi Office 365

Subskrypcję Office 365 można zakupić za pośrednictwem konta Microsoft. Podczas otwierania aplikacji Office trzeba będzie zalogować się za pomocą konta Microsoft z aktywną subskrypcją, by ją aktywować. Dotyczy to również kont szkolnych dla uczniów.

Możliwe jest również otrzymanie klucza produktu Office 365 od sprzedawcy internetowego. By go aktywować, użytkownik musi utworzyć konto Microsoft w witrynie setup.office.com lub zalogować się na istniejące konto Microsoft.


Rozpoczęcie korzystania z usługi Office 365

Poniżej dowiesz się, jak najszybciej rozpocząć korzystanie z usługi Office 365.

Logowanie

Możesz zalogować się za pomocą konta Microsoft na stronie www.office.com. Istnieje również możliwość zalogowania się do pakietu Office przy pierwszym uruchomieniu aplikacji.

Wersja internetowa

Z wersji internetowej dołączonych aplikacji można korzystać, logując się do witryny Office.com za pomocą konta Microsoft z aktywną subskrypcją usługi Office 365. Aplikacje, dostępne w ten sposób, znajdują się na pasku po lewej stronie. Na obrazku poniżej oznaczone są czerwonym kółkiem.


Instalowanie aplikacji

Na stronie portal.office.com znajdziesz internetowe wersje aplikacji wybranego pakietu Office 365 oraz  przycisk "Zainstaluj Office". Po jego kliknięciu użytkownik może zainstalować wersje aplikacji na urządzenia osobiste. Po zakończeniu instalacji można natychmiast uruchomić aplikacje z poziomu komputera. Można również zalogować się na stronie www.office.com, gdzie również znajduje się przycisk "Zainstaluj Office". Przycisk ten jest widoczny na zdjęciu powyżej i jest zaznaczony na niebiesko.

Portal administracyjny Office 365

Administratorzy mogą konfigurować konta użytkowników i niektóre ustawienia w Centrum administracyjnym Office 365. Wszystko, co dotyczy usług Office 365, licencjonowania i użytkowników, jest uporządkowane w Centrum administracyjnym. Centrum administracyjne Office 365 to portal internetowy, do którego mogą logować się użytkownicy wyznaczeni jako administratorzy. Istnieje kilka menu dostępnych dla administratorów, a mianowicie:

 1. Użytkownicy
 2. Grupy
 3. Zasoby
 4. Rozliczenia
 5. Ustawienia
 6. Raporty
 7. Zdrowie
 8. Centra administracyjne

Kup tanie licencje Office

Softtrader oferuje szeroką gamę używanych licencji Microsoft. Poproś o wycenę poniżej!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments