Microsoft Visio Standard vs Professional: czym się różnią?
05/19/2023
2 min
0

Microsoft Visio Standard vs Professional: czym się różnią?

05/19/2023
2 min
0

Microsoft Visio jest mniej znanym bratem często używanych aplikacji firmy Microsoft, takich jak Outlook, Word i Excel. Microsoft Visio oferuje bardziej wyspecjalizowane funkcje. Można w nim łatwo tworzyć schematy techniczne i logiczne, takie jak schematy blokowe, wykresy Gantta, schematy organizacyjne i inne diagramy. Mówiąc najprościej, Visio to program do rysowania, który wykorzystuje istniejące szablony i kształty do tworzenia diagramów i schematów. Możliwe jest również importowanie rysunków stworzonych w programie AutoCAD do programu Visio, a następnie wklejanie, rysowanie i pisanie na nich. 

Czym jest Visio? (Microsoft Visio)

Microsoft Visio to program do tworzenia projektów technicznych. Pomyśl o schematach technicznych i logicznych, takich jak diagramy sieciowe, harmonogramy i schematy organizacyjne. Do innych jego funkcji należy również wizualizacja danych i modelowanie procesów. Program jest łatwy w użyciu, a projekty w nim stworzone mogą być przenoszone do wielu innych programów, takich jak PowerPoint i Editor. Dostępnych jest kilka wersji programu Microsoft Visio. Należą do nich, m.in Visio 2019 Standard i Visio 2019 Professional. Ponadto dostępne są również starsze wersje, które mogą jednak nie być już aktualizowane ani wspierane.

Microsoft Visio 2021 banner

Dlaczego warto przejść z Visio Standard na Professional?

Visio 2019 Professional oferuje dodatkowe funkcje. Edycja standard posiada również mnóstwo przydatnych funkcjonalności, potrzeby biznesowe mogą wymagać jednak korzystania z edycji professional. Możliwość współpracy jest bardzo przydatna w dużych organizacjach. Niektóre potrzeby biznesowe, dotyczące bezpieczeństwa danych, również mogą wymusić potrzebę aktualizacji do wersji Professional. Użytkownicy wersji Professional, odpowiedzialni za importowanie danych do plików programu Office Visio, będą mogli korzystać z nowej nakładki danych na żywo, schematów blokowych, jednoetapowej funkcji łączenia i odświeżania danych.

Microsoft Visio 2016 vs. Microsoft Visio 2019

Microsoft Office Visio to Visio 2016 i 2019 to dwie najnowsze wersji oprogramowania od Microsoftu. W Microsoft Visio 2019 dodano trzy nowe funkcje:

  • Visio wireframe: Wireframe jest wizualnym modelem interfejsu, który spełnia rolę schematu planowanych funkcjonalności i treści. Nowe szablony stron internetowych doskonale nadają się do tworzenia szkiców projektowych, prezentowania swoich pomysłów, usprawniania pracy w zespole oraz stanowią doskonały szkielet projektu.
  • Schemat organizacyjny, burza mózgów i szablony SDL posiadają nowe diagramy startowe, które umożliwiają sprawne rozpoczęcie pracy.
  • Microsoft Visio 2019 zawiera wbudowane diagramy modeli baz danych. Szablony modeli baz danych umożliwiają prezentację bazy w formie diagramu programu Visio. Żadne dodatki nie są wymagane.

Przeczytaj o nowej wersji programu oraz o różnicach między Microsoft 2021 Visio Standard i Professional tutaj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments