Co można robić z Microsoft Visio 2019? (+ nowe funkcje)
06/13/2023
2 min
0

Co można robić z Microsoft Visio 2019? (+ nowe funkcje)

06/13/2023
2 min
0

Za pomocą programu Visio można przekształcać skomplikowane teksty i tabele, które są trudne do zrozumienia, w diagramy wizualne, które przekazują informacje w przejrzysty sposób. W tym artykule wyjaśnimy czym dokładnie jest Visio, opiszemy jego najnowsze funkcje, zidentyfikujemy różnice między wersją Standard oraz Professional i wymienimy ich wymagania systemowe. 

Czym jest Microsoft Visio?

Microsoft Visio to oprogramowanie do tworzenia zróżnicowanych diagramów. Pomyśl o schematach blokowych, schematach organizacyjnych, rysunkach budowlanych, planach pięter, schematach procesów, modelowaniu procesów biznesowych, schematach szlaków pływackich czy mapach 3D. Diagramy tworzone za pomocą programu Visio można konfigurować i wyglądają znacznie bardziej profesjonalnie niż te, do których można się przyzwyczaić w programach takich jak Word. Dostępnych jest ponad 250 000 kształtów i symboli dostępnych, które pozwalają dostosować każdy diagram do konkretnego przypadku. Ogromna liczba dostępnych szablonów projektów sprawdza się doskonale w środowisku biznesowym. Schematy mogą również występować w wielu różnych formach, od diagramów blokowych po schematy blokowe i linie czasu.

Co nowego znajdziemy w Visio 2019 w porównaniu do wersji z 2016 roku?

Poniżej wymieniamy niektóre z nowych funkcji programu Microsoft Visio 2019:

1. Nowe szablony wykresów w kategorii Schematy Blokowe

Szablony obejmują wizualizację podstawowych danych schematu blokowego i wizualizację danych schematu blokowego o wielu funkcjach. Dzięki nim możesz tworzyć proste schematy blokowe z danych przechowywanych w arkuszach programu Excel.

2. Nowe narzędzia Unified Modeling Language (UML)

W Visio 2019 można korzystać z komunikacji UML, komponentów i diagramów implementacji. Diagramy komponentów UML pomagają pokazać relacje i interfejsy między nimi. Wersje wdrożeniowe odzwierciedlają architekturę wdrażania oprogramowania.

3. Visio Wireframe

Wireframe to szkielet projektu, który służy jako model wizualny dla planu interfejsu. Szkielet programu Visio umożliwia tworzenie szkiców podglądowych w celu prezentacji pomysłów. Szkice mogą również pomóc Twojemu zespołowi dojść do porozumienia w konkretnej sprawie.

4. Ulepszone wsparcie programu AutoCAD

Visio 2019 umożliwia szybsze importowanie plików AutoCAD i pracę z kształtami. W programie można przeglądać pliki Autocad 2017 lub pliki z poprzednich wersji programu. Firma Microsoft ustawiła skalę rysowania programu Visio tak, aby pasowała do skali widoku programu AutoCAD.

Microsoft Visio 2019 banner

Jakie są różnice między Microsoft Visio 2019 Standard i Professional?

Poniżej możesz zobaczyć, jakie dodatkowe funkcje są zawarte w profesjonalnej wersji programu Microsoft Visio 2019. Niektóre z nich zostały już omówione powyżej.

Visio Standard 2019 vs Visio Professional 2019 tabela

Więcej informacji na temat różnych wersji programu Microsoft Visio można znaleźć tutaj.

Wymagania systemowe Microsoft Visio 2019

  • Procesor 1 GHz lub lepszy procesor x86/x64 z zestawem instrukcji SSE2.
  • 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.
  • 1 GB PAMIĘCI RAM (32-bity) / 2 GB pamięci RAM (64-bity).
  • Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008R2 lub Windows Server 2012 z .Net 3,5 lub nowszą wersją.
  • Graficzna akceleracja sprzętowa wymaga karty graficznej z DirectX10 i minimalnej rozdzielczości 1024 x 567.

W międzyczasie wydany został Visio 2021. Przeczytaj więcej o Visio 2021 tutaj.

Przeczytaj o nowej wersji programu oraz o różnicach między Microsoft 2021 Visio Standard i Professional tutaj.

Kup tanie licencje Microsoft Visio

Szukasz taniej licencji Microsoft Visio? Softtrader specjalizuje się w zakresie używanych licencji Microsoft i oferuje ceny niższe nawet o 70%, w porównaniu do nowej wersji oprogramowania. Softtrader oferuje licencje Windows Visio 2013, 2016 i 2019. Ciekawi Cię cena? Zapytaj o wycenę już teraz.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments