Czym są licencje MSDN

Licencje MSDN

Co to jest licencja MSDN?

Microsoft Developer Network (MSDN) jest dodatkiem do licencji Visual Studio. Jest to subskrypcja, która zapewnia dostęp do narzędzi programistycznych, wsparcia, szkoleń i oprogramowania, które zapewniają pomoc w doskonaleniu się jako programista. Zakup MSDN obejmuje wszystkie przyszłe i poprzednie wersje Visual Studio. Subskrypcja może być wykorzystywana w dowolny sposób, jednak może być używana wyłącznie do tworzenia, projektowania, demonstracji i testowania aplikacji, oceny oprogramowania i/lub stymulowania tworzenia zagadnień. Funkcje te są dostępne dla korporacji, ale nie mogą być wykorzystywane do celów biznesowych i nie mogą być sprzedawane. Niektóre subskrypcje można kupić w celu zainstalowania na urządzeniu, aby wielu pracowników mogło z nim pracować. Subskrypcje MSDN nie działają w ten sposób. Są one kupowane na użytkownika i dlatego mogą być używane tylko przez jednego użytkownika.

Funkcjonalności

Licencje na środowisko programistyczne/testowe: MSDN obejmuje możliwość dostępu i korzystania ze wszystkich produktów Microsoft Enterprise, które użytkownik chciałby rozwijać i/lub testować. Zawiera wiele funkcji do stworzenia silnego środowiska testowego / programistycznego, takich jak BizTalk, SQL Server, Visio, SharePoint, WinServer, Dynamics, MSProject, Msoffice i inne.

Team Foundation Server (TFS): TFS ułatwia współpracę w całym cyklu życia aplikacji. Jego główne zastosowania to powiadomienia, kontrola wersji i zarządzanie przepływem pracy.

Połączenia z pomocą techniczną: Gdy użytkownicy kupują MSDN, obejmuje to silne wsparcie techniczne. Wszyscy użytkownicy mogą poprosić o wsparcie techniczne od 2 do 4 razy.

E-learning: Pakiety MSDN obejmują również od 20 do 40 godzin szkoleń online rocznie. Pomijając fakt, że kosztowałoby to dużo osobno, jest to również korzystne dla doskonalenia umiejętności i samorozwoju.

Korzyści

Subskrypcje MSDN umożliwiają użytkownikom utworzenie domeny, w której można wdrażać i testować całe oprogramowanie Microsoft, w zależności od poziomu subskrypcji MSDN. W przypadku, gdy wewnętrzny dział IT chce wypróbować określone rozwiązanie Microsoft, licencja MSDN również będzie dobrym rozwiązaniem.

Subskrypcja MSDN obejmuje bezpłatne aktualizacje. Właściciele subskrypcji otrzymują dostęp do całego publicznie wydanego oprogramowania Microsoft. Co więcej, za każdym razem, gdy jeden z tych programów jest dostępny do aktualizacji, użytkownicy automatycznie otrzymują te aktualizacje bez dodatkowych kosztów. Tak więc bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy, subskrypcja ta zapewnia użytkownikom najnowszą technologię.

Ilość zaawansowanych narzędzi programistycznych, które zawiera subskrypcja MSDN, może przynieść korzyści zarówno doświadczonym, jak i niedoświadczonym programistom. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które nie chcą lub nie mogą wydawać dużych pieniędzy na swoje narzędzia, ponieważ wszystkie te narzędzia zawarte w subskrypcji kosztowałyby znacznie więcej, gdyby były kupowane osobno.

Subskrybenci MSDN mają również możliwość korzystania ze szkoleń. W przypadku zakupu osobno, szkolenia te mogą kosztować dużo pieniędzy, ale ponieważ są one zawarte w subskrypcji, właściciele nie będą musieli za nie płacić, dzięki czemu mogą jeszcze bardziej poprawić swoje umiejętności.

Niewłaściwe użycie

Licencje MSDN są regularnie wykorzystywane w nielegalny sposób. Jeden konkretny klucz może zostać sprzedany tysiące razy za niską cenę. Jednak gdy jeden z tych kluczy zostanie zablokowany przez Microsoft, wszystkie inne klucze zostaną również automatycznie zablokowane. Oznacza to, że klucze mogą być używane tak długo, jak żaden z pozostałych kluczy nie zostanie zablokowany. Niezależnie od tego, czy jest to tydzień, miesiąc czy pół roku, zawsze istnieje ryzyko utraty klucza, a tym samym utraty danych. Ponieważ sprzedaż tych kluczy jest sprzeczna z polityką Microsoftu, będzie to sprawdzane, a korzystanie z nich będzie ryzykowne. Jest to o wiele bardziej ryzykowne dla dużych organizacji niż dla pojedynczych użytkowników końcowych, ponieważ duże organizacje będą trzymane pod mikroskopem i będą audytowane przez Microsoft. Jednak jest to również ryzykowne dla użytkowników końcowych, ponieważ można stracić licencję Office, a wraz z nią pliki.