Long Term Servicing Brand LTSB

Long Term Servicing Brand (LTSB)

Czym jest LTSB?

Long Term Servicing Brand (LTSB) to wyspecjalizowana edycja systemu Windows 10 Enterprise. Została zaprojektowana do uruchamiania systemów o znaczeniu krytycznym i zapewnienia niezawodnego i bezpiecznego korzystania z systemu Windows 10. System operacyjny jest przeznaczony do długotrwałego użytkowania i został zaprojektowany dla środowisk o znaczeniu krytycznym, takich jak finanse, rząd i opieka zdrowotna. System operacyjny LTSB jest przeznaczony dla urządzeń, które muszą działać przez długi czas i nie wymagają aktualizacji.

LTSB: wsparcie

Windows 10 LTSB będzie wspierany przez 10 lat. Pierwsze 5 lat obejmuje wsparcie głównego nurtu, a następnie kolejne 5 lat wsparcia rozszerzonego. Wsparcie głównego nurtu obejmuje wydajność, skalowalność, aktualizacje funkcjonalne i aktualizacje zabezpieczeń, podczas gdy wsparcie rozszerzone obejmuje tylko aktualizacje zabezpieczeń.

LTSB: Funkcje

Podczas gdy Windows 10 Enterprise otrzymuje aktualizacje funkcji, Windows 10 LTSB otrzymuje ich mniej. Windows 10 LTSB otrzymuje aktualizacje funkcji co 2-3 lata, podczas gdy Windows 10 Enterprise otrzymuje 2 aktualizacje funkcji rocznie. Wynika to z faktu, że środowiska korzystające z Windows 10 LTSB muszą zawsze uruchamiać swój system operacyjny bez zmian, aby zapewnić stałą wydajność i kompatybilność aplikacji.

LTSB: Bezpieczeństwo

W przeciwieństwie do aktualizacji funkcji LTSB, Windows 10 LTSB otrzymuje te same aktualizacje zabezpieczeń, co Windows 10 Enterprise. Podobnie jak w przypadku wersji Enterprise, Windows 10 LTSB otrzymuje comiesięczne pliki do pobrania zabezpieczeń, które mogą być pobierane przez użytkowników Windows 10 LTSB. Inną opcją otrzymywania aktualizacji zabezpieczeń jest skorzystanie z Usług Windows Server Update (WSUS). Jest to konsola, która pomaga zarządzać i wdrażać aktualizacje zabezpieczeń na urządzeniach z systemem LTSB.

LTSB: kompatybilność

Wiele aplikacji kompatybilnych z Windows 10 Enterprise jest również kompatybilnych z Windows 10 LTSB. Ale ponieważ Windows 10 LTSB nie otrzymuje aktualizacji funkcji, niektóre aplikacje nie są kompatybilne.