windows-11-alles-wat-je-moet-weten-
08/31/2023
4 min
0

Windows 11 - wszystko, co musisz wiedzieć

08/31/2023
4 min
0

Aktualizacja: Windows 11 został oficjalnie wydany 5 października 2021 roku.

Windows 11 to pierwsza poważna aktualizacja od czasu premiery systemu Windows 10 w 2015 roku. Windows 11 został zaprojektowany w celu zapewnienia użytkownikowi spokojnej i kreatywnej przestrzeni do pracy. Wersje beta systemu Windows 11 były już wydawane i testowane. W tym artykule omawiamy najciekawsze zmiany.

Windows 11 - premiera i dostęp

Aktualizacja: Windows 11 został oficjalnie wydany 5 października 2021 roku. Niestety nie oznacza to, że można natychmiast zaktualizować system Windows 10 do wersji 11. Data premiery 5 października oznacza, że pierwsze komputery z zainstalowanym systemem Windows 11 są już w sprzedaży. Microsoft przekazał, że osoby, które chcą uaktualnić swój system z wersji 10 do 11, muszą poczekać do 2022 roku. Kupno systemu Windows 11 jest obecnie możliwe tylko przy zakupie nowego komputera z systemem Windows. Należy o tym pamiętać przy zakupie nowego sprzętu.

System Windows 11 ma zostać wydany 20 października 2021 roku. Obecni użytkownicy Windowsa 10 będą mogli, pod pewnymi warunkami, uaktualnić go do najnowszej wersji. Możesz kupić używaną wersję systemu Windows 10 w Softtrader, a później zaktualizować ją do Windowsa 11. W przypadku Windows 10 Pro można przeprowadzić aktualizację do Windows 11 Pro, a w przypadku Windows 10 Enterprise do Windows 11 Enterprise.

Windows 10 & Windows 11 Softtrader

przeczytaj więcej o różnicach między Windows 10 i Windows 11

Windows 11 - funkcjonalności

Nowy system operacyjny firmy Microsoft ma na celu poprawienie wrażeń z korzystania z komputera dzięki nowemu interfejsowi oraz wielu nowym funkcjom, które zwiększą produktywność Twoją i Twoich pracowników. Poniżej wymieniamy nowości Windows 11, które przypadły nam do gustu najbardziej.

  1. Microsoft Teams jest obecnie w pełni zintegrowany z systemem operacyjnym, dzięki czemu ten powszechnie używany komunikator jest jeszcze łatwiejszy w użyciu.
  2. Ponadto system Windows 11 daje możliwość tworzenia różnych wirtualnych pulpitów. Dzięki nim można z łatwością tworzyć i przełączać się między pulpitem osobistym, roboczym i szkoleniowym, z których każdy może obsługiwać różne aplikacje oraz dokumenty.
  3. Kolejną funkcją, promująca wielozadaniowość, jest Snap Layouts. Umożliwia on tworzenie na ekranie różnych okien. Możesz, na przykład, otworzyć 4 różne aplikacje na 1 ekranie i zminimalizować je w tym samym czasie.

Windows 11 Home i Windows 11 Pro - różnice

Windows 11 Home sprawdza się doskonale w przypadku klientów indywidualnych. Z kolei Windows 11 Pro jest przeznaczony dla osób pracujących zawodowo, posiadających niewielką lub zerową wiedzę techniczną. Poniżej możesz zapoznać się z korzyściami płynącymi z obu tych wersji.

windows-11-home-vs-windows-11-professional-

Wymagania systemowe Windows 11

Niestety system Windows 11 nie będzie działać na każdej konfiguracji. Należy z tego powodu sprawdzić, czy system Windows 11 będzie kompatybilny ze sprzętem o danej specyfikacji.

system-requirements-windows-11

Office 2019 w systemie Windows 11

Office 2019 jest kompatybilny z Windows 11 oraz otrzymuje kolejne aktualizacje. Dzięki nim Office 2019 zyskuje zupełnie nowy wygląd, celujący w bardziej naturalne i spójne doświadczenie. Jeśli zmiany wizualne Ci się nie spodobają, możesz bez problemu wrócić do starego interfejsu. Office dopasowuje się teraz również do motywu systemu Windows. Nieważne czy uwielbiasz tryb ciemny, kolory lub biel, Office nie będzie miał problemów z dopasowaniem się do Twoich preferencji. Dodatkowo będzie można dostosowywać „wstążkę” u góry programów wchodzących w skład pakietu Office. Od lat wyglądały tak samo, dlatego jesteśmy ciekaw, jak będzie sprawować się ta nowa funkcja. Nowy wygląd Office 2019 ma również miękkie narożniki, które powinny wpłynąć na naturalne wrażenia płynące z pakietu. Office 2019 zostanie również zaktualizowany dla systemu Windows 10. Pakiet Office 2019 będzie, dzięki Windowsowi 11, wreszcie dostępny na komputerach opartych na architekturze ARM.

Licencja Windows 11

Uzyskanie licencji na system Windows 11 nie jest jeszcze możliwe. Jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do systemu Windows 11 w tym momencie jest zakup nowego komputera z systemem Windows. Na początku 2022 roku Microsoft zacznie wydawać samodzielne pakiety z licencjami Windows 11. Warto rozważyć zakup licencji Windows 10, który będzie można uaktualnić do wersji 11. Po wydaniu, licencje systemu Windows 11 można będzie aktywować w identyczny sposób, jak w przypadku innych programów. Trzeba będzie zainstalować system i aktywować klucz, który otrzyma się przy zakupie.

Kup tanie licencje Windows 11

Detaliczną wersją systemu Windows 10, można również bezpłatnie uaktualnić do wersji Windows 11. Jeśli nie masz systemu Windows 10 lub nie masz licencji detalicznej, możesz kupić system Windows 11 u nas w Softtrader.

Windows 11 banner

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments