09/19/2023
4 min
0

Windows Server 2022 do 2031: wsparcie i zalety licencjonowania wieczystego

09/19/2023
4 min
0

Wybór systemu Windows Server 2022 jako licencji wieczystej Microsoft do 2031 roku przynosi wielu organizacjom kilka korzyści. Z tego powodu w tym artykule skupiamy się na kluczowych zaletach i sprawdzamy, dlaczego przyjęcie licencji wieczystych może być mądrym posunięciem zapewniającym długoterminowy sukces Twojej firmy.

Rozszerzone wsparcie i niezawodność:

Jeśli wybierzesz wieczystą licencję na system Windows Server 2022, organizacje zyskają dostęp do rozszerzonego wsparcia i niezawodności firmy Microsoft. Windows Server 2022 zawiera niezbędne aktualizacje zabezpieczeń, poprawki błędów i udoskonalenia funkcji przez cały okres wsparcia. Dzięki temu wsparciu organizacje będą miały mocny i bezpieczny serwer.

Cykl życia systemu Windows Server 2022:

windows-server-2022-lifecycle-

Długoterminowe planowanie i inwestycje

Wybierając wieczystą licencję na system Windows Server 2022, organizacje mogą dostosować swoje strategie i inwestycje IT do celów długoterminowych. Dzięki wydłużonemu okresowi wsparcia oferowanemu przez Microsoft firmy mogą planować integracje systemów, modernizacje infrastruktury czy migracje. Wszystko to jest możliwe bez konieczności zakupu kolejnego modelu licencji.

Opłacalność:

Licencje wieczyste są opłacalnym rozwiązaniem dla wielu firm ze względu na jeden punkt płatności. Licencjonowanie wieczyste jest na dłuższą metę bardziej przyjazne dla budżetu, szczególnie w porównaniu z modelem licencjonowania subskrypcyjnego. Wynika to z faktu, że w przypadku abonamentów trzeba płacić miesięcznie lub rocznie. Co więcej, dzięki licencjom wieczystym możesz przewidzieć swoje koszty i efektywnie alokować swój budżet. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki licencjom wieczystym możesz uzyskać jaśniejszy przegląd kosztów związanych z IT.

Microsoft SQL Server 2022 banner

Licencje wieczyste w ramach programu licencjonowania zbiorowego firmy Microsoft: elastyczność i dostosowywanie

Dzięki licencjom wieczystym firmy mogą czerpać korzyści ze zwiększonej elastyczności i dostosowywania. Zastosowanie systemu Windows Server 2022 na własnym sprzęcie lub infrastrukturze daje możliwość dostosowania go do konkretnych potrzeb. Ten poziom kontroli pozwala zoptymalizować wydajność, bezpieczeństwo i alokację zasobów, umożliwiając organizacjom skuteczne spełnianie ich unikalnych wymagań.

W ramach licencjonowania zbiorowego możesz kupić kilka licencji na każdy produkt firmy Microsoft, taki jak Windows, Office, Windows Server lub SQL, w zależności od wielkości organizacji i potrzeb licencyjnych. W razie potrzeby firmy mogą dostosować liczbę zakupionych licencji, aby móc korzystać z oprogramowania zgodnego z przepisami Microsoft.

Dowiedz się więcej na temat używanych licencji na oprogramowanie!

Inne zalety do odkrycia w przypadku licencjonowania na miejscu

Zgodność i wymagania prawne

Licencje wieczyste pomagają organizacjom spełnić wymagania dotyczące zgodności z przepisami i regulacjami. W branżach takich jak finanse, opieka zdrowotna lub administracja rządowa obowiązują rygorystyczne przepisy wymagające długoterminowego wsparcia i określonych wersji oprogramowania. Licencje wieczyste zapewniają zgodność bez konieczności przechodzenia przez ograniczone czasowo subskrypcje lub potencjalnie uciążliwe operacje migracyjne.

Ciągłość i stabilność

Zastosowanie licencji wieczystych zapewnia ciągłość i stabilność infrastruktury serwerowej organizacji. W ten sposób organizacje mogą nadal konkurować z istniejącymi systemami i aplikacjami, bez konieczności dokonywania aktualizacji i zmian wersji. Dlatego krytyczne operacje biznesowe, które wymagają braku zakłóceń przez aktualizacje, mogą z łatwością być kontynuowane.

Licencje zbiorcze można kupić z drugiej ręki.

Sąd Najwyższy Unii Europejskiej w wyroku z dnia 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 orzekł, że bezterminowe licencje na oprogramowanie mogą być sprzedawane. Oznacza to, że licencje te mają wartość rezydualną i mogą zostać przeniesione na osoby trzecie. Tym samym bezterminowa licencja na oprogramowanie nabyta za jedną cenę może zostać odsprzedana niezależnie od treści licencji.

Softtrader to organizacja, która kupuje i sprzedaje używane licencje Microsoft Volume. Dzięki naszej używanej licencji OLP możesz zaoszczędzić do 70% na kosztach nabycia licencji i nadal zachować zgodność z zasadami Microsoft.

Windows Server Standard & Datacenter Softtrader

Wniosek:

Korzystanie z licencji wieczystych systemu Windows Server 2022 firmy Microsoft do roku 2031 zapewnia organizacjom solidne wsparcie i korzyści. Od rozszerzonego wsparcia i opłacalności po elastyczność, zgodność, ciągłość i długoterminowe planowanie, licencje wieczyste stanowią solidną podstawę niezawodnej i zoptymalizowanej infrastruktury serwerowej. W zależności od potrzeb Twojej organizacji możesz najlepiej wykorzystać licencje wieczyste. Ten model licencjonowania jest szczególnie opłacalny dla firm, które planują używać swojego oprogramowania w dłuższej perspektywie. Dzięki licencjom wieczystym możesz zwiększyć stabilność IT i ogólne bezpieczeństwo. Dzięki rozszerzonemu wsparciu Microsoftu możesz odblokować pełny potencjał Windows Server 2022 aż do 2031 roku.

Szukasz wskazówek, jak zachować zgodność z zasadami firmy Microsoft i zaoszczędzić na kosztach licencji zbiorczych? Nie szukaj dalej. Skontaktuj się z nami już dziś! W 2013 roku sprzedaż używanych licencji Microsoft została zalegalizowana. Korzystając z tej decyzji, Softtrader oferuje teraz używane licencje Microsoft w cenach do 70% niższych niż nowe. Poproś o wycenę i dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić jeszcze tego samego dnia roboczego.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments