SSIS: Wszystko, co musisz wiedzieć
09/19/2023
2 min
0

Praca zdalna z usługami pulpitu zdalnego Windows Server (RDS)

09/19/2023
2 min
0

Praca w domu stała się dla wszystkich czymś najzwyczajniejszym na świecie. Wiele osób od dłuższego czasu pracuje częściowo, a nawet całkowicie, z domu. Dzięki usługom pulpitu zdalnego możesz zwiększyć swoją produktywność podczas pracy w domu.

Dowiedz się więcej o tym, jak działa Windows RDS i czy jest on potrzebny.

Usługi pulpity zdalnego (RDS) jako system

Usługi pulpitu zdalnego (Remote Desktop Services - RDS) to doskonałe rozwiązanie, które pozwala pracować zdalnie. Gwarantuje ono połączenie z serwerami swojej firmy z domu.

Dzięki RDS system Windows Server może być uruchamiany na serwerze lokalnym. W ten sposób możesz uzyskiwać dostęp do potrzebnych danych i aplikacji zdalnie, przy pomocy klienta RDS.

Wiąże się to z szeregiem zalet:

  1. Gdy pliki i dane są przechowywane lokalnie na urządzeniach pracowników, może to powodować problemy z bezpieczeństwem. Za pomocą RDS cała praca jest wykonywana na serwerze lokalnym. Podnosi to poziom bezpieczeństwa danych;
  2. W trakcie pracy zdalnej, bez aktywnych RDS, mogą występować trudności z udostępnianiem plików i przesyłaniem wiadomości. Często wiąże się to z różnymi wersjami tych samych projektów i dokumentów. Dzięki RDS pracownicy zawsze mają dostęp do najnowszej wersji aplikacji i plików;
  3. Niektóre urządzenia mogą nie obsługiwać konkretnych aplikacji, czemu można zaradzić za pomocą RDS;
  4. Dzięki RDS można uruchamiać aplikacje obsługiwane przez Microsoft na urządzeniach z Androidem i IOS.

Remote Desktop Services Softtrader

Windows Server 2019

W ramach komercyjnego wykorzystywania Windows Server 2019 można korzystać z niektórych zalet RDS. Wbudowana usługa RDS pozwala na przykład umożliwiać dostęp pracownikom zewnętrznym, jeśli posiadają odpowiednie licencje.

Praca z domu jest na czasie. Jeśli szukasz licencji CAL systemu Windows Server 2019 lub RDS, jesteś we właściwym miejscu.

Dowiedz się więcej o różnicach między usługami pulpitu zdalnego w systemach Windows Server 2022 i 2019.

Kup tanie licencje CAL na usługi pulpitu zdalnego

Szukasz tanich licencji CAL RDS? Softtrader specjalizuje się w zakresie używanych licencji Microsoft i oferuje nawet 70% niższe ceny, w porównaniu do nowych wersji oprogramowania. Softtrader oferuje usługi pulpitu zdalnego 2012, 2016 i 2019 w ramach licencji CAL użytkowników i CAL urządzeń. Ciekawi Cię cena? Zapytaj o wycenę już teraz.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments