Poznaj najnowsze funkcje Microsoft Exchange Server 2019
08/15/2023
2 min
0

Poznaj najnowsze funkcje Microsoft Exchange Server 2019

08/15/2023
2 min
0

Exchange Server 2019, wydany w październiku 2018 roku, jest oprogramowaniem firmy Microsoft, służącym do obsługi poczty i terminarzy. Nowa wersja Exchange Server zawiera szereg zmian, aktualizacji i nowych funkcji, które dodatkowo ułatwiają pracę użytkowników i organizacje miejsca pracy. W tym artykule opisujemy, co dokładnie się zmieniło.

Wsparcie dla Windows Server Core

Podczas uruchamiania Exchange Server 2019 na Windows Core, zmniejsza się powierzchnia, która jest narażona na atak oraz liczba komponentów, których trzeba doglądać.

Exchange Server 2019 banner

Wsparcie dla Windows Server Core

Podczas uruchamiania Exchange Server 2019 na Windows Core, zmniejsza się powierzchnia, która jest narażona na atak oraz liczba komponentów, których trzeba doglądać.

Domyślnie włączone TLS 1.2, zwiększające bezpieczeństwo połączenia

Domyślnie szyfrowanie Exchange Server 2019 wykorzystuje wyłącznie TLS 1.2. Starsze algorytmy, takie jak DES, 3DES, MD5, RC2 i RC4 nie są już wykorzystywane. Priorytetem są również algorytmy wymiany kluczy dla krzywych eliptycznych nad algorytmami nieeliptycznymi.

Usprawniona infrastruktura

Exchange 2019 ma całkowicie przebudowaną infrastrukturę wyszukiwania, stworzoną w celu zwiększenia niezawodności i możliwości płynących z korzystania z chmury. Może również obsługiwać większe pliki podczas indeksowania, wykazuje lepszą wydajność i ułatwia zarządzanie.

Usprawnione i szybsze działanie podczas failoverów

Zmiana architektury wyszukiwania oznacza również znaczny wzrost niezawodności i szybkości przełączania awaryjnego między jednym serwerem a drugim.

Ulepszenia metacache bazy danych

Exchange Server 2019 przeszedł zmiany w rdzeniu silnika bazy danych. Poprawiło to wydajność i usprawniło wykorzystanie pamięci masowej, w tym dysków HDD oraz SSD.

Cmdlet Remove-Calendar Events

Ta funkcja pozwala administratorom na usuwanie z harmonogramu spotkań użytkowników, którzy nie są już częścią firmy. Spotkania są usuwane z kalendarzy uczestników i nie trzeba ich samodzielnie opuszczać.

Aby uzyskać więcej informacji na temat lokalnego serwera Exchange, kliknij tutaj.

Tanie licencje Microsoft Exchange Server

Szukasz taniej licencji Microsoft Exchange Server? Softtrader specjalizuje się w zakresie używanych licencji Microsoft i oferuje nawet 70% niższe ceny, w porównaniu do nowych wersji oprogramowania. Softtrader oferuje Microsoft Exchange Server 2010, 2013, 2016 i 2019. Ciekawi Cię cena? Zapytaj o wycenę już teraz.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments