Roznice office 2021 office 2019
02/22/2023
3 min
0

Microsoft Office 2021 kontra Office 2019: różnice

02/22/2023
3 min
0

Microsoft Office 2021 zanzacza swoją obecność na rynku już od jakiegoś czasu. Jak zwykle nowa wersja pakietu Office niesie ze sobą szereg innowacyjnych funkcji. Na przykład, może szukasz Office 2019 lub Office 2021 albo rozważasz aktualizację z Office 2019 do Office 2021. Na tym blogu prezentujemy główne różnice.

Licencja Microsoft Office 2021 nie wygasa

Jedną z korzyści płynących z wyboru licencji takiej jak Office 2021 jest to, że te licencje są dożywotnie. Posiadasz bezterminowe prawo do korzystania z tej licencji, czego nie ma w Microsoft 365/Office 365. Chociaż licencja jest wieczysta, zawsze nadejdzie czas, kiedy aktualizacje danej licencji nie będą już wydawane. Wówczas rozważ aktualizację do nowej wersji lub zatrzymaj obecną licencję, jeśli nadal spełnia ona Twoje oczekiwania.

Office 2021 kontra Office 2019: co nowego w pakiecie Office 2021?

Dodano szereg innowacyjnych funkcji, przydatnych w takich kwestiach, jak integracja i współpraca, ale wprowadzono również ulepszenia poszczególnych aplikacji.

Ogólne ulepszenia

Współpraca w czasie rzeczywistym w tym samym pliku

 W starszych wersjach pakietu Office nie można było pracować nad tym samym plikiem w tym samym czasie, więc często pracowało się w innych wersjach niż na przykład kolega. Z tego powodu trzeba było później scalić pliki lub dochodziło do nieporozumienia. Dzięki pakietowi Office 2021 możesz współpracować nad tym samym plikiem w czasie rzeczywistym i natychmiast dostrzec zmiany wprowadzane przez innych. Bardzo przydatne, jeśli pracujesz nad tym samym projektem z kolegą z pracy lub ze studiów.

Office 2021 i Windows 11 są wizualnie dopasowane

Windows 11 i Office 2021 zostały wydane mniej więcej w tym samym czasie i nie bez powodu. Obie aplikacje zostały ulepszone wizualnie, aby były bardzo podobne. Jednak Office 2021 będzie nadal działał w systemie Windows 10.

Microsoft Teams jest zintegrowany z Office 2021

Microsoft Teams zyskał na popularności na przestrzeni lat i ewoluował do tego stopnia, że większość firm/ludzi nie może już bez niego funkcjonować. Wspaniałą cechą Office 2021 jest to, że Teams jest zintegrowany z aplikacjami Office, dzięki czemu możesz rozmawiać i dzwonić z Microsoft Teams bezpośrednio z Office. Wersja Teams zawarta w pakiecie Office 2021 nie jest najbardziej wszechstronną wersją Teams, ale posiada wszystkie niezbędne podstawowe funkcje.

Więcej obrazów i ikon w aplikacjach pakietu Office Pakiet 

Office 2021 zawiera większą liczbę obrazów i ikon, co jest bardzo przydatne, jeśli nie masz czasu na samodzielne tworzenie lub przeszukiwanie całych obrazów. Te wbudowane grafiki i ikony pomagają szybko uporządkować dokument za pomocą odpowiednich dodatków.

Microsoft Office 2021 banner

Nowość w Excelu

Już i tak bardzo rozbudowany Microsoft Excel posiada szereg przydatnych funkcji. Na przykład w Office 2021 ma funkcję XMATCH, która pozwala szybko wyszukać określony element, aby odzyskać jego względną pozycję. Możesz użyć funkcji XLOOKUP, aby łatwo wyszukać informacje o komórce, która jest powiązana z inną komórką. Istnieją również inne drobne dodatki w Excelu.

Nowość w programie PowerPoint

Dzięki najnowszej wersji programu PowerPoint masz więcej opcji nagrywania pokazu slajdów programu PowerPoint.

Nowość w Outlooku

Outlook jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Możesz skorzystać z „wyszukiwania błyskawicznego”, aby szybciej znaleźć określone rzeczy. Możliwe jest również przetłumaczenie wiadomości na ponad 50 języków.

Nowość w Accessie

Niektóre wersje pakietu Office 2021 programu Access udostępniają zaktualizowany Menedżer tabel połączonych i więcej opcji dotyczących typów danych daty i godziny.

Czy mój komputer jest odpowiedni dla pakietu Microsoft Office 2021?

Przed zakupem pakietu Office 2021 warto sprawdzić, czy komputer spełnia wymagania systemowe. Minimalne wymagania systemowe Office 2021 to:

  1. Procesor: 2-rdzeniowy 1,6 GHz
  2. Pamięć/RAM: 4 GB (64-bitowy) 2 GB (32-bitowy)
  3. Miejsce na dysku: minimum 4 GB
  4. Wymagania sieciowe: Adapter Ethernet o minimalnej przepustowości 1 gigabit na sekundę. Wymagane połączenie internetowe
  5. System operacyjny: co najmniej Windows 10

Kup licencje pakietu Office 2021

Szukasz tanich licencji Office 2021 ? W Softtrader oferujemy używane wersje pakietu Office 2021, które są dokładnie tymi samymi licencjami w niższej cenie. Poproś o niezobowiązującą wycenę, a my przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments