Microsoft Loop
04/26/2024
7 min
0

Czym jest Microsoft Loop?

04/26/2024
7 min
0

Microsoft Loop to platforma współpracy online opracowana przez firmę Microsoft i została oficjalnie ogłoszona 2 listopada 2021 r. jako dodatek do pakietu aplikacji Microsoft 365. Microsoft Loop ma na celu usprawnienie współpracy nad wieloma zadaniami lub projektami. W tym artykule możesz przeczytać więcej o tym, co jest możliwe dzięki Microsoft Loop.

Informacje o Microsoft Loop

Microsoft Loop to transformacyjne środowisko współtworzenia, które zapewnia łączenie zespołów, treści i zadań we wszystkich narzędziach i urządzeniach. Microsoft Loop łatwo integruje się z aplikacjami Microsoft 365, takimi jak Teams, Outlook, Whiteboard, To-Do i Planner. Loop łączy potężną i elastyczną kanwę z przenośnymi komponentami, które mogą się swobodnie poruszać i pozostawać zsynchronizowane między różnymi aplikacjami. Umożliwia to zespołom wspólne myślenie, planowanie i tworzenie. Microsoft Loop obsługuje do 50 użytkowników, którzy mogą wspólnie edytować dokument w czasie rzeczywistym.

Ponieważ Microsoft Loop wykorzystuje tylko jedno źródło prawdy dla treści, narzędzie jest bardzo spójne, a użytkownicy otrzymują aktualne informacje. Zapewnia to dobrą podstawę do wspierania wydajnej współpracy w połączeniu z płynną integracją. Pozwala to członkom zespołu pracować nad dokumentami w tym samym czasie, co poprawia dynamikę współpracy. Przyczynia się to do poprawy ogólnej produktywności. 

Ponadto, podobnie jak w przypadku innych aplikacji Microsoft, można wybierać spośród różnych szablonów, a Copilot jest również zintegrowany z Microsoft Loop. 

Sprawdz nasze uzywane licencje banner

Przeczytaj więcej o przydatnych skrótach pakietu Microsoft Office.

Microsoft Loop: Składniki

Komponenty, z którymi współpracuje Microsoft Loop można podzielić na trzy części. Microsoft Loop wyróżnia się modułową konstrukcją, a te trzy komponenty pozwalają użytkownikom spersonalizować swój styl pracy i efektywnie współpracować, niezależnie od ich preferencji lub preferencji współpracowników. Trzy komponenty składają się z:

1. Pętlowe przestrzenie robocze: Są to współdzielone przestrzenie, które pozwalają zespołowi zobaczyć i pogrupować wszystko, co jest najważniejsze dla ich projektu lub zajęcia. Na przykład, możliwe jest śledzenie tego, nad czym wszyscy pracują i postępów w realizacji wspólnych celów. Ponadto przestrzenie te są oczywiście idealne do organizowania informacji i współpracy. 

2. Strony pętli: Są to dynamiczne dokumenty, w których może odbywać się współpraca w czasie rzeczywistym. Te elastyczne szablony można łączyć z osobami, częściami, linkami, zadaniami i danymi w aplikacji Loop. Strony Loop mogą być małe i rozwijać się wraz z pomysłami zespołu. Strony Loop można również udostępniać w aplikacjach Microsoft 365 jako łącza lub jako osadzony komponent pętli.

3. Komponenty pętli: Są to przenośne elementy treści, które pozostają zsynchronizowane we wszystkich lokalizacjach, w których są udostępniane. Pomyśl o elastycznych elementach, takich jak listy zadań, listy kontrolne i notatniki, które można łatwo wstawiać i edytować w aplikacjach takich jak Outlook i Teams, Word, Whiteboard lub aplikacja Loop. Dzięki tym elementom możesz współpracować w przepływie pracy: stronach Loop, na czacie, w wiadomości e-mail, na spotkaniu lub w dokumencie. 

Praca z Microsoft Loop

Jak wspomniano wcześniej, praca z Loop może poprawić współpracę, a tym samym zwiększyć ogólną produkcję. Członkowie zespołu mogą dodawać swoje pomysły i opinie bezpośrednio do wiadomości dzięki komponentom Loop podczas czatowania, bez wysyłania zbyt dużej ilości wiadomości tam i z powrotem. Przeczytaj więcej o tym, jak działa Microsoft Loop poniżej.

Komponenty pętli są przeznaczone do współpracy

Po wysłaniu części Loop, inne osoby na czacie mogą edytować ją inline i natychmiast zobaczyć zmiany. Oznacza to, że możliwa jest już współpraca w ramach wiadomości czatu. Jeśli chcesz to wypróbować, możesz przejść do obszaru wiadomości i rozpocząć od pustej wiadomości. Aby to zrobić, wybierz komponenty pętli, a następnie wybierz typ części. Następnie wprowadź treść, która ma towarzyszyć współpracy i naciśnij przycisk Wyślij. Teraz każdy uczestnik czatu może edytować wiadomość.

Automatyczne zapisywanie

Komponenty Loop będą automatycznie zapisywane w OneDrive. Dlatego zaleca się wcześniejsze nadanie komponentom Loop tytułów, aby można je było później łatwo znaleźć. 

Udostępnianie elementów 

Możliwe jest uruchomienie komponentu Loop na jednym czacie, a następnie udostępnienie go na innym czacie, aby zaprosić więcej osób do współpracy. Jest to łatwe do zrobienia, ponieważ wystarczy skopiować część. Następnie można go wkleić (Ctrl + V) do wybranego czatu. Komponent będzie zawsze pokazywał najnowsze zmiany, niezależnie od tego, skąd zostały one wprowadzone.

Inne funkcje Microsoft Loop

Po rozpoczęciu pracy z Loop w końcu znajdziesz własne sposoby, które sprawią, że zespół będzie pracował wydajniej. W końcu każdy pracuje w inny sposób. Niemniej jednak poniżej wymieniamy pięć typowych aplikacji, które mogą się przydać dla komponentów Loop.

Współtworzenie: Dzięki Microsoft Loop możesz używać komponentów Loop do współtworzenia słów z zespołem. Na przykład, gdy chcesz przygotować prezentację, zaplanowany post w mediach społecznościowych lub ważną wiadomość e-mail do klienta, Twój zespół może Ci pomóc. Mogą oni dodawać frazy lub wprowadzać poprawki w czasie rzeczywistym. Dzięki Microsoft Loop możesz skontaktować się ze swoim zespołem na wyciągnięcie ręki, aby wspólnie osiągnąć rezultat.

Burza mózgów: Poproś członków zespołu o podzielenie się swoimi pomysłami. Na przykład użyj listy z punktami lub liczbami, aby zachować przegląd. Jest to bardzo przydatne, gdy na przykład szukasz nazw dla nowych produktów lub tematów, które można omówić na kolejnych spotkaniach zespołu.

Kompilacja danych: Dane można łatwo przetwarzać za pomocą tabeli. Dzięki Microsoft Loop możesz wysłać do swojego zespołu komponent tabeli z wyraźnie oznaczonymi kolumnami i wierszami. Dla każdej komórki można określić, jakie dane są potrzebne, a tym samym wskazać osobę, która może je dostarczyć. W przypadku prostego arkusza rekordu można również użyć tabeli.

Zarządzanie projektami: Komponent listy zadań w Microsoft Loop zapewnia łatwy sposób przypisywania pracy z terminami do osób w zespole. Gdy ktoś znajdzie się na liście, otrzyma powiadomienie o tym, że ma zadanie. Gdy zadanie zostanie ukończone, każda osoba może oznaczyć swoje zadanie jako wykonane. 

Utrzymanie dyskusji w granicach możliwości: Możliwe jest użycie "mini pokoju konferencyjnego". Wówczas dyskusja skupia się na jednym temacie, podczas gdy główny wątek czatu obejmuje szerszy zakres. Może to być bardzo przydatne do osiągnięcia porozumienia lub gdy chcesz podjąć pewne decyzje. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących tej sekcji.

1. zawsze możesz kliknąć na treść i na chwilę przesunąć nad nią kursor myszy.                W ten sposób można zobaczyć, kto wniósł wkład w daną część dyskusji.

2. Gdy zadawane jest pytanie lub występują różnice zdań, można wstawić komentarz. Po dodaniu komentarza wszystko, co wpiszesz, zostanie przypisane do tej osoby. Wpisz // w elemencie, a następnie wybierz opcję Komentarz.

3. Dołącz wiadomość do komponentu, gdy dyskusja jest aktywna. W ten sposób każdy może uzyskać do niej dostęp w dowolnym momencie. Aby to zrobić, kliknij Więcej opcji ••• i wybierz Dołącz. Wiadomość zostanie przypięta do górnej części czatu.

Czy powinienem używać Microsoft Loop?

Korzystanie z Microsoft Loop może zachęcać do współpracy, ale oczywiście zależy to od sposobu pracy. W niektórych firmach współpraca jest ważniejsza niż w innych. Microsoft Loop został zaprojektowany, aby pomóc zespołom współpracować i pozostać zorganizowanym. Nie ma więc na celu zastąpienia aplikacji Teams lub OneNote, ale raczej ich uzupełnienie. To, czy chcesz z niej korzystać, zależy od Ciebie. W każdym razie dobrze jest wiedzieć, że Microsoft nie jest dostępny osobno i jest częścią Microsoft 365, co oznacza, że musisz płacić opłatę co miesiąc, aby korzystać z usług Microsoft. 

Jeśli uważasz, że nie chcesz korzystać z Microsoft Loop i nie chcesz utknąć w miesięcznych opłatach, licencja LTSC może ci bardziej odpowiadać. Są to w zasadzie licencje wieczyste, które wystarczy zakupić tylko raz. Cena zależy od miejsca zakupu, najbardziej wszechstronny pakiet oprogramowania Office kosztuje zazwyczaj około 579 euro na oficjalnej stronie Microsoftu. Ale zamiast kupować zupełnie nowe oprogramowanie, możesz również zdecydować się na zakup używanego oprogramowania. Oprogramowanie nie jest materialne i dlatego pozostaje w tym samym stanie. Kupując używane oprogramowanie, można zaoszczędzić do 70% pierwotnej ceny.

Microsoft Office 2021 banner

Przeczytaj więcej o Office 2021 Professional Plus.

Przeczytaj więcej o LTSC.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, które oprogramowanie Microsoft i które licencje są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Można się z nami skontaktować za pośrednictwem poniższych kanałów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 .

Comments