Project 2019 a 2021
03/07/2023
2 min
0

Microsoft Project 2019 a 2021

03/07/2023
2 min
0

Oprogramowanie do zarządzania projektami jest zalecane do planowania, projektowania i realizacji projektów. Dzięki temu wszystko staje się jaśniejsze, przejrzyste i łatwiejsze. Microsoft Project jest obecnie jednym z najpopularniejszych programów do zarządzania projektami na rynku. Microsoft wydaje nową wersję co kilka lat. O różnicach między Microsoft Project 2019 Microsoft Project 2021 możesz przeczytać na tym blogu.

Microsoft Project 2019: Narzędzia do zarządzania

Microsoft Project 2019 oferuje możliwość łatwego planowania zadań i działań. Możesz planować i delegować pracę wszystkim członkom zespołu w jednym miejscu z folderami, kalendarzami, szablonami, zadaniami i podzadaniami. E-maile nie są już jedyną formą komunikowania się, jeśli chodzi o przekazywanie informacji pomiędzy członkami zespołu. Narzędzia do zarządzania projektami można skutecznie wykorzystywać do dodawania komentarzy do zadań, organizowania pulpitów nawigacyjnych, przydzielania zadań oraz nadawania i otrzymywania zatwierdzeń.

Microsoft Project 2021: narzędzia do zarządzania

Microsoft Project 2021 zapewnia te same narzędzia do zarządzania, co wersja 2019, w tym kilka dodatkowych narzędzi, takich jak „scenariusze co-jeśli”, które ogromnie pomagają w wykonywaniu zadań w najlepszy możliwy sposób. Kolejnym narzędziem, które zostało dodane do wersji 2021 jest to, że daty rozpoczęcia i zakończenia są automatycznie wypełniane na podstawie zależności. Dodatkowo w wersji 2021 dostępna jest opcja wizualnego wyświetlania złożonych harmonogramów z wieloma wbudowanymi osiami czasu.

  Microsoft Office 2021 banner

Microsoft Project 2021: Planista

Microsoft Project 2019 posiada bardzo przydatne narzędzia do planowania, na przykład diagramy sieciowe. Są one również znane jako wykresy „strzałkowe”, ponieważ wykresy składają się z kilku strzałek, których można użyć do połączenia różnych działań, a także do pokazania postępu. Za pomocą tych strzałek można również pokazać współzależności między różnymi działaniami w projekcie.

Microsoft Project 2021 oferuje te same narzędzia do planowania, co wersja 2019, w tym kilka dodatkowych narzędzi, takich jak możliwość tworzenia zaufanych i zautomatyzowanych harmonogramów, pomagających zwiększyć wydajność i zaoszczędzić cenny czas. Integracja projektu z Microsoft Planner  pozwala na powiązanie zadań projektu z planem Planner i szczegółowe śledzenie pracy w Microsoft Planner.

Microsoft Project 2021 vs. 2019: Główne różnice

Microsoft Project 2021 oferuje wszystko to co posiada wersja 2019, w tym następujące korzyści:

  1. Gotowe szablony, które pomogą dobrze rozpocząć projekt;
  2. Zaufane i zautomatyzowane planowanie, pomagające zwiększyć wydajność i zaoszczędzić cenny czas;
  3. „Scenariusze „co by było, gdyby” są niezwykle pomocne w wykonywaniu zadań w najlepszy możliwy sposób;
  4. Daty rozpoczęcia i zakończenia są wypełniane automatycznie na podstawie zależności;
  5. Możliwość wizualnego przedstawiania złożonych harmonogramów z wieloma wbudowanymi osiami czasu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments