Microsoft Office Standard a Office Professional Plus
03/07/2023
2 min
0

Microsoft Office Standard a Office Professional Plus

03/07/2023
2 min
0

Oprócz detalicznych wersji pakietu Office firma Microsoft oferuje również biznesową wersję pakietu Office. Te licencje zbiorowe są dostępne w 2 różnych wersjach. W tym blogu zaprezentujemy różnice między tymi 2 biznesowymi pakietami Office.

Standardowy pakiet Microsoft Office

Pakiet Office Standard to zintegrowany zbiór aplikacji firmy Microsoft stworzony do bezproblemowej współpracy w celu optymalizacji codziennej pracy. Office Standard zawiera następujące aplikacje:

  1. Excel : Aplikacja arkusza kalkulacyjnego z narzędziami do wizualizacji i analizy danych.
  2. Word : Kompletny edytor tekstu.
  3. PowerPoint : program służący do prezentacji grafiki z opcjami efektów tekstowych, dźwiękowych i animacji.
  4. OneNote : aplikacja do robienia notatek, która umożliwia udostępnianie różnych rodzajów treści między członkami zespołu.
  5. Outlook : menedżer czasu, który integruje pocztę e-mail, zadania, kalendarz i kontakty.
  6. Publisher : kompleksowy program DTP, który umożliwia osobom z podstawowymi umiejętnościami projektowania tworzenie różnorodnych publikacji.

Wszystkie aplikacje desktopowe w pakiecie Office Standard są programami kompletnymi, co oznacza, że każdy program (np. Word, Excel, Outlook itp.) jest wyposażony we wszystkie funkcje.

 Chociaż najnowsza wersja pakietu Office Standard jest oparta na komputerach stacjonarnych, współpracuje z OneDrive, opartą na chmurze usługą hostingu plików firmy Microsoft. Oznacza to, że możesz rozpocząć tworzenie dokumentu na jednym urządzeniu (na przykład na komputerze służbowym) i odebrać go z miejsca, w którym go zostawiłeś na innym urządzeniu (na przykład na tablecie domowym) z zainstalowanym pakietem Office, o ile pliki są synchronizowane z usługą OneDrive. Pozwala to również na edycję w czasie rzeczywistym.

Microsoft Office 2021 banner

Pakiet Microsoft Office Professional Plus

Office Professional Plus to zbiór aplikacji firmy Microsoft zaprojektowanych głównie do użytku komercyjnego lub biznesowego. Office Professional Plus jest wyposażony we wszystkie programy pakietu Office Standard (Excel, OneNote, Outlook, PowerPoint, Word i Publisher) oraz dwie nowe aplikacje, które nie są zawarte w pakiecie Office Standard:

  1. Access: system zarządzania relacyjną bazą danych, który umożliwia pracownikom przetwarzającym informacje śledzenie i raportowanie informacji.
  2. Skype dla firm : Zintegrowany klient komunikacyjny działający w połączeniu z programem Skype dla firm Server. Pozwala użytkownikom rozmawiać ze sobą za pośrednictwem komunikatorów internetowych, głosowych lub wideo i przełączać się między trybami. Podobnie jak w przypadku pakietu Office Standard, wszystkie aplikacje komputerowe w pakiecie Office Professional Plus są pełnymi wersjami programu. Poproś o wycenę poniżej!

Przeczytaj więcej o różnicach między Office 2019 Home & Student, Home & Business i Professional tutaj. Przeczytaj więcej o Office 2019 vs Office 2016 tutaj.

Dowiedz się więcej o różnicach między pakietem Office 2021 a pakietem Office 2019.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments