Office-365
06/30/2023
3 min
0

Jakie aplikacje wchodzą w skład usługi Office 365?

06/30/2023
3 min
0

Office 365 to pakiet biurowy firmy Microsoft. Office 365, który musi być zakupiony w formie subskrypcji. Jakie aplikacje otrzymasz wraz z Office 365 i do czego możesz je wykorzystać? Dowiesz się wszystkiego czytając ten artykuł!

 

Microsoft Word

Wszyscy już znają edytor tekstu Microsoftu. Word jest jednym z najczęściej używanych edytorów tekstu na świecie, który jest używany do wielu celów, takich jak tworzenie raportów, listów i notatek. W programie Word można również wstawiać obiekty graficzne oraz tworzyć rysunki techniczne.

 

Microsoft Excel

Microsoft Excel to arkusz kalkulacyjny, w którym można dokonywać skomplikowanych obliczeń. W programie Excel dostępnych jest kilka funkcji, za pomocą których można obliczać, wyszukiwać lub filtrować dane w arkuszu kalkulacyjnym. Excel wykorzystywany jest głównie do obliczeń finansowych i technicznych. Można w nim łatwo tworzyć atrakcyjne i przejrzyste tabele przestawne i wykresy, by wyświetlać dane w klarowny sposób.

 

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint umożliwia tworzenie pokazów slajdów w celu zaprezentowania lub wyjaśnienia czegoś w atrakcyjny sposób. Stworzenie estetycznego pokazu slajdów nie stanowi w nim żadnego problemu. Mimo że Microsoft PowerPoint był kiedyś przeznaczony dla użytkowników biznesowych, obecnie jest używany do wielu celów. Wielu studentów używa Microsoft PowerPoint do przygotowywania wystąpień, prezentacji, prezentacji i przemówień. Ponadto, niektórzy użytkownicy używają PowerPoint do edycji obrazów, w celach rekreacyjnych lub osobistych.

 

Microsoft OneNote

W programie Microsoft OneNote użytkownik może tworzyć notatki, wstawiając tekst, obrazy, fragmenty audio, rysunki i diagramy. Dzięki OneNote można łatwo organizować informacje, a następnie udostępniać je innym użytkownikom programu. Tworzone w ten sposób notatki i wskazówki przeradzają się po jakimś czasie w prawdziwą księgę wiedzy. Istnieje również połączenie między OneNote i Excel, dzięki czemu można łatwo łączyć określone arkusze z Excela w OneNote.

 

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook jest znany zarówno wśród młodych, jak i starszych użytkowników. W ramach programu Outlook można łatwo wysyłać, odbierać i archiwizować wiadomości e-mail. Ponadto można dodawać kontakty, umawiać spotkania online, sporządzać listy rzeczy do zrobienia i tworzyć osobiste notatki.

 

Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive to usługa firmy Microsoft, która umożliwia przechowywanie plików online w chmurze. Pliki te można następnie otwierać w dowolnym miejscu, o ile użytkownik jest zalogowany i ma aktywne połączenie z Internetem. Dostęp do OneDrive można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Można również zainstalować OneDrive, co daje dostęp do plików z poziomu eksploratora systemu.

 

Skype

Skype to bardzo popularny program, który umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych przez Internet. Dzwoniąc za pomocą Skype'a na numery komórkowe lub stacjonarne, trzeba zapłacić lub wykupić abonament.

 

Microsoft Teams

Microsoft Teams ma być następcą Skype'a. Microsoft Teams to platforma komunikacyjna, która pozwala użytkownikom współpracować w grupach. W ramach Teams można czatować, prowadzić rozmowy wideo, zapisywać pliki, udostępniać je i współpracować z innymi aplikacjami. Ponadto w Teams można wykonywać i odbierać połączenia na ustalony numer telefonu, przenosić i przekazywać połączenia. Można również skonfigurować pocztę głosową, automatycznego asystenta i kolejkę połączeń.

 

 

 

Microsoft Exchange

Microsoft Exchange to usługa poczty e-mail firmy Microsoft, która jest często wykorzystywana przez duże firmy. Exchange faktycznie "dostarcza" pocztę do skrzynki pocztowej, ale synchronizuje również inne rzeczy, takie jak dane adresowe kontaktów, kalendarz online i zarządzanie zadaniami. Microsoft Exchange działa wyłącznie w systemie Windows Server.

 

Microsoft SharePoint

SharePoint je aplikacją podobną OneDrive, ale jest przeznaczona głównie do wewnętrznego zarządzania danymi w organizacjach. Za jego pomocą można przesyłać pliki oraz ustalać, kto ma do nich dostęp. Organizacje używają SharePoint, m.in. do udostępniania notatek, ogłoszeń i innych dokumentów.

 

Microsoft Access

Microsoft Access to system zarządzania relacyjnymi bazami danych, który na skonfigurowanie bazy danych pozwala również mniej doświadczonym użytkownikom. Access może być również używany jako "front-end" programu, co czyni go wyjątkowym w porównaniu z innymi programami, takimi jak Microsoft SQL Server i Oracle.

 

Microsoft Publisher

Microsoft Publisher to aplikacja firmy Microsoft, która umożliwia tworzenie stron i przetwarzanie tekstu, podobnie jak Microsoft Word. Publisher koncentruje się jednak na projektowaniu stron i ich układzie. Mimo, że nie jest zalecany w przypadku drukarni komercyjnych oraz profesjonalistów, Publisher cieszy się popularnością wśród redaktorów i projektantów mediów.

Nie wiesz nic o usłudze Office 365? Dowiedz się wszystkiego z artukułu: Czym jest usługa Office 365?

Kup tanie licencje Office

Softtrader oferuje szeroką gamę używanych licencji Microsoft. Poproś o wycenę poniżej!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments