Obraz bloga pakietu Microsoft Office 2024
01/25/2024
5 min
0

Microsoft Office 2024: wersja zapoznawcza i nowe dodatki

01/25/2024
5 min
0

Pojawiło się wiele spekulacji i plotek na temat nowszej, wieczystej wersji Office po Office 2021. Biorąc pod uwagę fakt, że Office 2021 będzie wspierany jeszcze przez 2 lata, wiele firm i użytkowników końcowych zastanawia się, co dalej. W odpowiedzi na te pytania Microsoft potwierdził, że trwają prace nad kolejną wieczystą licencją pakietu Office poza pakietem Office 2021. W tym artykule przeczytasz więcej o tym, co dokładnie zostało potwierdzone, jak wygląda przedpremierowa wersja pakietu Office 2024 i jakie nowości zawiera.

Office 2024: potwierdzone przez Microsoft

Wielu programistów i artykuły rozpowszechniają fałszywe wiadomości lub bezpodstawne spekulacje na temat pakietu Office 2024. To utrudnia filtrowanie prawidłowych informacji. Z tego powodu udaliśmy się bezpośrednio na stronę Microsoftu. Chociaż na oficjalnej stronie Microsoftu nie ma jeszcze ogłoszenia, pytanie „Czy poza tym będą dostępne bezterminowe wersje Microsoft 365 (Office 2021)?” odpowiedź brzmi następująco: „Z przyjemnością potwierdzamy nasze zaangażowanie w stworzenie kolejnej wersji, jeśli będzie to wieczysta wersja platformy Microsoft 365 w przyszłości wykraczającej poza tę wersję (Office 2021)”. To, choć pośrednio, głośno i wyraźnie potwierdza wydanie nowej licencji wieczystej Office.

Office 2024: wersja poglądowa

Ponieważ nie ma oficjalnej aktualizacji poświęconej nowej licencji Office, programiści i entuzjaści IT rozpoczęli eksplorację wersji zapoznawczej nowego wieczystego pakietu Office dostępnego online z serwerów Microsoftu. Nowa wersja wydaje się nazywać Office 2024. Postanowiliśmy także sami ją przetestować i zobaczyć, jak to wygląda i jakie dodatki są w porównaniu do Office 2021. Należy pamiętać, że Office 2024 to wciąż wersja poglądowa/testowa, co oznacza, że może nie obejmuje wszystkich funkcji, które będzie miała oficjalna wersja.

Obraz wersji zapoznawczej pakietu Office 2024

Office 2024 – wersja poglądowa

Office 2024: Nowe dodatki (wersja podglądowa)

Zmiany wizualne

Pomiędzy pakietami Office 2021 i Office 2024 nie ma prawie żadnych różnic wizualnych. Podobnie było w przypadku Office 2016 i Office 2019 w 2018 roku. W pakiecie Office 2024 możesz także wybrać motyw dla aplikacji Microsoft 365 po otwarciu dowolnej aplikacji. Motywy do wyboru są takie same jak w pakiecie Office 2021: Ciemnoszary, Czarny, Biały, Kolorowy lub ustawienia systemowe.

Przeczytaj więcej o głównych różnicach między Office 2021 Professional Plus i Microsoft 365 Business Premium.

Obraz wyboru motywu dla pakietu Office 2024

Wybór motywu dla aplikacji Microsoft 365

Ogólne wrażenia użytkownika poprawia płynniejszy interfejs przypominający Microsoft 365. Wstążki aplikacji są bardziej intuicyjne w obsłudze, kolory są gładsze i nie odwracają uwagi od dokumentu, nad którym pracujesz. Dodatkowo rogi są bardziej zaokrąglone w testowej wersji Office 2024 w porównaniu do Office 2021.

Dodatki

Wersja testowa pakietu Office 2024 zawiera także dodatki. Jak zapewne wiesz, dodatki pozwalają przenieść pracę na wyższy poziom, zwiększając funkcjonalność pakietu Office i upraszczając codzienne zadania. Możesz używać dodatków do aplikacji takich jak Word, Excel, PowerPoint, Access i Visio. Przykładami dodatków do programu Word są DeepL, QuillBot, Language Tool i DocuSign. Odpowiednio do programu Excel można dodać dodatki, takie jak SAP Analytics Cloud, Modern Charts, Microsoft Visio Data Visualizer. Dzięki dodatkom możesz zintegrować preferowane zewnętrzne narzędzie zwiększające produktywność z elastycznością pakietu Office 2024. Zobacz poniżej, jak wygląda wstążka programu Word 2024 w wersji testowej pakietu Office 2024 – Dodatki znajdują się po prawej stronie. Różni się to od ich stanowiska w aplikacjach Office 2021 także dla Excela i PowerPointa. Aby zobaczyć różnicę, spójrz na menu wstążki programu PowerPoint w wersji testowej pakietu Office 2024 i pakietu Office 2021 poniżej. Ta drobna, ale ważna zmiana sugeruje szybszą integrację i przełączanie między dodatkami, co w konsekwencji ma pozytywny wpływ na przepływ pracy i ogólną produktywność.

Zobacz wszystko, co musisz wiedzieć o pakiecie Office 2021 LTSC.

Menu wstążki programu Word 2024

Office 2024 – menu wstążki programu Word

Menu wstążki programu PowerPoint 2024

Kolejną małą, ale istotną zmianą w wersji testowej Office 2024 jest wstążka PowerPoint. Oprócz wspomnianych powyżej różnic wizualnych, menu wstążki zostało zreorganizowane, a dokładniej trzy ostatnie menu z wyłączeniem menu Pomoc. W wersji testowej pakietu Office 2024 Record znajduje się tuż obok Pokazu slajdów, co jest bardziej intuicyjne i oszczędza czas podczas nagrywania prezentacji. Po nagraniu pojawiają się menu Przegląd i Widok. Zobacz różnice na wstążkach programu PowerPoint poniżej dla wersji testowej pakietu Office 2024 i pakietu Office 2021.

Menu wstążki programu PowerPoint 2021

Office 2021 – menu wstążki programu PowerPoint

Menu wstążki programu PowerPoint 2024

Office 2024 – menu wstążki programu PowerPoint

Oprócz zmienionej pozycji Dodatków, menu wstążki w testowej wersji Office 2024 ogólnie wygląda bardziej nowocześnie. Przypomina też, o czym wspominaliśmy, pracę w Microsoft 365.

W skrócie: czego można się spodziewać po pakiecie Office 2024

Patrząc na wersję testową Office 2024, nie widać większych zmian w funkcjonalnościach aplikacji. Zgodnie z oczekiwaniami, interfejs użytkownika jest bardziej intuicyjny i udoskonalony pod kątem optymalnej obsługi przepływu pracy użytkownika. Należy pamiętać, że w tym artykule porównano oficjalny pakiet Office 2021 z wersją poglądową pakietu Office 2024. Jak można się spodziewać, ten ostatni może jeszcze nie zawierać wszystkich nowych dodatków i funkcji, dlatego różnice mogą wydawać się subtelne. Ten artykuł daje jednak wgląd w to, jak najprawdopodobniej będzie wyglądać wersja. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na oficjalne oświadczenie Microsoftu w sprawie daty premiery pakietu Office 2024 i więcej informacji na temat nowych funkcji. Podsumowując, można bezpiecznie założyć, że Office 2024 będzie zawierał więcej integracji i ulepszeń AI. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Office 2024 to dopiero pierwszy z nowej generacji licencji wieczystych Microsoft. Patrząc na schemat wydawania i daty wsparcia dla innego oprogramowania, możemy spodziewać się nowych wieczystych wersji systemów Windows, Windows Server, Exchange Server i Visio. Jeśli chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o potencjalnych wydaniach lub wydaniach wstępnych pozostałych licencji wieczystych firmy Microsoft, zapisz się do naszego newslettera poniżej. Dbamy o to, aby nasi klienci byli na bieżąco z najnowszymi i istotnymi aktualnościami IT.

Zapisz się do naszego newslettera

Comments