Poznaj najnowsze funkcje Microsoft Exchange Server 2019
10/17/2023
3 min
0

Czy Professional Plus to na pewno najlepszy pakiet Office dla Ciebie?

10/17/2023
3 min
0

Jeśli chodzi o zakup pakietu Microsoft Office, wielu użytkowników prosi o wycenę pakietu Office Professional Plus, aby mieć pewność, że mają „pełny pakiet”. Kiedy w Softtrader zbadaliśmy potrzeby naszych klientów i aplikacje Office, których będą potrzebować, szybko zdaliśmy sobie sprawę, że czasami inne pakiety Office mogą być równie wystarczające, a często tańsze dla naszych klientów. Aby pomóc Ci zdecydować, jakiego pakietu Office naprawdę potrzebujesz, w tym artykule wyróżniliśmy niektóre licencje pakietu Office, które mogą być lepiej dostosowane do Twoich potrzeb, biorąc pod uwagę współczynnik.

Office Professional Plus

Office Professional Plus to z pewnością najbardziej kompleksowy pakiet aplikacji Microsoft Office. Licencja ta zapewnia dostęp do zwykłych aplikacji, takich jak Word, Excel i PowerPoint, a także Publisher, Access, Outlook, Skype For Business (w wersji 2019) i Microsoft Teams Lite (w wersji 2021). Office Professional Plus jest bardzo przydatny dla wielu firm, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich organizacji. Kiedy nasi klienci nie są pewni, który pakiet Office kupić, zwykle zadajemy sobie pytanie, czy będą potrzebowali wszystkich programów pakietu Office znajdujących się w pakiecie Office, dla którego prosili o wycenę. W wielu przypadkach okazuje się, że nie potrzebują tych wszystkich aplikacji. Jeśli potrzebujesz Outlooka, wystarczy Office Home & Business. Jeśli potrzebujesz także programu Publisher, możesz rozważyć wersję Office Standard. Jeśli potrzebujesz używać Access do codziennych zadań, dobrym rozwiązaniem będzie Office Professional. Wreszcie, jeśli chcesz także korzystać ze wszystkich wymienionych do tej pory aplikacji po dodaniu Teams, to Office Professional Plus jest licencją do wyboru.

 Licencje zbiorcze pakietu Office

Program licencji otwartych przeznaczony jest dla średnich i dużych firm, dlatego wymaga wstępnego zakupu co najmniej 5 aktywacji i ma na celu centralizację zarządzania licencjami dla firm. Dlatego kupujesz dostosowany klucz do dowolnej liczby aktywacji, ułatwiając instalację na dużą skalę i zarządzanie za pośrednictwem serwera. Poza tym w tym modelu licencjonowania możliwa jest również praca zdalna, licencje RDS CAL są kompatybilne. Licencje zbiorcze Microsoft stanowią część programu Microsoft Open Licensing Program (OLP) przeznaczonego do użytku komercyjnego. Jeśli nie potrzebujesz Access i Teams, ale nadal chcesz pracować zdalnie i/lub mieć połączenie z serwerem, licencja Office Standard może być dla Ciebie odpowiednią licencją.

microsoft-office-2021-standard-vs-pro-plus

Licencje detaliczne pakietu Microsoft Office

W przeciwieństwie do programu Open Licensing, licencjonowanie detaliczne jest skierowane zarówno do małych firm, jak i użytkowników końcowych. Licencje te nie wymagają minimalnej aktywacji i można je odinstalować i ponownie zainstalować w przypadku awarii komputera , ale w przeciwieństwie do licencjonowania zbiorowego z licencjami detalicznymi Office nie jest możliwa praca zdalna. Licencje RDS CAL również nie są kompatybilne z tym modelem licencjonowania.

microsoft-office-2021-home-student-vs-home-business-vs-office-pro

W większości przypadków Office Home & Business spełnia podstawowe wymagania programowe, jednak jeśli potrzebujesz dodatkowych aplikacji Access i Publisher, lepszym wyborem będzie Office Professional niż Office Professional Plus.

Więcej informacji o różnicach między pakietami Microsoft Office 2021 Home & Student, Home & Business i Professional.

Kup tanie licencje Microsoft Office

Nadal masz wątpliwości, która wersja pakietu Office będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej firmy? Softtrader posiada zespół specjalistów ds. licencji Microsoft, którzy pomogą Ci znaleźć licencję Office, która najlepiej odpowiada Tobie i Twojej firmie.

  Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments