Prawo do korzystania ze starszej wersji programu - licencje Microsoft
09/12/2023
3 min
0

Prawa do starszej wersji SQL Server 2022

09/12/2023
3 min
0

Kupując SQL Server 2022, Microsoft zapewnia również prawo do przejścia na SQL Server 2019 lub SQL Server 2017. To obniżenie wersji nazywa się prawami do starszej wersji i daje użytkownikom Microsoft prawo do korzystania z wcześniej wydanych wersji określonego oprogramowania bez konieczności zakupu tych wersji. W tym artykule znajdziesz wszystkie istotne informacje dotyczące praw do zmiany wersjSQL Server 2022 na starszą .

Czy SQL Server 2022 ma prawo do starszej wersji?

Jak wspomniano powyżej, każdy użytkownik, który zakupił SQL Server 2022, ma prawo do obniżenia wersji serwera do maksymalnie dwóch poprzednich wersji. Jeśli na przykład zakupiłeś SQL Server 2022, możesz obniżyć wersję serwera do SQL Server 2019 lub SQL Server 2017. Prawa do zmiany wersji na starszą są również zawarte we wszystkich licencjach oprogramowania używanego w Softtrader. Należy wziąć pod uwagę, że zgodnie z warunkami Microsoftu preferowana wersja musi mieć ważny cykl życia, w przeciwnym razie przejście na niższą wersję nie będzie możliwe. Przez cykl życia rozumie się wsparcie firmy Microsoft dla oprogramowania. Prawa do starszej wersji są dostępne, jeśli SQL Server 2019 lub SQL Server 2017 są oferowane z umową licencjonowania zbiorowego, co oznacza, że jedna licencja służy do autoryzacji oprogramowania dla dużej liczby użytkowników.

Microsoft SQL Server 2022 banner

Przeczytaj wszystko o prawach do zmiany wersji na starszą dla licencji Microsoft

Jak obniżyć wersję SQL Server 2022?

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć, jeśli chcesz obniżyć wersję oprogramowania, jest złożenie wniosku o obniżenie wersji u swojego dostawcy. Obniżenie wersji jest bezpłatne w Softtrader i obejmuje dwie opcje. Ponieważ wersję SQL Server 2022 można obniżyć do wersji SQL Server 2019 lub SQL Server 2017 , można poprosić o prawo do zmiany wersji na jedną z tych dwóch wersji. Następnie zdecydowanie zaleca się wykonanie pełnej kopii zapasowej. W ten sposób po przeprowadzeniu aktualizacji na strarszą wersję baza danych zostanie przywrócona dokładnie tak, jak wcześniej. Aby dokończyć zmianę wersji, wystarczy aktywować żądany klucz licencyjny oraz rozpocząć instalację i aktywację. Na koniec możesz przywrócić wcześniej wykonaną kopię zapasową, a wszystkie dane zostaną przywrócone.

Po co zmieniać wersję SQL Server 2022 na SQL Server 2019?

Po zakupie SQL Server 2022 może się okazać, że przejście na niższą wersję będzie lepiej odpowiadać Twoim potrzebom biznesowym lub wymaganiom serwera. Ponieważ przejście z SQL Server 2022 na SQL Server 2019 jest bezpłatne, nie stanowiłoby to problemu. Istnieje kilka głównych powodów, dla których przejście na SQL Server 2019 może być rozwiązaniem dla Twojej firmy. Na początek SQL Server 2019 jest wyposażony w kanał obsługi długoterminowej (LTSC), który zapewnia wszystkim systemom stabilność funkcjonalną i opcję długiego serwisowania. LTSC to także sposób na zapobieganie otrzymywaniu nieistotnych aktualizacji poprzez dostarczanie serwerowi wyłącznie aktualizacji wysokiej jakości dzięki czemu Twoje zabezpieczenia będą aktualne. Po drugie, w SQL Server 2019 wbudowane są funkcje analizy predykcyjnej obsługiwane przez modele uczenia maszynowego, które umożliwiają analizowanie danych serwera. Może to pomóc w zrozumieniu sposobu działania serwerów, obniżeniu kosztów operacyjnych i łatwym zarządzaniu problemami związanymi z serwerem. Wreszcie, jedną z najważniejszych zalet starszej wersji jest to SQL Server 2019 zawiera zoptymalizowany interfejs API DataPort , który zwiększa wydajność pamięci masowej. Oznacza to, że dane można efektywnie przechowywać i przesyłać pomiędzy woluminami, serwerami, klastrami itp.

Przeczytaj wszystko o nowych funkcjach SQL Server 2022

Kup SQL Server 2022

Czy chcesz kupić SQL Server 2022, SQL Server 2019 lub inną licencję Microsoft? Softtrader specjalizuje się w używanych licencjach Microsoft, dzięki którym możesz zaoszczędzić nawet 70% na nowej cenie. Poproś o wycenę tutaj!

Masz pytania dotyczące licencji SQL Server?

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments