Różnice między SQL Server Express i SQL Server
05/22/2023
2 min
0

Różnice między SQL Server Express i SQL Server

05/22/2023
2 min
0

Jeśli szukasz SQL Server dla swojej organizacji, w ramach zainteresowań lub po prostu do nauki, wkrótce odkryjesz, że istnieje wiele różnych wersji tego programu. W tym artykule dowiesz się więcej o różnych funkcjach, korzyściach i ograniczeniach bezpłatnego Microsoft SQL Server Express oraz Microsoft SQL Server.

SQL Server 2022 dostępny już wkrótce! Dowiedz się wszystkiego o nowej wersji programu z naszego artykułu poświęconemu SQL Server 2022!

Czym jest Microsoft SQL Server?

SQL Server to relacyjny system zarządzania bazami danych (ang. Relational Database Management System, RDBMS), który został opracowany przez firmę Microsoft. Oprogramowanie opiera się na SQL, języku programowania stworzonym do komunikacji z bazami danych. Krótko mówiąc, SQL to RDBMS, który może być używany do przechowywania i pobierania informacji w wielu różnych bazach danych, w zależności od wykorzystywanej do tego aplikacji. Nowsze wersje SQL Server, takie jak SQL Server 2019 Enterprise, zawierają nowe narzędzia, w tym narzędzia do analizy biznesowej i automatycznego raportowania. Z biegiem lat Microsoft wydał wiele wersji i aktualizacji do SQL Server. Wiele z tych wersji jest dostępnych tanio u nas w Softtrader Europe.

Przeczytaj więcej o SQL Server standard vs enterprise tutaj.

Zalety MS SQL Server Express

SQL Server Express jest często określany jako wersja "Lite" programu Microsoft SQL Server. Istnieją jednak przypadki, w których sprawdza się ona doskonale. Jedną z największych zalet SQL Server Express jest to, że jest to bezpłatna wersja systemu zarządzania bazami danych Microsoft SQL Server. Sprawia to, że SQL Server Express jest dobrą opcją dla wielu użytkowników bez ogromnego budżetu. Jedyną inwestycją w tym przypadku jest czas potrzebny na pobranie programu i skonfigurowanie systemu. Z tego powodu SQL Server Express jest dobrą opcją dla dociekliwych, którzy chcą pracować i poeksperymentować z SQL Server.

SQL Server Express ma również bezpłatną funkcję tworzenia kopii zapasowych online, która chroni dane i informacje, jeśli coś pójdzie nie tak w trakcie pracy z bazą danych.

Poniższa lista opisuje korzyści wersji SQL Server Express:

  • Bezpłatna
  • Automatyczne aktualizacje
  • Automatyczne kopie zapasowe
  • Dobry start, łatwa konwersja do SQL Server Standard, gdy funkcje SQL Server Express będą już spełniać Twoich potrzeb.

Ograniczenia Microsoft SQL Server Express

SQL Server Express posiada również konkretne ograniczenia:

  • Maksymalny rozmiar pojedynczych relacyjnych baz danych wynosi 10 GB
  • Nie zawiera SQL Agent, więc nie można zautomatyzować różnych funkcji.
  • Sql Server Database Engine może korzystać maksymalnie z 1 GB pamięci.
  • Pamięć cache do 1 MB.

Microsoft SQL Server Standard i SQL Server Express

Microsoft SQL Server Standard i Microsoft Server Express to dwie wersje MS SQL Server, które są dostępne w Softtrader. Obie sprawdzą się w różnych sytuacjach. Obie z nich oferują znacznie mniej ograniczeń i znacznie więcej korzyści niż Microsoft SQL Server Express. Enterprise jest najbardziej wszechstronnym pakietem. Nie posiada ograniczeń dotyczących zużycia pamięci, buforu i obsługuje bazy danych o astronomicznych rozmiarach. Ponadto, zarówno Enterprise, jak i Standard, są dostarczane wraz z różnymi narzędziami analitycznymi. SQL Server Standard nadal ma pewne ograniczenia, takie jak maksymalna pula buforu wynosząca 128 GB. SQL Server Enterprise sprawdzi się doskonale w przypadku dużych korporacji. SQL Server Standard nadal jest bardziej niż wystarczający dla wielu przedsiębiorstw.

Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć o SSIS tutaj.

Kup tanie licencje Microsoft SQL Server 2019

Szukasz taniej licencji Microsoft SQL Server? Softtrader specjalizuje się w zakresie używanych licencji Microsoft i oferuje nawet 70% niższe ceny, w porównaniu do nowych licencji. Ciekawi Cię cena? Poproś o wycenę lub przejrzyj stronę produktu.

Microsoft SQL Server 2022 banner

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments