Office 2010 2013 2016 2019 roznice
02/22/2023
2 min
0

Różnice między wersjami Microsoft Office (2010, 2013, 2016, 2019)

02/22/2023
2 min
0

Na przestrzeni lat wydano różne wersje pakietu Microsoft Office. Co najbardziej różni poszczególne z nich? Jakie są najlepsze opcje? A przede wszystkim: Co najbardziej Ci odpowiada?

Microsoft Office 2010 vs Office 2013

Największym dodatkiem Office 2013 jest Onedrive. W trakcie pracy pliki są tutaj przechowywane. Możesz również uzyskać dostęp do swoich plików przy wykorzystaniu swojego konta z dowolnego urządzenia (podłączonego do Internetu). To sprawia, że jest to idealna kopia zapasowa.

 Masz także możliwość upoważnienia innych osób do przeglądania twoich plików. Pomyśl trochę w stylu Dokumentów Google.

 Excel ma nową funkcję „Flash Fill”, która rozpoznaje wzorce w twoich danych i automatycznie wypełnia pozostałe komórki, jeśli jest to dozwolone. Ma też inteligentniejsze funkcje na inne sposoby. Doradzi, jakiego rodzaju tabel przestawnych lub wykresów użyć w zależności od wprowadzonych danych. Lync umożliwia teraz także udostępnianie prezentacji online.

 Użytkownicy programu PowerPoint w trybie pokazu slajdów mają teraz do dyspozycji nowe funkcje „za kulisami”. Obejmuje to nową siatkę do nawigacji. Daje to notatki na odwrocie prezentacji, których publiczność nigdy nie widzi.

Microsoft Office 2013 vs Office 2016

Nowe funkcje pakietu Office 2016 skupiają się w szczególności na współpracy. Ci, którzy mają konto Microsoft i pracują z Onedrive, mogą pracować jednocześnie w pliku, a historia wersji jest również dostępna.

 Możesz teraz inteligentnie wyszukiwać w programach 2016. Wybierz słowo lub frazę, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz „inteligentne wyszukiwanie”. Otworzy się okno wglądu zawierające więcej informacji o tym słowie lub frazie. Wyszukiwanie odbywa się w Internecie i często pojawia się Wikipedia lub inne powiązane wyszukiwania. Firma Microsoft znacznie usprawniła również pracę z telefonami komórkowymi i tabletami. Wygląd jest taki sam i prawie wszystkie funkcje są na nim dostępne. Wiele z tych funkcji zostało oczywiście nieco uproszczonych, ponieważ nie można dopasować wersji na komputer. Dla wielu osób wersja na tablety i smartfony będzie wystarczająco funkcjonalna.

Microsoft Office 2019 banner

Microsoft Office 2016 kontra Office 2019

W pakiecie Microsoft Office 2019 po raz pierwszy możesz wybrać ciemny motyw jako tło dla programu Word. Idealny dla osób, które często muszą pracować przed komputerem wieczorem lub w nocy.

 Dodano również funkcję zamiany tekstu na mowę. Ta funkcja działa naprawdę idealnie. Fragmenty tekstu, które zostały napisane, mogą być odczytane przez komputer. Jest to możliwe tylko w języku, który jest również ustawiony jako domyślny w pakiecie Office 2019.

 Tłumacz jest teraz również zamknięty w pakiecie Office. Nie zalecamy tłumaczenia całych dokumentów z tekstem, ale jedynie kilka słów. Prawdopodobnie masz doświadczenie w tłumaczeniu za pomocą Google translate, więc jest to podobne w działaniu.

 Automatyczne odzyskiwanie: Co kilka minut plik jest zapisywany i zastępowany przez sam pakiet Office. Jednak ta funkcja może być używana tylko w „awaryjnych sytuacjach”. „Autoodzyskiwanie jest przeznaczone tylko do nieplanowanych przerw, takich jak awaria zasilania lub zawieszanie się komputera. Pliki AutoRecover nie są przeznaczone do zapisywania, gdy planowane jest wylogowanie lub podczas normalnego wyłączania” – pisze Microsoft.

 Sam Microsoft Office 2021 zawiera również kilka wariantów. Przeczytaj różnice między tymi pakietami tutaj.

Dowiedz się więcej o różnicach między pakietem Office 2021 a pakietem Office 2019.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments