visual studio development
06/30/2023
2 min
0

Microsoft Visual Studio 2022 vs 2019

06/30/2023
2 min
0

Visual Studio umożliwia tworzenie konsol, GUI (graficznych interfejsów użytkownika), aplikacji internetowych, aplikacji mobilnych, usług w chmurze, usług internetowych i innych. Visual Studio to IDE (zintegrowane środowisko programistyczne) firmy Microsoft. Dostępnych jest kilka wariantów, najnowsze wersje to 2022 i 2019. Na tym blogu porównano oba z nich.

Microsoft Visual Studio 2019: korzyści

W chwili wydania Microsoft Visual Studio 2019 wprowadzał szereg zmian i ulepszeń. Poniżej przedstawiono korzyści płynące z MS Visual Studio 2019:

Nowy i przejrzysty ekran główny

Zmienione i usprawnione zostały opcje "Sprawdź kod", "Otwórz projekt", "Otwórz folder" i "Utwórz nowy folder".

Możliwość udostępniania kodu

Dzięki funkcji Live Share możliwe jest udostępnianie kontekstu wokół kodu i debugowanie procesów z członkami zespołu.

Strukturyzacja kodu jest łatwiejsza

Dodano funkcje refaktoryzacji, dzięki czemu organizowanie kodu jest łatwiejsze niż wcześniej.

Podłączanie wyświetlacza do monitora

Program dostosowuje się do monitora, na którym się znajduje. Dzięki temu Visual studio 2019 wygląda dobrze na każdym monitorze.

Debugowanie jest łatwiejsze dzięki Managed Pulled Requests

Dzięki temu rozszerzeniu możliwe jest wykonywanie żądań ściągnięcia w celu debugowania zespołu w aplikacji Visual Studio.

Microsoft Visual Studio 2022: Korzyści

W Microsoft Visual Studio 2022 wiele rzeczy zostało zmienionych i ulepszonych. Microsoft Visual Studio 2022 ma te same zalety, co wersja 2019, ale zawiera również poprawki, które odróżniają go od poprzednika. Poniżej przedstawiono korzyści płynące z MS Visual Studio 2022:

Ulepszona możliwość modyfikowania lub dodawania kodu

Za pomocą Intellicode można wprowadzać całe linijki kodu. Opcję, dostępną kiedyś wyłącznie w ramach języka C#, można wykorzystywać w wielu innych językach programowania.

Ułatwione debugowanie

Dekompilacja kodu została uproszczona, ułatwiając debugowanie kodu lokalnego i zdalnego.

Zmodyfikowany interfejs programu

Dostępnych jest więcej opcji wizualnego dostosowania interfejsu do własnych upodobań. Ponadto dodano możliwość wdrożenia systemu zarządzania dokumentami.

Poprawiona dostępność

Dodano funkcje dostępu. Ponadto ulepszono przegląd zatwierdzonych rozszerzeń.

Obsługiwana jest najnowsza wersja C++

Visual Studio 2022 posiada pakiet narzędzi dla C++ 20.

Lżejsze oprogramowanie

Microsoft uczynił Visual Studio 2022 lżejszym, dzięki czemu program jest szybszy niż wcześniej.

Visual Studio 2022 aplikacją 64-bitową

Oznacza to, że program ma obsługuje znacznie więcej pamięci niż wersja 2019. Użytkownik nie jest już ograniczony do 4 GB pamięci.

MS Visual Studio Professional 2022 vs 2019

Najbardziej zauważalne różnice między Microsoft Visual Studio Professional 2022 i Microsoft Visual Studio Professional 2019 są następujące:

Cena

Starsza wersja Microsoft Visual Studio jest dostępna w niższej cenie jej nowszy odpowiednik. Chcesz poznać dokładne ceny? Zapoznaj się z paragrafem "Visual Studio 2022: Cena".

Pamięć

Najnowszy wariant ma obsługuje więcej pamięci. Pozwala to na szybszą edycję, debugowanie i wykonywanie kodu bez wyczerpania zasobów.

Użyteczność

Różne poprawki, takie jak konfigurowalny interfejs, ulepszone debugowanie, usprawnione funkcje dostępu oraz wygląd programu sprawiają, że Visual Studio jest prostsze i łatwiejsze w obsłudze.

Visual Studio 2022: Cena

Cena licencji Microsoft Visual Studio 2022 Professional zależy od ilości zamówionego oprogramowania. Softtrader oferuje używane licencje Microsoft w cenach do 70% niższych niż nowe licencje. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować Visual Studio 2022 Professional, poproś o wycenę tutaj.

Visual Studio 2019 Professional: Cena

Microsoft Visual Studio 2019 Professional to starsza wersja Microsoft Visual Studio 2022, dlatego jest również znacznie tańsza. I w tym przypadku Softtrader oferuje używane licencje Microsoft w cenach do 70% niższych niż nowe licencje. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować Visual Studio 2019 Professional, poproś o wycenę tutaj.

Kup tanie licencje Microsoft Visual Studio

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments