Kim jest Certyfikowany partner Microsoft? Jak wybrać partnera, który Ci odpowiada?
10/30/2023
4 min
0

Kim jest Certyfikowany partner Microsoft? Jak wybrać partnera, który Ci odpowiada?

10/30/2023
4 min
0

Certyfikowani partnerzy Microsoft to dystrybutorzy technologii Microsoft, którzy spełniają określone wymagania stawiane przez Microsoft. Aby uzyskać certyfikat, muszą zostać zatwierdzone przez firmę Microsoft. Choć bycie Certyfikowanym Partnerem Microsoft niesie ze sobą pewne korzyści, od 1 października 2019 r. jest on uprawniony wyłącznie do sprzedaży rozwiązań hybrydowych lub chmurowych. Oznacza to, że klienci, którzy wolą nabywać rozwiązania lokalne, nie mogą tego zrobić za pośrednictwem certyfikowanych partnerów Microsoft. W dalszej części tego artykułu możesz przeczytać więcej o tym, kim dokładnie są certyfikowani partnerzy, jak wybierać między nimi i jakie inne opcje masz jako klient.

Kim jest Certyfikowany partner Microsoft?

Certyfikowani partnerzy Microsoft to firmy współpracujące z firmą Microsoft w celu dostarczania oprogramowania i usług. Ponadto w celu nabycia oprogramowania lub usług możesz zwrócić się do Certyfikowanych partnerów firmy Microsoft, jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach technicznych lub innych kwestiach związanych z oprogramowaniem, takich jak instalacja, migracja lub porada. Aby uzyskać „certyfikat”, firmy te muszą udowodnić, że potrafią obsługiwać szeroką gamę projektów i usług informatycznych związanych z dowolnym produktem Microsoft.

Certyfikowani partnerzy Microsoft (lub MCP) są ekspertami w dziedzinie produktów Microsoft, ponieważ należą do sieci Microsoft Partner Network. Za pośrednictwem tej sieci MCP otrzymują najnowsze informacje i aktualizacje wraz ze szkoleniami bezpośrednio od firmy Microsoft.

Ile jest rodzajów partnerów Microsoft?

Dwa główne typy MCP to dostawcy usług zarządzanych (MSP) i dostawcy rozwiązań w chmurze (CSP). Partner Microsoft może również specjalizować się w obu przypadkach.

Do dostawcy MSP możesz zwrócić się po wszystko, począwszy od usług IT, bezpieczeństwa, sieci, aplikacji, a skończywszy na stałym wsparciu, które pomoże Twojej firmie sprawnie działać. Usługi oferowane przez MSP są zazwyczaj łączone z usługami Microsoftu. Z drugiej strony dostawcy CSP specjalizują się w ofertach chmurowych. Oprócz samej sprzedaży, dostawcy CSP mogą poprowadzić Cię przez całą podróż do chmury, od planowania po instalację, zarządzanie lub migrację. Ich głównym celem jest zapewnienie płynnego działania systemu w chmurze.

Jakie korzyści możesz zyskać jako klient?

Klienci decydują się na współpracę z certyfikowanymi partnerami Microsoft, aby uniknąć zmartwień. Ponieważ MCP przechodzą szkolenia bezpośrednio od firmy Microsoft i muszą zdobyć tytuł „Certyfikowanego partnera”, są uważani za bezpieczny wybór przy zakupie oprogramowania Microsoft. Ponadto MCP oferują specjalistyczną pomoc i usługi w szerokim zakresie obszarów, od infrastruktury po handel elektroniczny.

Chociaż współpraca z firmami MCP niesie ze sobą wiele korzyści, wadą jest to, że firmy MCP zawsze prowadzą swoich klientów do najnowszych rozwiązań firmy Microsoft, co nigdy nie jest najbardziej opłacalną opcją. Co więcej, interesy Microsoftu często będą miały pierwszeństwo przed interesami lub potrzebami klienta.

Po zapoznaniu się z zaletami i wadami współpracy z Certyfikowanym partnerem Microsoft mogą pojawić się niektóre z następujących pytań:

  • Ale co, jeśli chcę lub potrzebuję rozwiązania całkowicie lokalnego?
  • Czy można zaoszczędzić trochę pieniędzy na licencjach?
  • Jak zdobyć licencję, która nadal ma długi cykl życia, ale nie jest już sprzedawana przez firmę Microsoft?
  • Mam świadomość zgodności z przepisami licencyjnymi i wiem, jak skonfigurować infrastrukturę IT w mojej firmie, dlaczego muszę za to dodatkowo płacić?

W poniższej sekcji przedstawiono alternatywne rozwiązanie takich problemów.

Niecertyfikowani partnerzy

Chociaż wybór Certyfikowanego partnera Microsoft wydaje się bezpieczniejszy, nie jest to rozwiązanie uniwersalne dla każdej firmy. Alternatywnym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja nie wymaga certyfikowanego partnera, jest rynek używanego oprogramowania. Używane licencje to nisza rynkowa, która może pomóc we wszystkich powyższych sytuacjach. Nie musisz przepłacać za oprogramowanie, gdy możesz zaoszczędzić nawet 70% na już używanym. W odróżnieniu od przedmiotów materialnych, oprogramowanie nie zużywa się po jednorazowym użyciu, zatem to samo działające oprogramowanie można otrzymać taniej tylko dlatego, że inna firma używała go przez jakiś czas i później je odinstalowała. Wielu niecertyfikowanych partnerów oferuje używane licencje Microsoft. Na przykład Softtrader pomógł ponad 1,2 tys. firm w ciągu ostatnich 10 lat w całej Unii Europejskiej w zakupie ich oprogramowania po lepszej cenie. Dzięki niecertyfikowanym partnerom, takim jak Softtrader, możesz nie tylko zaoszczędzić na licencjach, ale możesz także uzyskać poprzednie lub przestarzałe wersje z dobrym cyklem życia. Możesz także rozważyć współpracę z niecertyfikowanym partnerem, jeśli chcesz korzystać w 100% z rozwiązań lokalnych.

Więcej informacji na temat używanego oprogramowania można znaleźć tutaj.

Rynek licencji on-premise został zalegalizowany w 2012 roku przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości wyrokiem z dnia 3 lipca 2012 roku C-128/11. Od tego momentu rozpoczął swoją działalność Softtrader i do dziś pracujemy nad obniżeniem kosztów licencji komercyjnych. Chcieć wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania, a nasi eksperci chętnie Ci pomogą.

Podsumować

Szukając partnera z certyfikatem Microsoft, pamiętaj, którego z dwóch typów partnerów potrzebujesz. Jeśli chodzi o partnerów niecertyfikowanych, ważne jest, aby zachować ostrożność i sprawdzić reputację firmy przed przekazaniem projektu IT. Ogólnie rzecz biorąc, aby znaleźć najlepszego dostawcę, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, mów bezpośrednio i szczerze o swoich celach podczas rozmów z różnymi firmami. Zawsze możesz najpierw poprosić o wycenę i porównać ceny i warunki dostawy, zanim podejmiesz decyzję.

Sprawdz nasze uzywane licencje banner

Czy chciałbyś umówić się na spotkanie z Softtrader, aby omówić interesy Twojej firmy i sposób, w jaki możemy zastosować używane licencje Microsoft, aby pomóc Ci obniżyć koszty licencji? Skontaktuj się z nami już dziś!

Comments