09/22/2023
3 min
0

Klucze aktywacyjne w licencjach zbiorczych Microsoft

09/22/2023
3 min
0

Klucze aktywacyjne w ramach licencji zbiorczych firmy Microsoft są wyłącznie narzędziami aktywacyjnymi i nie są powiązane z prawami do korzystania z licencji oprogramowania. Kupując licencje zbiorcze firmy Microsoft, otrzymasz wiele kluczy aktywacyjnych zaprojektowanych w celu zapewnienia wydajnej aktywacji oprogramowania na dużą skalę. Wiele kluczy aktywacyjnych przynosi korzyści wielu organizacjom, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas na aktywacji licencji i zarządzaniu nimi. W dalszej części tego artykułu dowiesz się także czym są klucze KMS i jak zachować zgodność z modelem licencjonowania zbiorowego.

Jak działa aktywacja zbiorcza?

Technologie aktywacji różnią się w zależności od rodzaju zakupionego oprogramowania. W przypadku licencjonowania zbiorowego proces ten jest niezwykle wydajny, ponieważ można aktywować wiele licencji oprogramowania na dużą skalę. Jest to szczególnie korzystne dla średnich i dużych sieci korporacyjnych, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas, ułatwia zarządzanie oprogramowaniem oraz zwiększa elastyczność i skalowalność.

Aktywację oprogramowania na dużą skalę można wdrożyć, kupując licencje zbiorcze. Kupując licencje zbiorcze, nabywasz prawa do korzystania z oprogramowania. Następnie otrzymasz specjalne klucze, dzięki którym będziesz mógł przeprowadzić aktywację oprogramowania.

Kupując licencje zbiorcze, otrzymasz wiele kluczy aktywacyjnych, które są wyłącznie używane do aktywacji zakupionego oprogramowania. Kluczami tymi mogą być MAK lub KMS. Poniżej znajdziesz główne różnice pomiędzy tymi dwoma typami kluczy.

Sprawdz nasze uzywane licencje banner

Przeczytaj więcej o odnowionym oprogramowaniu Microsoft

Jak działają klucze MAK?

MAK oznacza klucz aktywacji wielokrotnej. Za pomocą tego klucza komputer łączy się tylko raz z serwerem aktywacyjnym producenta. Można to zrobić na dwa różne sposoby: niezależna aktywacja lub aktywacja poprzez aktywację MAK Proxy. Różnica między nimi polega na tym, że poprzez niezależną aktywację MAK komputery łączą się indywidualnie z firmą Microsoft za pośrednictwem Internetu lub telefonu. W przypadku metody Aktywacja MAK Proxy aktywacja następuje również po połączeniu przez Internet lub telefon, żądanie jest kierowane centralnie do kilku komputerów.

Jak działają klucze KMS?

KMS to także usługa zarządzania kluczami dla wielu organizacji, ponieważ KMS umożliwia aktywację systemów w sieciach wewnętrznych. Eliminuje to również potrzebę podłączania poszczególnych komputerów do Microsoft. Jeśli posiadasz system KMS ważne jest wdrożenie i aktywacja serwera KMS, aby urządzenia mogły być aktywowane w sieci lokalnej. Ponadto należy się upewnić, że na serwerze KMS działa kompatybilna wersja systemu operacyjnego Windows i że została osiągnięta minimalna liczba urządzeń wymagana do aktywacji KMS.

Jak zachować zgodność z licencjami zbiorczymi?

Utrzymanie zgodności ma kluczowe znaczenie w przypadku każdej metody licencjonowania. Jeśli nie zastosujesz się do ustalonych wytycznych, w przypadku audytu Microsoft będziesz musiał zapłacić karę. Dlatego zawsze zalecamy, aby klienci przestrzegali warunków licencyjnych producenta. Jeśli masz pytania dotyczące prawidłowego licencjonowania oprogramowania, zespół ekspertów Softtrader jest zawsze do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz rzetelną odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Jeśli wybierzesz model aktywacji MAK z licencją zbiorczą, musisz upewnić się, że całe używane aktywowane oprogramowanie jest objęte licencją. Jeśli wolisz system KMS do aktywacji oprogramowania, musisz osiągnąć wymaganą liczbę urządzeń, aby zachować zgodność z Microsoft. Krótko mówiąc, są to główne wytyczne, których należy przestrzegać, aby zachować zgodność z licencjami zbiorczymi. Jeśli nadal nie jesteś pewien lub masz dodatkowe pytania, zawsze możesz skontaktować się ze swoim dystrybutorem.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak i dlaczego przeprowadzane są audyty Microsoft, przeczytaj tutaj.

Wniosek

  1. Dzięki Licencjom Zbiorowym możesz wdrożyć masową instalację oprogramowania za pomocą jedynie kodu aktywacyjnego. Kod ten nie gwarantuje zgodności z wytycznymi producenta, gdyż można go aktywować wielokrotnie.
  2. Licencje zbiorcze przynoszą korzyści małym i dużym sieciom korporacyjnym, ponieważ oszczędzają czas i upraszczają aktywację oprogramowania oraz zarządzanie nim.
  3. Aby zachować zgodność, musisz posiadać ważne licencje na całe aktywowane oprogramowanie.
  4. Jeśli zdecydujesz się na użycie kluczy KMS, zwróć uwagę na minimalną liczbę urządzeń wymaganych do uruchomienia tej metody aktywacji.

W Softtrader specjalizujemy się w kupnie i sprzedaży licencji zbiorczych Microsoft. Dzięki naszym oryginalnym licencjom możesz zaoszczędzić aż do 70% na zakupie oprogramowania dla swojej firmy. W Softtrader znajdziesz wszystkie wersje Office, SQL i Windows Server. Poproś o wycenę już teraz, a otrzymasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb w ciągu 24 godzin.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments