Windows Server 2022
12/08/2023
2 min
0

Jakie są wymagania serwera dla Windows Server 2022?

12/08/2023
2 min
0

Aby zainstalować najnowszą wersję systemu Windows Server, Twoje urządzenie musi spełniać określone wymagania. Niektóre z nich są obowiązkowe, a niektóre dodatkowe. W tym artykule możesz przeczytać o wymaganiach, jakie musi spełnić Twoje urządzenie, aby zainstalować system Windows Server 2022, a także o tym, które są niezbędne do korzystania z niektórych dodatkowych funkcji.

Minimalne wymagania sprzętowe dla Windows Server 2022

Aby móc uruchomić system Windows Server 2022, są to minimalne wymagania sprzętowe:

  • RAM: minimum 512 MB
  • Karty sieciowe: karta Ethernet z minimalną pompą 1 Gigabit na sekundę
  • Procesor: 1,4 GHz 64-bitowy
  • Wymagania dotyczące miejsca na dysku: minimum 32 GB

Aby poprawnie zainstalować system Windows Server, procesor powinien być zgodny z zestawem instrukcji X64. Ponadto powinna istnieć również obsługa funkcji bezpieczeństwa, takich jak NX Bit i DEP. Aby mieć pewność, że karty sieciowe działają, ważne jest, aby były zgodne ze specyfikacją architektury PCI Express. Wreszcie, aby móc przeprowadzić instalację GUI, użytkownicy potrzebowaliby co najmniej dodatkowych gigabajtów.

Windows Server 2022 banner

Windows Server 2022: wymagania dotyczące pamięci RAM

Jak wspomniano powyżej, Windows Server 2022 wymaga 512 MB pamięci RAM. Oprócz tego do fizycznego hostowania wdrożeń potrzebny jest kod korekcji błędów (ECC) lub podobny typ technologii.

Jeśli Twoja maszyna wirtualna jest wyposażona w minimalne obsługiwane parametry sprzętowe (1 rdzeń procesora i 512MB RAM), a instalacja systemu Windows Server 2022 na tej maszynie wirtualnej zakończy się niepowodzeniem. Aby temu zapobiec, możesz przypisać co najmniej 800 MB RAM do maszyny wirtualnej, na której zostanie zainstalowany Windows Server 2022. Po zakończeniu instalacji użytkownicy mogą zmniejszyć przypisane 800 MB pamięci RAM z powrotem do oryginalnych 512 MB, pod warunkiem, że konfiguracja serwera jest prawidłowa.

Dowiedz się więcej o funkcjach i wersjach systemu Windows Server 2022.

Windows Server 2022: Wymagania sieciowe

Aby móc korzystać z systemu Windows Server 2022, karta sieciowa powinna zawierać kabel adaptera Ethernet o przepustowości co najmniej 1 Gigabit na sekundę. Co więcej, adapter powinien być zgodny ze specyfikacją architektury PCI Express. Powodem tego jest to, że to PCI Express oferuje określoną przepustowość we/wy poprzez szybką magistralę szeregową. Przepustowość odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o pracę z sieciami. Aby skorzystać z większej przepustowości, możesz użyć karty sieciowej wyposażonej we/wy PCI Express. Co więcej, używając takiej karty sieciowej, serwer spędzałby znacznie mniej czasu na oczekiwaniu na odpowiedzi klientów w celu zakończenia niezbędnych operacji. Pozwala to również na obsługę wielu klientów w krótszym czasie.

Firma Microsoft zaleca użytkownikom zakup karty sieciowej obsługującej środowisko wykonawcze przed uruchomieniem ( pxe ) i debugowanie sieci. Nie są to jednak wymagania dla Windows Server 2022.

Inne wymagania

Wszystkie wymagania wymienione powyżej są obowiązkowe do korzystania z systemu Windows Server 2022. Istnieją jednak również inne wymagania, które są niezbędne do korzystania z kilku specyficznych funkcji:

  • Moduł zaufanej platformy: używany do niektórych funkcji sprzętowych związanych z bezpieczeństwem.
  • UEFI 2.3.1.c: zapobiega ładowaniu systemów operacyjnych lub sterowników, które zostały błędnie podpisane niedopuszczalnym podpisem, aby zapewnić proces rozruchu.
  • Urządzenie graficzne i monitor
  • dostęp do Internetu
  • Klawiatura i mysz

Dowiedz się więcej o różnicach między Windows Server 2022 Standard i Datacenter.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments