Office 365 wad
10/03/2023
2 min
0

Jak uzyskać licencję na usługę Office dla usługi pulpitu zdalnego (RDS)

10/03/2023
2 min
0

W ciągu ostatnich 3 lat praca zdalna zyskała na popularności i znaczeniu na całym świecie. Ponieważ coraz więcej firm przechodzi na pracę z domu (a właściwie gdziekolwiek indziej), w poniższym artykule dowiesz się, które pakiety Office nadają się do pracy zdalnej. Oprócz tego dowiesz się także, jak poprawnie licencjonować Office w środowisku pracy zdalnej, korzystając z tradycyjnej licencji wieczystej.

Co to jest usługa pulpitu zdalnego?

W środowisku pulpitu zdalnego użytkownicy mogą zalogować się do systemu Windows Server i nawiązać połączenie do pracy zdalnej. W przeszłości nazywano to „serwerem terminalowym”, ale nowym terminem wprowadzonym przez firmę Microsoft jest obecnie RDS (usługa pulpitu zdalnego).

Dzięki RDS użytkownicy mogą pracować w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu, pod warunkiem, że mają dostęp do sieci lub Internetu. Pozwala to na bardziej elastyczny model pracy, który jest ostatnio testowany i preferowany. W następnym akapicie opisano, jak prawidłowo licencjonować pakiet Office w środowisku zdalnym.

RDS 2022 banner

Biuro licencyjne w usłudze pulpitu zdalnego

Dzięki programowi licencjonowania zbiorowego firmy Microsoft dla firm możesz skonfigurować strukturę swojej firmy tak, aby móc pracować zdalnie i mieć dostęp do serwera. Aby było to możliwe, licencje muszą należeć do tego samego programu licencyjnego, aby były kompatybilne i zgodne z następującym wzorcem, aby były bezpieczne i zgodne: Windows Server + licencje CAL + licencje RDS CAL (usługa pulpitu zdalnego) + Office.

  • Serwer musi posiadać odpowiednią licencję na Windows Server (Standard lub Datacenter ).
  • Licencje CAL użytkownika lub urządzenia (licencje dostępu klienta) są obowiązkowe.
  • Licencje CAL RDS są dodawane do wszystkich projektów wymagających pracy zdalnej.
  • W takim przypadku należy wybrać Office Standard lub Office Professional Plus.
  • Wszystkie licencje są częścią licencji zbiorczych firmy Microsoft.

Remote Desktop Services Softtrader

Pakiety biurowe dla RDS

Wszystkie licencje Office do pracy zdalnej, które wymagają dostępu do serwera, muszą być licencjami zbiorczymi. Licencje OEM lub produkty pudełkowe nie obejmują prawa do zdalnego dostępu do pakietu Office na serwerze.

Firma Microsoft oferuje dwa pakiety stanowiące licencje zbiorcze: Office LTSC Standard 2021 Office LTSC Professional Plus 2021.

Wszystkie standardowe aplikacje są zawarte w pakiecie Microsoft Office LTSC Standard. Są to Word, Excel, OneNote i PowerPoint. Ponadto Standard oferuje także programy Outlook i Publisher. Microsoft Office Professional Plus ma również tych 6 aplikacji, a także Access i Skype/Teams (Teams jest dostępny tylko w edycji 2021). To sprawia, że Professional Plus jest najbardziej wszechstronną wersją, jeśli jednak nie potrzebujesz Accessa i Teams, możesz spokojnie wybrać Office 2021 Standard.

Jeśli nadal masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich licencji dla swojego projektu, nie wahaj się z nami skontaktować. Softtrader posiada zespół ekspertów w dziedzinie licencjonowania zbiorowego Microsoft, którzy chętnie służą pomocą. Zapytaj nas o poradę lub wycenę swojego projektu RDS i zaoszczędź do 70%.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments