Czy potrzebuję Software Assurance wady i zalety programu
08/15/2023
4 min
0

Czy potrzebuję Software Assurance: wady i zalety programu

08/15/2023
4 min
0

Microsoft, jako jeden z największych dostawców i dystrybutorów oprogramowania na świecie, oferuje Software Assurance - dodatkowy program, którego celem jest zapewnienie organizacjom jeszcze więcej korzyści i wsparcia technologicznego. W tym artykule omówimy zalety i wady pakietu Microsoft Software Assurance, które pomogą Ci w podjęciu ewentualnej decyzji o jego zakupie.

Zalety Software Assurance

Dostęp do najnowszych wersji oprogramowania

Jedną z istotnych zalet Software Assurance jest to, że pozwala być na bieżąco z najnowszymi wersjami oprogramowania oraz ich aktualizacjami. Umożliwia to przedsiębiorstwom dostęp do nowych funkcji, lepszych zabezpieczeń i pozwala na zwiększoną wydajność pracy. Regularne aktualizacje oprogramowania pomagają zapewnić bezpieczeństwo systemów i poprawiają ogólne wrażenia z jego użytkowania.

Wsparcie w zakresie planów i wdrażania

Software Assurance obejmuje dostęp do funkcji pozwalających na łatwiejsze planowanie i wdrażanie rozwiązań, co może być korzystne dla Twojej firmy. Dzięki Software Assurance organizacje otrzymują pomoc we wdrażaniu nowych wersji oprogramowania i zarządzaniu nim, co zmniejsza niepotrzebne ryzyko podczas operacji tego typu. Wsparcie oferowane przez Microsoft Software Assurance jest szczególnie pomocne w przypadku organizacji o złożonych środowiskach IT.

Microsoft Office 2016, 2019 and 2021 Softtrader

Szkolenia i rozwój umiejętności

Do korzyści Software Assurance należą również szkolenia prowadzone przez instruktorów i kursy e-learningowe dostępne za pośrednictwem voucherów szkoleniowych. Z ich pomocą Twoi pracownicy mogą doskonalić swoje umiejętności i wiedzę na temat wykorzystywanego oprogramowania. Dzięki temu zmaksymalizujesz potencjał używanych w firmie technologii. Dobrze wyszkolony personel będzie bardziej produktywny, a procesy pracy staną się płynniejsze.

Dodatkowe wsparcie techniczne

Software Assurance oferuje zazwyczaj zaawansowane wsparcie techniczne, które umożliwia organizacjom skuteczniejsze rozwiązywanie ich problemów w środowisku informatycznym. Dedykowane kanały wsparcia, priorytetowy dostęp do zasobów wsparcia i krótszy czas reakcji mogą znacznie zminimalizować przestoje, a także skutecznie rozwiązywać napotkane problemy.

Elastyczność licencyjna

Dzięki Software Assurance organizacje uzyskują często elastyczność w zarządzaniu licencjami, np. poprzez uruchamianie oprogramowania w środowiskach wirtualnych lub przenoszenie licencji między serwerami. Ta elastyczność pozwala firmom dostosować się do zmieniającej się infrastruktury IT, optymalizować alokację zasobów i zmniejszyć zamieszanie związane z licencjonowaniem produktów.

 Dowiedz się więcej o różnicach między pakietami Office 2010 i 2021.

Wady Software Assurance

Dodatkowe koszty

Jedną z głównych wad Software Assurance jest dodatkowy koszt programu. Organizacje muszą dokładnie ocenić swoje możliwości, by ustalić, czy mogą sobie pozwolić na zakup Software Assurance. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób indywidualnych oraz mniejszych firm.

xchange Server Standard & Enterprise Softtrader

Potencjalnie ograniczona przydatność

Software Assurance może nie przynosić tak samo istotnych korzyści w przypadku różnych organizacji. Jeśli organizacja korzysta przede wszystkim z oprogramowania, które jest stabilne i rzadko otrzymuje aktualizacje, korzyści płynące z Software Assurance często są niewspółmierne do kosztów. Z tego powodu, przy zakupie programu, należy wziąć pod uwagę wykorzystywane w środowisku firmowym aplikacje i częstotliwość ich aktualizowania.

Niepotrzebne szkolenia

Znaczenie voucherów szkoleniowych, które są dostępne dzięki Software Assurance, mogą nie być aż tak istotne. Jeśli Twoi pracownicy są już dobrze zaznajomieni z używanym oprogramowaniem lub w organizacji brakuje czasu i zasobów na szkolenia, mogą się one okazać zupełnie nieprzydatne.

Zależność od stron trzecich

Chociaż dodatkowe wsparcie techniczne może być wielką zaletą, organizacje mogą się od niego uzależnić. Poleganie na wsparciu technicznym może utrudnić zdobywanie wewnętrznego, firmowego know-how i umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Znalezienie równowagi między korzystaniem ze wsparcia i zdobywaniem potrzebnych umiejętności ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego i zrównoważonego rozwoju.

Sprawdź tutaj, które programy wchodzą w skład poszczególnych pakietów Microsoft Office.

Podsumowanie

Chociaż Software Assurance od Microsoftu zapewnia wiele cennych korzyści dla wielu organizacji, nie jest to rozwiązanie uniwersalne. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z pakietu Software Assurance należy dokładnie rozważyć takie czynniki, jak koszty, stabilność oprogramowania, potrzeba dodatkowych szkoleń, firmowe know-how, wykorzystywane oprogramowanie i alternatywne formy wsparcia technicznego. Każda organizacja powinna ocenić swoje unikalne potrzeby, by ustalić, czy warto inwestować w Software Assurance, czy może warto zdecydować się na inną opcję. Jeśli nie masz pewności, czy zakup pakietu Microsoft Software Assurance ma sens w Twoim przypadku, zawsze możesz wysłać do nas wiadomość lub zadzwonić pod numer +31 24 202 21 03.

Windows Server Standard & Datacenter Softtrader

Szukasz licencji zbiorowych Microsoftu w przystępnej cenie? Rozważ opcję zakupu używanych licencji. Decydując się na używane licencje zbiorowe Microsoft, możesz oszczędzić nawet do 70% w stosunku do nowych licencji. Dzięki nim uzyskasz dostęp do dokładnie tego samego oprogramowania i funkcjonalności, które będą Ci potrzebne. Tutaj możesz sprawdzić nowe i używane licencje Microsoft, które są dostępne u nas. Możesz również poprosić o spersonalizowaną wycenę. Chętnie Ci pomożemy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments