6 sztuczek, które pozwolą zaoszczędzić Ci sporo czasu w Microsoft Access
08/15/2023
1 min
0

6 sztuczek, które pozwolą zaoszczędzić Ci sporo czasu w Microsoft Access

08/15/2023
1 min
0

Masz już dość żmudnego przeklikiwania tych samych rzeczy bez końca w Microsoft Access? Access oferuje wiele funkcji, które mogą poprawić Twoją wydajność i produktywność. Kluczem jest wiedzieć, gdzie znaleźć te funkcje i jak z nich korzystać. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, jak najefektywniej korzystać z Microsoft Access.

1. Dodawanie znaczników czasu do rekordów bazy danych

Access umożliwia automatyczne dodawanie godziny i daty do rekordów bazy danych. W ten sposób, po pobraniu danych, zobaczysz, kiedy zostały one wprowadzone.

2. Używanie szablonów do budowania baz danych

Szablony dostępne w programie Access są wyjątkowo przydatne. Dzięki nim nie trzeba budować baz danych od zera. Wybieraj spośród setek opcji stworzonych przez Microsoft lub członków społeczności Access.

3. Importowanie danych z Excela

Importowanie danych z programu Excel do programu Access może zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu. Dzięki programowi Access możesz wykonywać na swoich danych mnóstwo operacji, w tym aktualizować formuły i sortować lub filtrować wyniki.

Microsoft Access 2019 & 2021 Softtrader

4. Używanie SQL do zaawansowanych zapytań

Structured Query Language (SQL) to język, na którym można polegać, jeśli masz problemy z zaprojektowaniem zapytania. SQL jest podstawą relacyjnych baz danych i pozwala na bardzo szczegółowe operacje.

5. Skróty

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się ze skrótami klawiszowymi, które mogą okazać się dla Ciebie przydatne. Dzięki nim możesz, np. filtrować wyniki uzyskane w Access'ie, ukrywać duplikaty w raportach oraz przyspieszyć wprowadzanie danych.

Przeczytaj więcej o tym, które pakiety Office zawierają Microsoft Access.

6. Regularne tworzenie kopii zapasowych baz danych

Twoje bazy danych Access nie są niewrażliwe na awarie. Z tego powodu warto jest podjąć odpowiednie kroki w celu ich ochrony. Najlepszym sposobem na to jest tworzenie regularnych kopii zapasowych.

Microsoft Access 2019 & 2021 Softtrader

Kup tanie licencje Microsoft Access

Szukasz tanich licencji Microsoft Access? Softtrader specjalizuje się w zakresie używanych licencji Microsoft i oferuje nawet 70% niższe ceny, w porównaniu do nowych wersji oprogramowania. Softtrader oferuje Microsoft Access 2008, 2012, 2016 i 2019. Ciekawi Cię cena? Zapytaj o wycenę już teraz.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments