Microsoft Publisher - do czego służy?
05/19/2023
3 min
0

Microsoft Publisher: do czego go używać?

05/19/2023
3 min
0

Licencja Microsoft Office składa się z kilku przydatnych programów. Word i PowerPoint to dobrze znane warianty, gdzie Microsoft Publisher jest znany mniej osobom. W tym artykule wyjaśniono, czym jest Publisher, co można z nim zrobić i do jakich pakietów Office Publisher jest dołączony.

Czym jest Publisher?

Microsoft Publisher to aplikacja typu desktop publishing. Narzędzie to wchodzi w skład biznesowych pakietów Microsoft Office (Standard, Professional i Professional Plus). W przeciwieństwie do programu Microsoft Word, który koncentruje się na korekcie i składzie tekstu, MS Publisher skupia się na układzie i projektowaniu stron.

Publisher może być używany do tworzenia wielu różnych publikacji, od wizytówek i biuletynów po kalendarze i kartki okolicznościowe. Publisher jest łatwym w użyciu narzędziem dla użytkowników, którzy nie są profesjonalistami w dziedzinie projektowania. Microsoft Publisher jest również tańszym zamiennikiem dla programów takich jak Adobe InDesign.

Do czego służy Microsoft Publisher?

Microsoft Office Publisher służy do tworzenia profesjonalnych dokumentów. Jest bardzo podobny do programu Microsoft Word. W porównaniu z dobrze znanym Microsoft Word, Publisher zwraca większą uwagę na układ strony i projektowanie, a mniej na formatowanie i skład tekstu. Jeśli istnieje potrzeba stworzenia prostego profesjonalnego dokumentu lub złożonego dokumentu zgodnie z potrzebami biznesowymi, można wybrać jeden z dostępnych szablonów i z łatwością edytować i dostosować go do osobistych potrzeb.

Szeroki wybór szablonów

W programie Publisher istnieje szeroki wybór szablonów. Po wybraniu odpowiedniego szablonu dodaje się obrazy i teksty. Dokumenty w Microsoft Publisher zapisywane są jako plik z rozszerzeniem typu .pub. Po utworzeniu żądanego dokumentu oprogramowanie to oferuje możliwość wysłania go pocztą elektroniczną do każdego, opublikowania w Internecie lub wyeksportowania jako inny format pliku.

Powody, dla których warto używać MS Publisher / Do czego służy Microsoft Publisher?

Ręczni Czarodzieje

Potrzebujesz pomocnej dłoni podczas tworzenia konkretnej publikacji? Microsoft Office Publisher ma kilka przydatnych kreatorów, które pomogą Ci zaprojektować wszystko; od banerów i broszur po biuletyny, a nawet strony internetowe.

Łatwy w użyciu

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z publikacją cyfrową, czy też chcesz ją dopiero rozpocząć, przekonasz się, że program Microsoft Publisher jest łatwy w obsłudze. Dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi i wszystkim potrzebnym funkcjom w tej aplikacji można łatwo tworzyć wysokiej jakości publikacje niezależnie od poziomu umiejętności.

Tworzenie szerokiej gamy publikacji

Choć Microsoft Publisher często kojarzy się z projektowaniem biuletynów i broszur, to nie wszystko, do czego się nadaje. Za pomocą tego oprogramowania można tworzyć wiele różnych publikacji, w tym propozycje, karty produktów, przewodniki po usługach i wiele innych.

Przeciągnij i upuść

Projekt publikacji nie musi być skomplikowany, gdy korzystasz z MS Publisher. Oprogramowanie to posiada poręczną funkcję przeciągania i upuszczania, która pozwala szybko wstawiać zdjęcia i inne media do publikacji. Przeciąganie i upuszczanie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Możesz nawet umieszczać w dokumencie treści bezpośrednio ze swoich stron w mediach społecznościowych.

Część pakietu Office Standard, Pro i Pro Plus

Microsoft Publisher (lub Microsoft Office Publisher) wchodzi w skład biznesowych licencji objętościowych Office: Standard, Professional i Professional Plus. Wyraźnie widać to na poniższym schemacie.

Wymagania systemowe Microsoft Office 2019

Publisher jest częścią pakietu Office 2019. Wymagania, które trzeba spełniać, by móc korzystać z programu przedstawione są poniżej:

  • Procesor 2-rdzeniowy 1,6 GHz lub szybszy (2,0 GHz lub szybszy zalecany dla Skype dla Biznesu)
  • 4 GB RAM dla 64-bitów, 2 GB RAM dla 32-bitów
  • 4,0 GB wolnego miejsca na dysku
  • Rozdzielczość ekranu 1280 x 768 lub wyższa
  • Windows 10 (dla Windows Server 2019)

Kup tanie licencje Microsoft Office

Szukasz tanich licencji Microsoft Office? Softtrader specjalizuje się w używanych licencjach Microsoft, dzięki czemu oszczędzasz nawet do 70% w stosunku do nowej ceny. Softtrader oferuje Microsoft Office 2010, 2013, 2016, 2019 i 2021. Jesteś ciekawi ceny? Poproś o wycenę już teraz.

Więcej informacji na temat Microsoft Publisher można znaleźć tutaj.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments