Co to jest Microsoft Publisher?
03/21/2023
3 min
0

Co to jest Microsoft Publisher?

03/21/2023
3 min
0

Firma Microsoft posiada wiele licencji. Jest kilka znanych nazw, takich jak Office, Windows/Exchange Server i Publisher. Microsoft Publisher, choć nie tak popularny, jest aplikacją, która jest coraz częściej wykorzystywana przez coraz szersze grono odbiorców. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób dowiaduje się o tej aplikacji Microsoftu. Na tym blogu można przeczytać więcej m.in. o tym, czym jest Publisher, jakie są jego funkcje i wymagania systemowe.

Czym jest Microsoft Publisher?

Microsoft Publisher to aplikacja typu desktop publishing, oraz word-processing od firmy Microsoft. Publisher jest często postrzegany jako bardziej zaawansowana wersja programu Microsoft Word. Wynika to z faktu, że Word skupia się głównie na pisaniu tekstów, natomiast w przypadku Publishera można zwrócić większą uwagę na aspekt wizualny - układ i projekt. MS Publisher jest też w porównaniu z Wordem narzędziem dość profesjonalnym. Publisher znajduje się w kilku pakietach Office 2019/2021, o czym mowa w poniższym akapicie.

Microsoft Publisher w pakietach Office:

Możesz kupić Microsoft Publisher indywidualnie lub jako część pakietu Office. Publisher jest zawarty w trzech pakietach Office, zarówno dla edycji Office 2019, jak i 2021. Publishera otrzymujesz przy zakupie:

  1. Office 2019: Standard, Professional i Professional Plus.
  2. Office 2021: Standard, Professional i Professional Plus.

Wybór między tymi trzema wersjami Office, które zawierają Microsoft Publisher, zależy również od innych aplikacji. Na przykład, jeśli nie potrzebujesz Skype for Business/Teams, nie ma potrzeby, aby przejść do Office Professional Plus. Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o tym, co możesz zrobić z Microsoft Publisher. 

Do czego służy program Microsoft Publisher?

Microsoft Publisher służy głównie do tworzenia profesjonalnych projektów, na przykład biuletynów, ulotek i folderów. Pozwala on na łatwe tworzenie unikalnych projektów, do różnych celów. Ponadto, Publisher jest dość łatwy w użyciu, co czyni go idealnym oprogramowaniem dla początkujących, entuzjastów i profesjonalistów. Ze względu na szeroki wybór szablonów, które oferuje Publisher, możesz używać programu zarówno do projektów osobistych, jak i profesjonalnych. Kilka przykładów tego, co można zrobić z programem Publisher, to tworzenie kart pocztowych, biuletynów i kalendarzy. 

Funkcje programu Microsoft Publisher:

Jedną z najlepszych funkcji programu Microsoft Publisher jest funkcja Drag and Drop. Pozwala to na szybkie i łatwe wstawianie zdjęć i innych obiektów graficznych do projektów. Ta funkcja to oszczędność czasu. Dzięki Publisherowi możesz również zamieszczać swoje treści w mediach społecznościowych bezpośrednio w dokumencie. Dodatkowo, tworzysz szeroką gamę projektów i publikacji, ponieważ w programie Publisher dostępnych jest tak wiele opcji. Kolejną dobrą funkcją programu Microsoft Publisher jest Handy Wizards. Są to kreatory, które pomagają w tworzeniu projektu, który chcesz. Istnieje również wiele różnych formatów dokumentów, takich jak jpeg, pdf i xps. Tysiące opcji, które są dostępne w Microsoft Publisher sprawiają, że jest to bardzo wszechstronna i przydatna aplikacja.

Więcej o funkcjach Microsoft Publisher można przeczytać tutaj.

Microsoft Publisher dla MAC:

Masz możliwość korzystania z Microsoft Publisher na urządzeniu z systemem operacyjnym MAC (MacOS). W tym celu będziesz musiał kupić jedną z trzech wspomnianych wcześniej licencji Office, które zawierają Microsoft Publisher. Na przykład, Office 2021 Standard dla MAC.

Wymagania systemowe dla Microsoft Publisher:

Microsoft Publisher/Microsoft Office ma następujące wymagania systemowe dla Twojego urządzenia:

  1. RAM: Minimum 4 GB
  2. Windows 10 lub nowsza wersja jako system operacyjny. Może to być również MacOS dla Office 2021 Standard dla Mac. Tutaj potrzebna jest jedna z trzech najnowszych wersji systemu MacOS. Są to systemy MacOS 11, 12 i 13.
  3. Co najmniej 4 GB wolnego miejsca na dysku
  4. Rozdzielczość ekranu 1280 x 768 lub wyższa
  5. Procesor 2-rdzeniowy 1,6 GHz lub wyższy

Tanie licencje Office w Softtrader:

Jeśli szukasz taniej i niezawodnej licencji Microsoft Publisher/Office, zapoznaj się z ofertą Softtrader i poproś o wycenę. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments