office
11/08/2023
2 min
0

Rejestracja licencji Microsoft na VLSC: Czy jest to konieczne?

11/08/2023
2 min
0

Dzięki portalowi VLSC (Centrum usług licencjonowania zbiorowego) możesz uzyskać dostęp do wszystkich informacji na temat swoich licencji zbiorczych. Możesz na przykład przeglądać umowy zakupu, pobierać produkty i przeglądać klucze przypisane do każdej licencji. Chociaż ten portal jest skuteczny w zarządzaniu licencjami, Twoje licencje nie muszą być rejestrowane na tej platformie, aby zachować zgodność z Microsoft. Przeczytaj więcej na ten temat poniżej.

Od kwietnia 2023 r. firma Microsoft przeprowadza migrację VLSC do centrum administracyjnego Microsoft 365 (MAC). VLSC nadal będzie zawierać informacje o zakupionych licencjach, jednakże użytkownicy mogą zostać przeniesieni na strony odpowiednich platform MAC. Informacje o licencji znajdziesz w Centrum administracyjnym w sekcji Rozliczenia – Twoje produkty – Licencjonowanie zbiorcze.

Do czego służy VLSC?

VLSC to portal serwisowy firmy Microsoft dotyczący licencji komercyjnych. Jest to portal ułatwiający zarządzanie licencjami. Korzystają z niego najczęściej średnie i duże organizacje, ponieważ za jego pośrednictwem mają pełny dostęp do umów licencyjnych i zakupionych wersji, konsultują klucze aktywacyjne, a nawet pobierają zakupione produkty w jednym miejscu. 

Jak zapisać się do VLSC?

Po zakupie licencji wieczystych możesz uzyskać dostęp do portalu i zarejestrować w nim swoje licencje. Aby zarejestrować się na platformie, musisz posiadać konto Microsoft i ważny adres firmy, który musi być taki sam, jak ten zawarty w umowie licencji zbiorczej. Dlatego ważne jest, aby adres e-mail podany w momencie zakupu był stałym firmowym adresem e-mail.

Gdy to zrobisz, Microsoft wyśle Ci e-maile w celu sprawdzenia Twojego konta i będziesz mógł uzyskać dostęp do portalu.

Czy muszę rejestrować moje licencje Microsoft w VLSC?

Chociaż VLSC przynosi wiele korzyści użytkownikom końcowym, jest to wyłącznie portal do zarządzania usługami i licencjami. Sprzedaż licencji wieczystych odbywa się osobno, zatem przy zakupie licencji rejestracja ich na tym portalu jest opcją, a nie obowiązkiem.

Masz pytania dotyczące wymagań firmy Microsoft dotyczących audytu? Dowiedz się więcej o tym, jakie dokumenty należy dostarczyć audytorowi.

Jak mogę zarządzać licencjami bez rejestracji w VLSC?

Na przykład w przypadku zakupu licencji używanych klienci nie mogą ponownie zarejestrować licencji w portalu VLSC, ponieważ mogły zostać już zarejestrowane przez pierwszego właściciela. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ sprzedawcy zazwyczaj mogą przesłać plik ISO do pobrania oprogramowania bezpośrednio od firmy Microsoft, a także klucz aktywacyjny, dzięki czemu nie musisz polegać wyłącznie na portalu VLSC.

Jeśli chodzi o kwestię zarządzania licencjami, zawsze doradzamy naszym klientom, aby robili to za pomocą prostego pliku. Najważniejsze jest, aby klient końcowy miał wewnętrzną kontrolę zakupionych licencji i oprogramowania używanego w swojej firmie, aby wszystko do siebie pasowało, a w przypadku audytu nie wystąpiły problemy z niezgodnością.

Wniosek

Portal VLSC to portal ułatwiający zarządzanie licencjami, zwłaszcza dla średnich i dużych organizacji. Rejestracja tych licencji zwykle następuje po uzyskaniu umowy licencji zbiorczej z firmą Microsoft. Rejestracja jest prosta i chociaż większość firm często rejestruje swoje licencje w celu ułatwienia kontroli wewnętrznej, nie jest to zasada zgodności producenta.

W Softtrader zapewniamy używane licencje wieczyste sprzedawcom w całej Unii Europejskiej. Licencje używane pozwalają zaoszczędzić do 70% kosztów zakupu licencji. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami już dziś i zapytaj o wycenę, z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę!

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące używanego oprogramowania od Softtrader banner bloga

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat Microsoft Visio i tego, które oprogramowanie i licencje firmy Microsoft są dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Comments